škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yaşadığım bazı sorunlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tolga86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba yaşadığım bazı sorunları sizinlepaylaşmak istedim.

1.
aracım 10000 kmde geçen hafta 1 litre kadar yağ ve alt limite kadar su eksiltti
bi benzincide tamamladık yola devam ettik servisi aradım normaldir dedi ilk bakımdan sonra olmaz dedi ama pek inandırıcı gelmedi bu tsi motorlarda sürekli olduğunu duydum

2.
bolero resetlenme işi çözüldü diye sevindik ama benimki hala carplay bağlıyken resetleme yapıyo özellikle uzun yolda harita ve spotify çalışıyoken 10 dk da bir reset atıyo onuda servise sordum bu bi sorun değil telefonlarda aşırı kullanımda resetleme yapıyo yapıcak bişey yok diyo.

3.
sokak başlarına yaklaşırken özellikle rapmalarda durmak üzereyken motordan boğulma sesi geliyo vuruntu sesi geliyo tekrar kalkınca gidiyo sanki araç stop edicek yüksek viteste kalmış gibi

4.
çukurlar dan geçerken ön taraftan fazla ses geliyo normalde tok bi ses olması lazım bu rahatsız ediyo arkalar iyi tok bi ses geliyo acaba bendemi sorun var diyorum ama sıfırdan beri böyle sizlerin yorumunu merak ediyorum arabaya binen ön takımı göster diyo bu araba böyle diyorum geçiyorum

5.
genel sorunlar bendede var tabi far buğu-sağ ön kapı zor kapanıyo sert vurmak gerekiyo pirelli latiklerin sürekli asr yi devreye sokması

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
4.  normal digerleri degil bence. Ben yasamiyorum o sorunlari

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolga86;579010
merhaba yaşadığım bazı sorunları sizinlepaylaşmak istedim.

1.
aracım 10000 kmde geçen hafta 1 litre kadar yağ ve alt limite kadar su eksiltti
bi benzincide tamamladık yola devam ettik servisi aradım normaldir dedi ilk bakımdan sonra olmaz dedi ama pek inandırıcı gelmedi bu tsi motorlarda sürekli olduğunu duydum

2.
bolero resetlenme işi çözüldü diye sevindik ama benimki hala carplay bağlıyken resetleme yapıyo özellikle uzun yolda harita ve spotify çalışıyoken 10 dk da bir reset atıyo onuda servise sordum bu bi sorun değil telefonlarda aşırı kullanımda resetleme yapıyo yapıcak bişey yok diyo.

3.
sokak başlarına yaklaşırken özellikle rapmalarda durmak üzereyken motordan boğulma sesi geliyo vuruntu sesi geliyo tekrar kalkınca gidiyo sanki araç stop edicek yüksek viteste kalmış gibi

4.
çukurlar dan geçerken ön taraftan fazla ses geliyo normalde tok bi ses olması lazım bu rahatsız ediyo arkalar iyi tok bi ses geliyo acaba bendemi sorun var diyorum ama sıfırdan beri böyle sizlerin yorumunu merak ediyorum arabaya binen ön takımı göster diyo bu araba böyle diyorum geçiyorum

5.
genel sorunlar bendede var tabi far buğu-sağ ön kapı zor kapanıyo sert vurmak gerekiyo pirelli latiklerin sürekli asr yi devreye sokması

Motorun 10 bin km de 1-1.5 lt yağ yakması normaldir, hele hele yeni motorda

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2. sorun için, radyoda- "otomatik ikon güncelleme" kapalı durumda değil mi? Eğer değil ise kapatıp denemenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı tolga86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bonjovi0433;579017
2. sorun için, radyoda- "otomatik ikon güncelleme" kapalı durumda değil mi? Eğer değil ise kapatıp denemenizi tavsiye ederim.

evet kapalı ama devam ediyor.bu arada hiç bi güncelleme yapılmadı arabaya ekim 2015 de aldım

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1. sorun bende de oldu başka bir problem için servise gittiğimde 1lt kadar yağ tamamladık. gayet normal, her yeni tsi da olduğu söylendi.
2. sorun bende hiç olmadı carplay ile sürekli yolculuk ediyorum
3. sorun bende hiç olmadı. kullanımınızla ilgili diye düşünüyorum(aracım manuel, aracınız dsg ile bilemem)
4. sorun için yine bende olmadı diyeceğim ama bunun için fazlaca üst segment hatta premium araç kullanmak gerek karşılaştırmak için. benim superb3' ten önceki kullandığım araçlardan en iyisi astra j idi. belki de o yüzden problem olarak yansımadı hatta gayet memnunum.
5. ise kronik sanırım çok aldırış etmiyorum herkeste mevcut

Çevrimdışı tolga86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet araç dsg li bu arada radyo ayarını kontrol ettim kapadım sanıyodum ama açık kalmış o iş çözüldü 1-2 numara tamamdır 3-4 kaldı :) bu arada araçtan gayet memnunum böyle bi kötüler gibi olmuş yanlış anlaşılmasın

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1. Sorun sadece tsi lerde değil her aracın ilk bakım periyoduna kadar yapabileceği bir eksiltme. Son derece normal.

