škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Önerilerinize İhtiyacım Var.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı salihank

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar

Biz Superb almayı düşünüyoruz.

1,4 TSI DSG ACT Green Tec 150 PS (Prestige)115.150 TL
1,6 TDI CR DSG Green Tec 120 PS (Prestige) 125.150 TL

Şuanki aracımız ise Renault Kango 1,5 dizel yanlız 2008 Model ve KM: 55.000' de yani çok km yapan bir aile değiliz işim gereği sadece hafta sonları ve yazın tatil amaçlı kullanıyoruz siz olsanız hangisini tercih ederdiniz yada Superb kullanıcıları olarak hangisini tercih etmemiz mantıklı gelir ?

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle foruma hoşgeldiniz.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=303

Yakıt tüketimiyle alakalı "günlük yakıt değerleri" adı altında bi konu başlığımız mevcut, ordan fikir alabilirsiniz. SIII modeliylede alakalı forumun arama seçeneğini kullanırsanız aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
55000 km/8 7000km bile yapmıyorsunuz. benzinli alın. detayları sonra konuşuruz.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ortalama km' niz bu tarz gidecekse tabi ki 1.4 150 act. verdiği performans yanınıza kar kalır. foruma hoş geldiniz bu arada.

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Diğer arkadaşlara katılıyorum, senelik KM ve benzin/dizel fiyat farkı göz önüne alınınca, 1.4 TSI 150 Act sizi mutlu edecektir.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Ben eğer maddi anlamda sıkıntı olmayacaksa dizele devam derim.
Benzer bir kullanım alışkanlığım var. 2009 model 58bin deki benzin+lpg li aracımdan sonra bende dizel tercih ettim.
Yine sizde uzun vadeli düşünüyorsunuz sanıyorum. O nedenle de dizel diyorum.
Hayırlısı olsun.

Selamlar.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllık fazla km yapılmayacaksa kesinlikle benzinli. bu arada ilk mesajınızın tanışma bölümünde olmasını beklerdik..

Çevrimdışı salihank

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;578246
Yıllık fazla km yapılmayacaksa kesinlikle benzinli. bu arada ilk mesajınızın tanışma bölümünde olmasını beklerdik..

Pardon konumuzu açtık orayada

Kafamdaki soru şu aslında bu zamana kadar dizel araba kullanmış olan birisi olarak ara sıra benzin fiyatlarından ziyade bu kasa superb için konuşuyorum gönlümde yatan 1.4 TSİ 150 Yanlız performans da sıkıntı yaşarmıyım tek endişem bu ama çoğu forumda veya test videolarında gördüğüm kadarıyla ve sizin anlatmalarınıza bakıcak olursam TSİ mantıklı birde ben bir arabayı ortalama minimum 5 sene kullandığım sizin için Dizelde aklımı çelmiyor değil şuan çok kararsızım o konuda.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: salihank;578264

Kafamdaki soru şu aslında bu zamana kadar dizel araba kullanmış olan birisi olarak ara sıra benzin fiyatlarından ziyade bu kasa superb için konuşuyorum gönlümde yatan 1.4 TSİ 150 Yanlız performans da sıkıntı yaşarmıyım tek endişem bu ama çoğu forumda veya test videolarında gördüğüm kadarıyla ve sizin anlatmalarınıza bakıcak olursam TSİ mantıklı birde ben bir arabayı ortalama minimum 5 sene kullandığım sizin için Dizelde aklımı çelmiyor değil şuan çok kararsızım o konuda.

Yıllık Km 10.000 altında ise kesinlikle benzinli. Üstelik 150 ps gücünü söylemiyorum bile :) Bende act 150 tsi var, son derece memnunum. Tahminen 4 / 5 sene bineriz buna ama yıllık yaptığım yol benzin için yeterli. ( kasım 2015 de aldım aracım şuan 3,200 km de )

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Sizin durumunuza uygun olan 1.4 TSI 150 ACT'dir; performans olarak da zaten 1.6 TDI'dan daha iyidir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Önerim, hem dizel hem benzinli bir araç ile test sürüşü yapmanız. Farkı hissedeceksiniz :gaz:

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de sizinle aynı durumda sayılırım.Haftasonu kullanabiliyorum ve senede 12.000-15.000 civarı km yapabiliyorum bende 1.4 tsi 125 hp active kullanıyorum performans olarak gayet yeterli.150 hp test etme imkanım olmadı ama çok daha iyi olduğunu tahmin ediyorum.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI 150 kullanıyorum.... Çok kuvvetli bir torku var... Geçen gün bir deneme yaptım devir saat 4000'deydi  kadran 220'yi zorlanmadan gösteriyordu...Bir de kısa mesafe hızlanmaları yaklaşık 1400 Kg'lık bir araç için çok iyi... Sesizliği, daha uygun servis ücretleri, ülkemizde kaliteli benzin kaliteli mazota göre daha kolay bulunması, 10 bin lira'dan fazla dizel fiyat farkı, her geçengün benzin ile dizelin fiyat farkının azalması gibi birçok unsur ve yılda 15 000 geçmeyen kullanım için TEK YOL BENZİNDİR...

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende tsi 150 bg kullaniyorum 1.6 tdi den çok fazla güçlü motor teknik verilere bakarsaniz anlarsınız yıllık 10 bin km gecmiyosa tsi sizi  uzmez

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi