škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Continental vs michelin

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba bilgi sahibi arkadaşlara abilerime lastik konusu hususunda birşeyler danışmak istiyorum. Öncelikle herkesin hemfikir olduğu gibi bi pirelli lastikler iyi degil bizde degistirmek dusuncesindeyiz bizim araç opsiyonlu 19 jant bundan dolayı lastiklerin fiyatları epey yüksek olduğundan yanlış seçim yapmayalım diye bilgisi olana danışalım dedim, şimdi iki seçenegimiz var 1. "Contisportcontact 5" 2. secegenimiz ise "Pilot Super Sport" Türkiye şartları göz önünde bulundurulunca hangi tercih daha doğru ve mantıklı olur beklentilerimiz konfor odakli daha fazla tabi yoluda tutmasi önemli. Bu dogrultuda seçiminiz ne olurdu sebebi nedir daha önce kullandığınız lastik olabilir tavsiyeniz ne olur. Aydınlanmayı bekliyorum.. Herkese şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı snnslt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;581093
Herkese merhaba bilgi sahibi arkadaşlara abilerime lastik konusu hususunda birşeyler danışmak istiyorum. Öncelikle herkesin hemfikir olduğu gibi bi pirelli lastikler iyi degil bizde degistirmek dusuncesindeyiz bizim araç opsiyonlu 19 jant bundan dolayı lastiklerin fiyatları epey yüksek olduğundan yanlış seçim yapmayalım diye bilgisi olana danışalım dedim, şimdi iki seçenegimiz var 1. "Contisportcontact 5" 2. secegenimiz ise "Pilot Super Sport" Türkiye şartları göz önünde bulundurulunca hangi tercih daha doğru ve mantıklı olur beklentilerimiz konfor odakli daha fazla tabi yoluda tutmasi önemli. Bu dogrultuda seçiminiz ne olurdu sebebi nedir daha önce kullandığınız lastik olabilir tavsiyeniz ne olur. Aydınlanmayı bekliyorum.. Herkese şimdiden teşekkürler

Daha önce continental kullandım ve çok memnun kaldım. Michelin iyi bir lastik olmasına karşın 19 inch ile kullanmak balon yapmaya meyilli olan yumuşak bir lastik için ciddi dezavantaj oluşturur diye düşünüyorum. Continental hem michelin konforu veren hem de çok sert olmayan yapısı ve yol tutuşu ile tercih sebebimdir. Hele ki orijinal alman yapımı olanı bulursanız on numara...Ben de pirelli p7 cinturato belasını contisportcontact5 ile halletmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;581093
İkisi arasında csc5i tercih ederdim. Bunlarin yanında o ebatta Goodyear eagle f1 asymmetric 3'ede bakabilirsiniz. Ayrıca Conti Sport contact 6 modeli çıktı 19"-23" arası, eğer Türkiyeye geldiyse ilk sırada o tercih edilebilir.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlikle continental, michelin hamuru fazla yumuşak Türkiye şartları için.heleki 19 jant için

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
conti tercih ederdim.

ps: pirelli çok mu kötü, yazık değil mi bir sürü masraf olacak.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Csc5'i bir önceki aracımda kullanmış biri olarak kesinlikle öneririm

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, 2 gün önce ben bir talismanda Conti Sport 6 gördüm, üzerinde Sport 6 ile gelmişdi, güzel gözüküyordu.

Benim eski astra H aracımda preminum contact 5 vardı ve  çok memnumdum bununla birlikte tyrereviews.co.uk'da assymetric 3 Contiden bayağı bir üstün gözüküyor.

assymetric 3:

« Son Düzenleme: 21 Haziran 2016, 13:14:58 Gönderen: bonjovi0433 »

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Conti 5 testlerde birincilikleri olan bir lastik tartışılmaz kaliteli yani.
goodyear f1 asymmetric 3 bu lastiğe de bir bakın derim. Testlerde yol tutuşu ve ıslak zemin performansı çok övülen bir lastik birde çok sessiz olduğu söyleniyor.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öneriler icin tesekkurler goodyear düşünmüyoruz daha önceden o markayla ilgili kötü bir anımız oldu model eminim ki farklıdır ancak genel olarak markaya sicak bakmıyoruz, benimde gönlüm contiden yana michelin lastigin yumusak olduğunu Türkiye şartlarının lastiği olmadığını hep duymuştum. Şuan araba 6500 km de yakin zamanda uzun yol yapicaz dönüşümüzde 10000 km yi gecer diye düşünüyorum ondan sonra değişim yapicaz özellikle ses konusunda ve konfor konusunda hangisi bize daha çok uyar acaba çünkü süspansiyonlar yumusak olsada 19 jantin ve pirelli lastiklerin etkisiyle kasislerde sert olduğunu düşünüyorum, bu durumu ve lastik sesini en aza indirgemek düşüncemiz

