škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1993 Favorit benzin kesmesi.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakancici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Mart ayında babama aldığımız bu araç için foruma üye olmadan faydalandım. İçinden çıkamadığım bir konu hakkında görüşlerinize ihtiyacım var.

Aracın benzinde çalışması yokuş aşağı çok iyi. Yokuş yukarı ise bir müddet gittikten sonra araç stop ediyor. Durduğu yerde benzinde bir çalışıyor, bir çalışmıyor. Benzin otomatiği, şamandra değişti. Yarım depo benzin mevcut. Aldığımız kişi aracın hiç benzinde kullanılmadığını söyledi.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakancici;578510
Merhaba arkadaşlar,

Mart ayında babama aldığımız bu araç için foruma üye olmadan faydalandım. İçinden çıkamadığım bir konu hakkında görüşlerinize ihtiyacım var.

Aracın benzinde çalışması yokuş aşağı çok iyi. Yokuş yukarı ise bir müddet gittikten sonra araç stop ediyor. Durduğu yerde benzinde bir çalışıyor, bir çalışmıyor. Benzin otomatiği, şamandra değişti. Yarım depo benzin mevcut. Aldığımız kişi aracın hiç benzinde kullanılmadığını söyledi.
Hiç ayrıntılı karbüratör temizliği yapıldı mı?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı hakancici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Maalesef yapılmadı, karbüratöre gelmeden yapabileceğimiz bir şey
varmıdır sizce.

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakancici;578858
Maalesef yapılmadı, karbüratöre gelmeden yapabileceğimiz bir şey
varmıdır sizce.

Aklıma ilk benzin otomatiği geldi ancak değiştirilmiş. Karbüratöre gelmeden benzin filtresi ve otomatiği var. Sonrasında da karbüratörün kendisi. Karbüratör üzerindeki dinlendirme ünitesi vs. gibi yerlerde de sıkıntı olabilir. En iyi çözüm işini titizlikle yapan bir ustaya ayrıntılı olarak karbüratör temizliği yaptırmaktır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı hakancici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anladım, peki dikkatimi çeken bir husus var burada. Benzinde çalıştırmak istediğim de filtre doluyor. Çalışınca filtreden akış kesiliyor. Bu noktada karbüratörün etkisi olur mu?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakancici;578860
Anladım, peki dikkatimi çeken bir husus var burada. Benzinde çalıştırmak istediğim de filtre doluyor. Çalışınca filtreden akış kesiliyor. Bu noktada karbüratörün etkisi olur mu?

Bana kalırsa yeni takılan benzin otomatiği de sıkıntılı.

Çevrimdışı hakancici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Onun denemesini yarın yapar, buradan bilgi veririm.

Çevrimdışı hakancici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Vakit oldu az önce yaptık denemesini sıkıntı görünmüyor. Karbüratöre gelmeden filtre ve benzin kesici olabilir mi acaba?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakancici;578881
Vakit oldu az önce yaptık denemesini sıkıntı görünmüyor. Karbüratöre gelmeden filtre ve benzin kesici olabilir mi acaba?

Filtrede sıkıntı olsa, sonradan filtrenin içinin boşalmaması lazım. Boşalıyorsa ya depoda yakıt yok -ki yarım depo var diyorsunuz- ya da pompa-otomatik sıkıntılı ki onu da denedik diyorsunuz an itibariyle aklıma başka bir şey de gelmiyor açıkçası.

Cep telefonundan yazdım. Yazım hataları affola.

Çevrimdışı hakancici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Uğur hocam yarın sabah gazcıya gideceğim. Arkadaşımın yeri. Aklımda 1-2 problem işareti var. Ölmez sağ kalırsak sizi bilgilendiririm.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakancici;578905
Uğur hocam yarın sabah gazcıya gideceğim. Arkadaşımın yeri. Aklımda 1-2 problem işareti var. Ölmez sağ kalırsak sizi bilgilendiririm.

Sağ salim gidip gelin bildirin İnşaallah.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lpg nin kesicisini de bi kontrol edin. Sonrasi karburator. Dinlenme haznesinden baslayin derim karburatorde de

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı hakancici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;578975
Lpg nin kesicisini de bi kontrol edin. Sonrasi karburator. Dinlenme haznesinden baslayin derim karburatorde de

Merhaba, lpg kesicide kontrol edildi. Sıkıntı yok.

Deneme turundan sonra sonuçları paylaşacağım. Aklıma gelen başıma geldi hesabı tebessümle karşılayacağınız ince bir ayrıntıyı da ileteceğim. Sorun sadece o gibi.[emoji4]

Bu arada Uğur hocam otomatiği tekrar değiştirdim. Eski aldığımı vererek.

Çevrimdışı hakancici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tekrar merhaba,

Yukarıda anlattığım işlemleri yaptıktan sonra sonuç alamadım. Aklıma şamandıra geldi. Arka koltuk, döşeme derken şamandırayı söktüm ve benzinin gelmesini engelleyen filtresini çıkarınca sorun da kökünden halloldu. :) İkinci resim de borunun üstünde filtreyi tutan tırnak görünüyor. O tırnağı aştığı zaman ki aşmış (yalama olmuş gibi) benzin gidişini engellemekte idi.

« Son Düzenleme: 07 Haziran 2016, 21:34:37 Gönderen: hakancici »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hahahaha oluyor boyle basit ama can sikici seyler. Neyse bulmaniza sevindim en sonunda. Gecmis olsun

Bulusmalara bekleriz. Gozumuz gonlumuz acilir favoriti gorunce