škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2tsi manuel spaceback yakıt tüketimi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
78km gidilen yol

71km ortlama hiz.

4.9litre ortalama tüketim.

Tamami düz otoyol. Klima 2.seviye açik verleridir.

Spacebcak 1.2tsi manuel.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1710 km gidilen yol.

48km ortalama hiz.

6.2 litre ortalama tüketim.

Başlangiçtan ititbaren 2016 model 1.2tsi manuel verileridir.

Kullanim %65 otoyol %35 köy yollari ve şehir içi olarak yapilmiştir diyebiliriz.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mistery;581912
1710 km gidilen yol.

48km ortalama hiz.

6.2 litre ortalama tüketim.

Başlangiçtan ititbaren 2016 model 1.2tsi manuel verileridir.

Kullanim %65 otoyol %35 köy yollari ve şehir içi olarak yapilmiştir diyebiliriz.

0 km alinan aracin genel toplamidir. Araç şu an 1710 kmde.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fabrika verisini yakalıdım. düz otoyolda ortalama 4lt/100km yaktım. 26 km lik mesafede.

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende sedan dsg aldım arkadaşlar (1.2 90 TSİ) daha aracı almadık ama bayramdan önce verebilirler ise iyi olacak. Ben şehir içi maksimum 7.5 lt yakar diyorum. Şehirler arasıda 5'e düşürürsek iyi dedik sizin buradaki verdiğiniz değerler umutlandırıyor insanı.

8 Yıldır dizel araçları tercih ettim ve hepsi biri birinden ekonomikti. Umarım fazla üzmez beni rapidim :)

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla yakıt bence iyi. büyük sehir yoğun trafik suruşu için almiyorsaniz üzmez .Ben şu an 1750 kmdeyim. genel ortalama 6.2. %60 şehir arasi %40 şehir içi ve kısa mesafelerde ise git gel gibi.

dizel 1.4 90 hp olan.rapid 10milyar daha pahali.  yıllık 700 lira vergi +kaskosu fazla olacaktı. 1000 kmde benzinliyle aralarında 70 lira yakıt farkı olsa 10bin km ye denk gelir. Yani 10 bin km gideceksin ki dizel kara geçirmeye başlasın. Ben yılda maks 20bin yaparım yani yılda beni 700lira taş catlasin kara geçirir. 10milyar para yıllık 700 lira için arabaya bağlanmazdi bence. Hele birde kredi çekip faiz ödeyip alınacaksa araba dizeli 15000 kmden sonra kara geçirmeye başlar. Başta verilen 10milyari söylemiyorum. +400mtv+200kasko+100bakimmasrafi=700tl birde kredi faizi olursa siz dusunun.

15bin ve daha Az km için benzinli 1.2 mutlu eder.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir tüketim degeri de benden olsun
2016 1.2 tsi style 110 hp sedan aracimla bugun boludan malatyaya klima surekli acik 828 km yol yaptim ortalama hiz 82 km ama ara ara 160-140 km hizlara ciktigim da oldu ortalama tuketim 5.0 bayram nedeniyle kirikkaleye kadar yol cok sıkısıktı dur kalk ve bazi yerlerde 2. Viteste seyir halinde devam ettik onlar olmasa 4.8 ya da 4.9 km olurdu bur arada menzil olarak arac 180 km daha gosteriyordu

Benzinli bir arabaya gore baya iyi degerler bu arada 2014 1.2. Tsi 105 hp rapidle genelde ayni yolu 5.2 ile giderdim greentech gercekten yakiti etkiliyor

Bu arada yazmayi unutmusum aracta 3 yetiskin arka bagaj agzina kadar dolu arka iki yolcu koltugu da esyalarla doluydu arabanin yukunu de belirteyim
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2016, 15:00:34 Gönderen: 44cihan44 »

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir terslik olmaz ise yarın verecekler. Görürüz bakalım neler gelecek başımıza.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;582569
Bir tüketim degeri de benden olsun
2016 1.2 tsi style 110 hp sedan aracimla bugun boludan malatyaya klima surekli acik 828 km yol yaptim ortalama hiz 82 km ama ara ara 160-140 km hizlara ciktigim da oldu ortalama tuketim 5.0 bayram nedeniyle kirikkaleye kadar yol cok sıkısıktı dur kalk ve bazi yerlerde 2. Viteste seyir halinde devam ettik onlar olmasa 4.8 ya da 4.9 km olurdu bur arada menzil olarak arac 180 km daha gosteriyordu

Benzinli bir arabaya gore baya iyi degerler bu arada 2014 1.2. Tsi 105 hp rapidle genelde ayni yolu 5.2 ile giderdim greentech gercekten yakiti etkiliyor

Bu arada yazmayi unutmusum aracta 3 yetiskin arka bagaj agzina kadar dolu arka iki yolcu koltugu da esyalarla doluydu arabanin yukunu de belirteyim

greentech hakkında bilgi verir misiniz ben sadece sürüş sonunda puanıma bakıyorum.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam greentech az tuketim icin tasarlanan motor sekli vw deki bluemotionun skodadaki ismi

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;582642
Hocam greentech az tuketim icin tasarlanan motor sekli vw deki bluemotionun skodadaki ismi

2016 1.2tsi spacebacklar bu motor mu?

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet ben sedan aldım hepsi bu motor.

Aracı bu gün teslim aldım. Çok şükür güzel bir araba. Ciddi anlamda beğendim. İşçiliği gayet başarılı. Malzemeler sert olsada kalite hissi çok başarılı. İzmitten yalovaya Klimayı açıp 95 km hıza sabitledim geldim. Ekran 7.3 gösteriyor. Anlık tüketim düz yolda ciddi az ama daha 100 km görmeyen bir araç için bile iyi bir değer gibi geldi.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2016, 18:40:05 Gönderen: Paganini58 »

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugün itibariyle aracım 3850 kmde yol bilgisayarı 750 km daha gider gösteriyor.

1090tllik akaryakıt almışım bugüne kadar. 1090/4600=0,23 kuruş gibi bir oralama tüketimim olmuş km başına. benzinli bir araba için iyi mi dersiniz?

kullanım uzun yol+k-şehir içi kısa mesafeler+ yoğun trafik+yayla köy gibi tamamen karışık kullanımım. yani benim kullanacağım tarzı tam bir karışımı.

dizel 1.4 manuellerde acaba ortala km başı kaç kuruştur karışıkta.? merak ediyorum.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şu an aracım 9300 civarlarında. aracı sıfır aldım karma olarak şehir içi şehirler arası.çok kısa mesafeler yayla ve köy yolları gibi aklınıza gelebileccek her çeşit yolda. en az iki kişi en fazla 6 kişi :) binerek kullandım.

aldığım yakıt fişlerinin hepsini sakladım. 2725 tllik benzin almışım. aracımın yol bilgisyarı 740 km civarı gidebileceğimi söylüyor. yani toplam 10.000 km yapmışım bu paraya. toplam harcadığım yakıt 595 litre.

km başına 27 kuruş ve 6litre civarında bir tüketim yapmışım demek oluyor. fabrika verisinin 1.3 litre üzerinde karma tüketimim.

Yakıt kampanyalarından bedava aldığım benzinleri düşersek km başına 25 kuruş gibi bir değer çıkıyor.

bence benzinli bir araç için iyi bir tüketim. sizce?

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
burada yazdıklarım hem paylaşım hem de kişisel not tutma amaçlıdır. yorumlarıyla katkı vercek arkadaşlara başlığımız açıktır.