škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park halindeyken rolantinin yüksek olması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tmrguclu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı günler arkadaşlar. 2011 Skoda Octavia 1.6 dizel sahibiyim. Aracımdaki sıkıntı şu arkadaşlar. Aracımı park ettikten sonra devir göstergesi bazen 1000 devirde olduğunu görüyorum.

Bunu bu aralar sık yapmaya başladı ve araba kızdırma bujişi arıza ışığını ikikez açtı. Sıkıntı neyden kaynaklı olabilir ?

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Muhtemelen partikül filtresi kaynaklı bir olay. Motor biriken partikülleri devir yükselterek temizlemeye çalışıyor. Aldığınız yakıtın kalitesi çok iyi değilse ve aracı kısa mesafelerde kullanıyorsanız normal bir durum. Zaman zaman benim arabada da oluyor.

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Park ederken vermiş olduğunuz son gazı yemek üzere rölantinin yüksek olabileceğini tahmin edecektim ki, üst yorumdaki arkadaşın tespiti daha tutarlı. Yakıttan kaynaklı olabilir.

Çevrimdışı tmrguclu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yakıtı shell ve Opet istasyonlarından alıyorum. Serviste depo temizliği yapıldığında kullandığım yakıtın çok temiz olduğu söylenmişti. Sıkıntı devam ederse ne yapmam gerekiyor ?

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu dpf olayını anlamıyorum. Ben sürekli uzun yok yapan birisiyim ve evimin önüne gelince de bazen dpf temizliği yapıyor :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;578938
Ben bu dpf olayını anlamıyorum. Ben sürekli uzun yok yapan birisiyim ve evimin önüne gelince de bazen dpf temizliği yapıyor :)
Ben DPF' nin çevreci bir aparat olduğunu da düşünmüyorum zira o kurumları yakmak da çevreye zarar diye düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;578967
Ben DPF' nin çevreci bir aparat olduğunu da düşünmüyorum zira o kurumları yakmak da çevreye zarar diye düşünüyorum.

Demi abi mazudlu araba da neymiş her tarafi kurum duman[emoji23] herkes senle ben gibi burjuva değil ki  benzinli arabaya binip çevreci olsun. Hatta geçen yeşiller partisinden aradılar dediler evde 2 tüplü araba kullanıyonuz öteki de benzinli az yakmasını umursamayıp sırf doğayı düşündüğünüz için tek dizel arabanızı da satmışınız gel bidahaki dönem başbakan yapalım seni diye. Yohh didim ben doğa için yaptım bunları nemalanmak yakışmaz bundan[emoji23]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;579005
Demi abi mazudlu araba da neymiş her tarafi kurum duman[emoji23] herkes senle ben gibi burjuva değil ki  benzinli arabaya binip çevreci olsun. Hatta geçen yeşiller partisinden aradılar dediler evde 2 tüplü araba kullanıyonuz öteki de benzinli az yakmasını umursamayıp sırf doğayı düşündüğünüz için tek dizel arabanızı da satmışınız gel bidahaki dönem başbakan yapalım seni diye. Yohh didim ben doğa için yaptım bunları nemalanmak yakışmaz bundan[emoji23]
Çok kilometre yapacak olsam ben de dizele geçerim, bunda bir şey yok. Benim eleştirdiğim DPF, zira pek de işlevsel olduğunu düşünmüyorum. Zaten dizelin gazı doğaya çok da fazla zararlı değil ancak ortaya çıkarttığı kurum fena.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Uğur abi dediğine katılıyorum ama yaktıktan sonra kurum nasıl atılıyor acaba? Eğer kurum olarak atılıyorsa çok zararlı ama kurum yakılınca acaba Co2 salınımı dpf çalışınca ne kadar oluyor?
Bence esas sorun dizel araç değil bakımı yapılmayan,10 numara yağ karıştırılan dizel araçlar. Adam dizel araçta bir gaza basıyor ortalık siyah duman bakım hiçbir ilgi alaka yok .Sorun burada bence

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun tamamen kötü yakıttan kaynaklanıyor. Motor kötü yakıttan oluşan kurumu yüksek devirde çalışarak atmaya çalışıyor.
Ben bu yüzden 2 yıldır yakıt aldığım istasyonu BP ile değiştirdim.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı Octavia26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim arabamda 2011 1.6 Dizel iki haftada bir bendede aynı durum oluyor. Katalogda yazıyor, bu durumda genelde EGR yakıyor. biraz bekleyip sabrederseniz devir 800 e iner düzelir.