2. Sorunun çözümü sabit konu olarak da forumda mevcut. Zaten siz çözmüşsünüz

3. Sorun dsg şanzıman ile alakalı. Şimdilik rahatsız edici kadar olmaz ama yüksek km lerde rahatsız etmeye başlıyor.

4. Sorun bu aracın süspansiyon yapısı bu şekilde. Yumuşak ama gürültülü çalışıyor. Ayrıca süspansiyonlar çalıştığında muhakkak kaportanın bazı yerlerinden anlamsız bir şekilde irili ufaklı trim sesleri geliyor.
 Bu yazdığınız sorundan şikayet eden bir arkadaş daha vardı. Uzun arayışlar sonunda amortisörlerin yaylarına çamur girdiği ve orada bir katman oluşturduğu ortaya çıktı. Servis temizledi sorunu geçti. Bir ihtimal böyle de bir durum olmuş olabilir.

5. Sorun kronik sorunlara giriyor. Far buğusu kitapçığa kadar ulaşmış bir konu. Sağ ön cam suyu fıskiyesinin hortumunun değişmesi gerekiyor. Klima ya yakında bir kez daha güncelleme gelecek. Pirelli tartışmasız en kötü lastiklerden biri. Kapılarınızla oynatmanızı tavsiye etmem. Bir kere ayar yaptırırsanız ve yollarınız iyi değilse sürekli ayar ister. Ayrıca kapılarla oynatmanız kapı fitillerinden küçük sesler duymanıza neden olabilir. Malum hava sıcaklığına göre kapıların kapanma şiddeti değişiyor. Bir de aracın içinde basınç oluşuyor. En son kapatılan kapı o basınç sebebiyle bir miktar daha zor kapanıyor.

Kazasız belasız mutlu huzurlu neşeli sürüşler dilerim...

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. sorun bende de oldu 12000 km de motor yağı kontrol uyarısı verdi serviste 50 tl ye tamamlattım. önceki araçlarımda da mutlaka ilk 5-10 binde yağ eksiltmesi olmuştu. bu gayet normal. fakat 1. bakımdan sonra devam etmeyecektir.

2. sorun bende şu şekilde cerayan ediyor. telefon bağlı ve ben carplay den navigasyonu kullanırken ekran bazen karmakarışık oluyor, boleroyu kapatıp açınca düzeliyor ama sonra tekrar yapıyor. henüz çözemedim.

3. sorun bende hiç olmadı benim de araç dsg. sizin gibi ben de aracı çok dinlerim, belki öyle yapmamak lazım, bilemiyorum.

4. sorun için bence bu araçlardan çok bişey beklememek lazım. bazen bizim hanım çin çakması arabayı almışsın her gün bir şeyi çıkıyor bunun diyor:)

5. sorun tamamen kronik. farlarda buğu gerçi olmadı bende ama sol ön kapım zor kapanıyor. showroomdaki araçları da tek tek denedim onlar da öyleydi. Ama son kapanan kapının yukarıda yazılan nedenden ötürü zor kapandığı doğru bir gerçektir.böyle bakınca bunu da geçiyorum. kışlık lastik michelin kullanıyorum onda da asr çok sık devreye giriyor, bu da bence genel bir sorun.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;579106
1. sorun bende de oldu 12000 km de motor yağı kontrol uyarısı verdi serviste 50 tl ye tamamlattım. önceki araçlarımda da mutlaka ilk 5-10 binde yağ eksiltmesi olmuştu. bu gayet normal. fakat 1. bakımdan sonra devam etmeyecektir.

2. sorun bende şu şekilde cerayan ediyor. telefon bağlı ve ben carplay den navigasyonu kullanırken ekran bazen karmakarışık oluyor, boleroyu kapatıp açınca düzeliyor ama sonra tekrar yapıyor. henüz çözemedim.

3. sorun bende hiç olmadı benim de araç dsg. sizin gibi ben de aracı çok dinlerim, belki öyle yapmamak lazım, bilemiyorum.

4. sorun için bence bu araçlardan çok bişey beklememek lazım. bazen bizim hanım çin çakması arabayı almışsın her gün bir şeyi çıkıyor bunun diyor:)

5. sorun tamamen kronik. farlarda buğu gerçi olmadı bende ama sol ön kapım zor kapanıyor. showroomdaki araçları da tek tek denedim onlar da öyleydi. Ama son kapanan kapının yukarıda yazılan nedenden ötürü zor kapandığı doğru bir gerçektir.böyle bakınca bunu da geçiyorum. kışlık lastik michelin kullanıyorum onda da asr çok sık devreye giriyor, bu da bence genel bir sorun.
Bnm de sol ön kapı açarken zor açılıyor ayar mi yapılması Lazım

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben yaptırdım şimdilik sıkıntı yok. ama tekrarlayabilir diyorlar.çok rahatsız değilseniz elletmeyin bence.