Çevrimdışı Ömer mesut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle continental. Önceki aracımda 95 bin yaptım hala giderdi.fiyat farkı var ama düzgün kullanirsaniz kesinlikle memnun kalırsınız

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konfor öncelikliyse 2 lastik de cok doğru bir tercih olmaz; geçmişte markadan olumsuz tecrübeniz olsa da Good Year Asymmetric 3 bu konuda her iki lastikten de çok daha iyidir.

Kendi fikrimse (Daha önce Pirelli P7 Cinturato ve Michelin Primacy 3 kullanmış biri olarak) Continental Sport Contact 5 (eğer ülkemizde satışa sunulduysa sc6)'tir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Kamikaze

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Önceki aracım Accent Era ve aynı zamanda Baba'mın eski şirket aracı olan Linea 2'de  Continental Conti Eco Contact 3 lastikler mevcuttu.
Kuru zeminde her ikisi ne kadar tatmin edici olsa da ıslak zemin ve frenaj konusunda tam anlamıyla başarılı değillerdi.
Daha sonra aldığım Hyundai i10 aracım , fabrikasyon Continental Conti Eco Contact 5 ile birlikte geldi ve ben bu lastiklerden inanılmaz memnun kaldım.
3 serisinde ki gördüğüm ıslak zemin ve frenaj eksikliğini yaşamadım.
Fakat her iki lastiğinde Eco yani yakıt tüketimi odaklı olmasından kaynaklı sert hamurlu yapıları ciddi manada yol sesine sebep oluyordu.
Fakat yeni şirket aracımız olan Citroen C Elyyse'de Conti Premium Contact 5'leri tecrübe ettikten sonra resmen aşık oldum.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;581139
Öneriler icin tesekkurler goodyear düşünmüyoruz daha önceden o markayla ilgili kötü bir anımız oldu model eminim ki farklıdır ancak genel olarak markaya sicak bakmıyoruz, benimde gönlüm contiden yana michelin lastigin yumusak olduğunu Türkiye şartlarının lastiği olmadığını hep duymuştum. Şuan araba 6500 km de yakin zamanda uzun yol yapicaz dönüşümüzde 10000 km yi gecer diye düşünüyorum ondan sonra değişim yapicaz özellikle ses konusunda ve konfor konusunda hangisi bize daha çok uyar acaba çünkü süspansiyonlar yumusak olsada 19 jantin ve pirelli lastiklerin etkisiyle kasislerde sert olduğunu düşünüyorum, bu durumu ve lastik sesini en aza indirgemek düşüncemiz
Goodyearın hangi modelini kullandınız bilmiyorum tabi ama ben 18"de eagle f1 asymmetricin hem 2 hemde 3 modelini kullandim, çok memnunum. Tyreviews.com sitesinden özellikle sizin lastik ebadı için yapılan test ve değerlendirmelere bakarsanız daha net karar verebilirsiniz.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kamikaze;581188
Önceki aracım Accent Era ve aynı zamanda Baba'mın eski şirket aracı olan Linea 2'de Continental Conti Eco Contact 3 lastikler mevcuttu.
Kuru zeminde her ikisi ne kadar tatmin edici olsa da ıslak zemin ve frenaj konusunda tam anlamıyla başarılı değillerdi.
Daha sonra aldığım Hyundai i10 aracım , fabrikasyon Continental Conti Eco Contact 5 ile birlikte geldi ve ben bu lastiklerden inanılmaz memnun kaldım.
3 serisinde ki gördüğüm ıslak zemin ve frenaj eksikliğini yaşamadım.
Fakat her iki lastiğinde Eco yani yakıt tüketimi odaklı olmasından kaynaklı sert hamurlu yapıları ciddi manada yol sesine sebep oluyordu.
Fakat yeni şirket aracımız olan Citroen C Elyyse'de Conti Premium Contact 5'leri tecrübe ettikten sonra resmen aşık oldum.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ECO amaçlı lastikler düşük yuvarlanma direncine sahip olsun diye yumuşak hamur kullanır.