škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yağ değişim uyarısı 10 gün

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sebahi97

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım. 2015 octavia combi 1.6 tdi manuel aracım var martın sonunda aldım araç şimdi yağ değişim servisi 10 gün kaldı diye uyarı veriyo baktığımda araç 2015 mayısta üretilmiş yaklaşık 3 ay kullandım 5000 km de sizce bu uyarıyı dikkate almalı mıyım? yağını değiştirmeliyim 2 gün sonra uzun yola çıkıcam

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ya 15000 km dolmadı ise 1 sene de yağ değişimi yapılması gerekir ama uzun yola çıksanız sorun olmaz geleceğiniz tarihi servisle görüşüp randevu alın garanti sıkıntısı olmasın

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sebahi97

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şimdi bu yağın raf ömrü mü varda bir sene değişmek zorunda araba mayıs 2015te üretilmiş marta kadar yatmış kullanılmamaış yani

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sebahi97;582281
merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım. 2015 octavia combi 1.6 tdi manuel aracım var martın sonunda aldım araç şimdi yağ değişim servisi 10 gün kaldı diye uyarı veriyo baktığımda araç 2015 mayısta üretilmiş yaklaşık 3 ay kullandım 5000 km de sizce bu uyarıyı dikkate almalı mıyım? yağını değiştirmeliyim 2 gün sonra uzun yola çıkıcam

sebahi kardeşim öncelikle foruma hoşgeldin sefa getirdin. tanışma bölümünde kendini tanıtmanı tavsiye ederiz.

daha önce hiç aracınız olmadımı. onlara her sene bakım yaptırmadınızmı. yağ değişim periyodu bizim ülkemiz için 1 yıl veya aracına modeline göre ortalama 15 bin km olduğu gibi bilgiler genelde herkesçe bilinir.
sizin yazdığınız tarihlerde bi karmaşa var 2015 üretimi, 3 ay kullandım, 5000 km de.
siz aracı ne zaman teslim aldınız. servis için bu önemli. ancak araç gezsin gezmesin kapının önünde yatsın kapitalist düzen sizi her sene yağ değişimine çağırır. servisle bi görüşün bence bu yağınızla uzun yolunuzu yapın gelin ve sonra değişim yapın. ancak bide şu var temiz yağ, temiz fitreler ile arcınız daha bi datlı olur yakıt ekonomisi bile yaparsınız.

Çevrimdışı Cemm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kursad2566

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bu ay aracım da yağ değişime 18 gün var derken aracın yağ lambası yandı. Yağı kontrol ettim sıfır yağ. Tamamen tükenmiş hemen servise gittim durumu anlattım. Bazı araçlarda ilk fabrika dolumu eksik yağ olabiliyormuş. Bir miktar yağ eklediler 15 gün sonra da bakıma gittim yağ yenilendi. Belki sizin araçta da böyle bir durum vardır

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kursad2566;582352
Benim bu ay aracım da yağ değişime 18 gün var derken aracın yağ lambası yandı. Yağı kontrol ettim sıfır yağ. Tamamen tükenmiş hemen servise gittim durumu anlattım. Bazı araçlarda ilk fabrika dolumu eksik yağ olabiliyormuş. Bir miktar yağ eklediler 15 gün sonra da bakıma gittim yağ yenilendi. Belki sizin araçta da böyle bir durum vardır

yersen tabii... kusura bakmayın ama sizi uyutmuşlar.hiçbir araba üreticisi eksik yağ koymaz.adam enayi mi? eski bir motor yaptıran olarak söylüyorum:sağlıklı bir motor yağ lambası yaktırmaz.yaptırdığınız yağ eklemesine inşallah "iş emri" kağıdı açtırmışsınızdır.motorda sorun olursa, "söz uçar, yazı kalır" ....
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2016, 02:39:24 Gönderen: skoda53 »