škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Citigo'daki geri vites sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar birkaç haftadır Citigo'da garip bir sıkıntı yaşıyoruz. Aracın geri vitesi sabah ilk çalıştırma anında geçmiyor. Ekranda R yazısı görünüyor ama gaz yemiyor ve hareket etmiyor.

Vitesi D konumuna alınca bu durum düzeliyor. Gün içinde tekrar etmiyor. Sadece sabahları oluyor. Her ne kadar hafta sonu servise götürecek olsamda sizce sorunun boyutu ne olabilir?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;579012
Arkadaşlar birkaç haftadır Citigo'da garip bir sıkıntı yaşıyoruz. Aracın geri vitesi sabah ilk çalıştırma anında geçmiyor. Ekranda R yazısı görünüyor ama gaz yemiyor ve hareket etmiyor.

Vitesi D konumuna alınca bu durum düzeliyor. Gün içinde tekrar etmiyor. Sadece sabahları oluyor. Her ne kadar hafta sonu servise götürecek olsamda sizce sorunun boyutu ne olabilir?

Servis sonucu ne oldu. Sorun varmi daha merak icindeyiz.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;582042

Maalesef servise veremedim aracı. Ağustos ayının ilk haftası izne çıktığımda bırakacağım servise. O zamana kadar idare etmeyi düşünüyorum çok büyük sorun olmazsa.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;582042
hafta sonu motor ve sanziman yazilimi guncellemesi yapildi. maalesef sorun devam ediyor. tekrar gidecegim hafta sonu.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sorun nedeniyle Türkiye'ye ithalatı durduktan sonra yapılan detaylı bir şanzıman güncellemesi oldu. Yeni Citigolarda R'ye geçmesi için bastırmak ve R konumuna almak gerekiyor.

Ben de çok nadir frene yarım bastığımda benzer sorunla karşılaşıyorum. Geçmediğini vurgulamak için ekranda R konumu yanıp sönüyor böyle durumlarda ama daha çok frene tam basılmamasından kaynaklanıyor benim örneğimde.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;590624
Bu sorun nedeniyle Türkiye'ye ithalatı durduktan sonra yapılan detaylı bir şanzıman güncellemesi oldu. Yeni Citigolarda R'ye geçmesi için bastırmak ve R konumuna almak gerekiyor.

Ben de çok nadir frene yarım bastığımda benzer sorunla karşılaşıyorum. Geçmediğini vurgulamak için ekranda R konumu yanıp sönüyor böyle durumlarda ama daha çok frene tam basılmamasından kaynaklanıyor benim örneğimde.

Şanzıman sıkıntılı sanırım Citigolarda. Bahsettiğim güncellemelerden sonra herhangi bir ücret alınmadı benden. Aracın garantisi çoktan bitti. Şimdi ASG şanzıman beynini değiştirmeyi düşünüyorum. Bu parça nispeten ucuz çünkü. Sonrasında çözülmezse ne olur bilemiyorum. Çünkü aracı bu şekilde de satamam.

Çevrimdışı BadLizard

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;590624

Vites konumu yanıp sönüyorsa freni bırakıp tekrar frene dokunmanız gerekiyor.