škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Blues radyo/cd çalar yerine gps+bt+kamera kayıt sistemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Bu aralar konuda da yazdığım gibi usb bağlantısı bile olmayan mp3 leri cd ye atarak dinleyebildiğim Blues radyo/cd çalar ın yerine takabileceğim 7"-8" (artık hangisi varsa) mediya sistemi arayışındayım. Aslında aliexpress te ayna tipi olan modellerden ya da tablet şeklinde olan alttaki modelden birini düşünmüyor değilim;

http://www.aliexpress.com/item/Full-HD-1080P-5-Touch-Anroid-Car-DVR-GPS-Navigation-Wifi-FM-Parking-Rearview-Mirror-Dashcam/32224124791.html?isOrigTitle=true
http://www.aliexpress.com/store/product/1080P-7-LCD-Android-4-4-2-Car-DVR-Camera-GPS-Navigation-Dash-cam-Video-Recorder/302251_32447682184.html

Fakat yurt içinden bulabilirsem hem geri görüş kamerası olan, hem de ön kayıt kamerası olarak kullanabileceğim bir ürün tavsiye edebilir misiniz? Bu tür ürünlerde GPS/Navigasyon, Radyo, cd/dvd çalar, usb/sd kart, TV ve CAN Bus (arabanın bazı verilerini gösterme ve bazı ayarlarını değiştirebilme) özellikleri de olabiliyor. Markalı servis ürünlerinde fiyat 4-5 bin TL lere kadar çıkabiliyor! Bu bütçemi fazlasıyla aşan bir durum.

Sahibinden.com da şöyle bir ürün var.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-vw-seat-skoda-navimex-9902hd-uyumlu-multimedia-dvd-gps-bt-usb-300865768/detay/

Satıcı, Yeti'ye uyup uymayacağını kesin söyleyemedi, o yüzden arabayı dükkanına götürmeyi düşünüyorum. Bu ürünü kullanan var mı, ben android olsun istiyorum fakat android olan cihazlar da daha çok kasılma ve takılma oluyormuş!

Bu konuda tecrübesi olanlardan yardım ve öneri bekliyorum.

Çevrimdışı ockucukay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende uzun zamandır bunu araştırıyorum. Şu bir gerçek, ülkemizde bizim araçlara %100 uyumlu sadece Zenec var ve Columbusa göre nispeten daha uygun (1500-2500 arasında). Ama android istiyorsanız Black Panther markasına bakın. Mümkünse satıcının dükkanına gidip deneyin. Android kullanan DIN'ler içinde en iyisi olduğunu düşünüyorum. Navimex, Necvox gibi markalarda çok sorun olduğunu biliyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Extra cihaz yerine yan sanayi teyp almanizi oneririm kesinlikle :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten orjinali hiç düşünmüyorum. Yan sanayinin de kullanılabiliri olsun istediğim. Windows CE li olanlar daha az kasıyor araştırdığım kadarıyla. Ben android li tercih ediyorum. Bendeki maxidot yakıt tüketim verilerini göstermediği için CAN-Bus destekli o tür bilgileri de göstermesini isterim. Belki de çok şey istiyorumdur. ;)

Çevrimdışı Asilguzelkoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12462]rsimsek[/MENTION] bende active paket blues teypden müzdarip olan biri olarak CAN-Bus ile çalışmasa bile android cihaz alıp elm 327 ile bluetooth üzerinden tüm verileri cihaza aktarabileceğimi öğrendim. uygun fiyatlı arayış içerisindeyim. siz çözüm buldunuz mu?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, uzun zaman oldu, Blues yerine RCD510 aldım fakat çerçeve sorun oldu, hem de masrafına değmez deyip daha teferruatlı Navix 9609 model WinCE sistemli cihaz aldım. Hem arka kamera desteği de var onu da aldığımda taktırmıştım. Cihaz kapalı da olsa geri vitese alınca hızlı bir şekilde devreye giriyor. Müzik, video desteği var. TV desteği için boşuna anten parası verdim, durup seyredecek halimiz olmadığına göre hareket halinde zaten çekmiyor. Çünkü analog. Bluetooth üzerinde telefon eşleşmesi ve gayet güzel görüşme yapılabiliyor. Normalde sesi de orijinal sistemleri pek aratacak gibi değil, gayet yeterli. CAN-Bus desteği var. Bir kaç veriyi destekliyor fakat orijinal sistemlerdeki gibi yakıt tüketimleri ve ayar falan yapılamıyor. Belki yeni arayüzleri olsa o da olabilir ama ben bulamadım. Belki WinCE olan diğer VAG cihazlardaki ilgili programlarla diğer can-bus verileri de okunabilir? Tek derdim yakıt tüketimini göremeyişim. Bahsettiğiniz ELM327 adaptörüm de var fakat telefona yüklediğim uygulamalarda VAG-COM/VCDS ile yol bilgisayar özelliğini açmış olmama rağmen mevcut-anlık, genel yakıt tüketimlerini okuyamadım. En sonunda sinyal-silecek kolunun değiştirilmesine karar verdim. Henüz değiştirmedim.
Ayrıca bu cihazın ön kamera ki ben 50 TL ye alıp kendim montajladım ve ekransız video çıkışı olan DVR kayıt kamera desteği de mevcuttur. Bir de cihazda yapamadığım internet bağlantısı. O da günümüzde trafik yoğunluğu için önemliydi. Artık navigasyonu gerektiğinde cepten yapıyorum. Cihazdaki atıl sayılır.