škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mtv yardim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
S.a.aracımı 13 haziranda aldım arkadaslar.bugün mtv 2. Taksidi ödemek istedigimde 1.vergi ödenmemiş gözüküyor.ilk 6 aylık olan.bunu bayi odemiyormu zorunlu olarak?yoksa bana mi kalacak bu taksitte?

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Satış aninda size bu duruma istinaden bi kagit imzalatmis olmaları gerekiyo satış sözleşmenizde muhtemelen maddesi vardır mtv araç sahibine aittir  

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ocak vergisini odedinizmi diye sordumda arkadaşlarr ödeyecek hocam dediler sadece.ama temmuz size ait demislerdi..

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. taksit ocak sonuna kadar ödenir. Satıcı ne imzalatırsa imzalatsın satıcı ödemek zorunda yok öyle geçmiş borcu ödemek. Önce git konuş . onlar ödeyeceklerini söyleyeceklerdir

Çevrimdışı DRALBA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: badteacher;582555
S.a.aracımı 13 haziranda aldım arkadaslar.bugün mtv 2. Taksidi ödemek istedigimde 1.vergi ödenmemiş gözüküyor.ilk 6 aylık olan.bunu bayi odemiyormu zorunlu olarak?yoksa bana mi kalacak bu taksitte?

Ben aracı 21 ocakta aldım satış sözleşmesi içinde ocak vergisi bayiye aitti. Şubat ayı içinde ödediler.  1. Ve 7. Ayda alınan aracın vergi ödeme süresi 2 aydır.  Büyük ihtimalle sizin aracın vergisini temmuz ayı içindeodeyeceklerdir

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 2014 Kasımda almıştım aracı. 2014 ilk yarı vergisini ödememişlerdi daha. Geçen maliyeden yazı geldi borcunuz var, 15 gün içinde ödemezseniz haciz gelecek diye. Aradım tamam ayarlayacaz falan dediler. Son güne kadar yine ödemediler. Kavga dövüş ödediler en son.

Çevrimdışı hakan07

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bayiler mtv ti 1 ay ödeme süresi var 13 haziransa temmuz 13 kadar ödemek zorundalar tabiki siz mtv bana ait yazısını onaylamadıysanız. Benim aracımın mtvsini 25 gün sonra yatırdı bayi

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yarin gidip konuşacaz artik :).Teşekkürler

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: badteacher;582555

Bayiler genelde bu ödemeleri ay sonunda ne kadar araç satıldı ise, tamamını toplu halde öderler. Ancak zorunlu ödeme zamanın içinde ise... İlk taksit ocak sonu 2.taksit ise temmuz sonu ödenir. Eğer bu tarihlerin dışında(ocak 31'den sonra ise ilk taksit,temmuz 31'den sonra ise 2.taksit bayi tarafından ödenir.) alım yaptıysanız bunu sorgusuz sualsiz bayi ödemek zorundadır. Ancak bu tarihler içinde yapılan alımların ödemesi alıcıya aittir. Siz 13 haziran değil de 1 temmuzda alım yapsaydınız ilk taksit bayinin ikincisi sizin olurdu. Maalesef ilk taksiti de SİZ ödemelisiniz...

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Araci subatta aldim. Aldiktan 10-15 gun sonra odenmemis gorunuyordu. Bayinin yatirdigi vergi makbuzlarina baktigimda Mtv kalemi gorunuyordu. Cok onemsemedim. Dah sonra sistemde odenmedi bilgisi kayboldu. Araci aldiginiz bayinin size verdigi dokumanlarda vergi alindi makbuzlari duruyorsa ordan kontrol edin.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün görüştüm.odeyeceklerini söylediler 13 temmuza kadar.göreceğiz bakalım..

Çevrimdışı nedim_yildiz1961

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de olmuştu. Sertepe'yi aradım. Parayı hesabıma yatırdılar.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Mtv döneminin son gününde dahi yani ister 30 Haziran yada 31 Aralık tarinde dahi 0 araç alıpda tescil işlemi gerçekleştirtir (buraya dikkat lütfen bayiiye) iseniz o bir gün yüzünden içinde bulunmuş olduğunuz 6 aylık dönemin mtv sini siz ödemiş olursunuz Bayii yatırıyormuş gibi gözüksede esasen o bedeli satış fiyatına ekleyerek sizden peşin peşin tahsil ediyorlar, bizzat siz kendiniz ödeme yapmadınız diye o parayı bayii ödüyor sanmayın.
Bu nedenle özelikle bir mtv dönemi sonuna yakın dönemlerde sıfır araç alacak olanların araçlarını alıp tescil işlemlerini geciktirtmelerini ve aracı sonraki dönem başlangıcında tescil ettirip teslim almalarını öneririm özellik mtv si yüksek olan araçlarda.

Çevrimdışı Ömer mesut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 10 haziran da almıştım  aracımı bursa sertepe den. 20 gün geçti ruhsat gelmeyince bende bir bakayım  dedim mtv yi yatirmislar mi diye yatirmamislar. Şimdi bir de tatil sürecine girdik bu ilk 1 ay geçerli olan belge süresi dolunca ruhsat almazsam ne olacak merak ediyorum

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ömer mesut;582688
Ben 10 haziran da almıştım  aracımı bursa sertepe den. 20 gün geçti ruhsat gelmeyince bende bir bakayım  dedim mtv yi yatirmislar mi diye yatirmamislar. Şimdi bir de tatil sürecine girdik bu ilk 1 ay geçerli olan belge süresi dolunca ruhsat almazsam ne olacak merak ediyorum

O kadar para bayılıp bu işlerle uğraşmak can sıkıyor..