škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araç bakımı ve triger seti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arabamın ruhsatında tescil tarihi 2000, motor gücü 50 kw,   tipi fabia combi comfort silindir hacmi 1397 net ağırlık 1100 ve  AME motor yazıyor  araç arka bagajda  16v yazıyor.
şimdi sorum şu olacak bugun bir servise gittim spedee özel servise bana bunda triger kayış olarak var dedi ve bana fren balatası ile beşik ve beşik burçları dahil triger değişimi için 1450 tl  fiyat verdi. daha sonra sanayide bir wolswagen özel servise sordum adam baktı abi bunun triger zincir dedi daha değişmez dedi.

bu araçların trigeri zincir mi bunu nereden anlayacağız iki farklı yer biri kayış biri zincir diye söyledi bilen arkadaş var mı acaba.

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgi için.

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracımın trigerinin zincir olduğu için triger değişimi yapılmadı yıl ve kilometre verilmezmiş ses yaparsa değiştirlir dedi ustalar bu konuda yardımcı olan arakadaşlara da tekrar teşekkür ederim.
aracıma küçük bir bakım yaptırdım.  aracıma shell helix 10-40 yağ değişimi yaptırdım yağ filtresi polen filtresi ve hava filtresini değiştirdim toplam 100 lira tuttu bunun yanında beşiklerde bulunan dört burcuda değiştirttim ön fren balatasını değiştirttim bunlarda toplam 270 tl tuttu ve rot ayarıda yaptırarak bakım işini bitirdim. içim çok rahatladı gönül rahatlığı ile binebilirim artık arabaya.