škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid 1.4tdi dsg Yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı manifestcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli Skoda Rapid 1.4tdi dsg kullanıcıları;
Öncelikle yakın zamanda 2.el 2015 modelini almayı düşünüyorum. Fakat yakıt tüketimi konusunda resmi verilerde endişeliyim. Sizin tecrübelerinize ihtiyacım var. Sehir içi ve şehir dışı gerçek yakıt tüketimi hakkında bilgi almak istiyorum. Ayrıca performans konusunda yorumlarınızı bekliyorum..

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Üstad ben geçen hafta 10000 km de 7 aylık bu arabayı aldım. Aracın performansı mükemmel. Eğer performanslı kullanırsınız tüketim biraz artıyor. Ancak performanslı  kullanımda bile yakıt değeri harika.
Ankaradayım dün sakin bir kullanımda 20 km şehiriçi ve dışı karışık 4.2 lt değeri gördüm.
Yakıt aldığımdan beri 500 km gitmişim, yeni aldık diye çok zorlamama rağmen 5.6 lt görünüyor.
Performans ve yakıt olarak iyi ki almışım diyorum...
Forumda tecrübeli arkadaşlar çok. Onların yorumları daha değerli olacaktır.

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracim 1500 km de henüz.  Ortalama yakıt 4.9 litre. Rampada bile sanki düz yolda gidiyor gibi. Torkuna hayranım aracın.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba aracın performansı iyi torku  , hızlanması güzel. Yoğunluklu istanbul şehiriçi kullanımda son 2000 km de 5.8 tüketimi gördüm. Son depo 5.5 olarak gitmekte.

Günlük kullanımda yol durumuna bağlı olarak Zaman zaman 4 küsurları da görebilmekteyim. Yoğun trafikte 7 küsuru da.
Şuana kadar en düşük 3.8 i de gördüm.
 Ancak bu kullanım tarzı ve trafik yoğunluğuna bağlı.
Ortalama değerlerde depo ile yb arasında 0.5 litre fark olabiliyor( yb 0.5 lt düşük  gösteriyor)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eylül 2015 ten beri kullanıyorum. Geçen haftasonu Gaziantep Sivas yaptım. Sürekli 120 130 sürat full klima açık 20 kuruş yakmış

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı manifestcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. Gerçekten açıklayıcı olmuş birazda olsa tereddütlerim ortadan kalktı. Kısmetse yakın zamanda piyasa araştırmalarımdan sonra almak istiyorum.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: manifestcan;573123
Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. Gerçekten açıklayıcı olmuş birazda olsa tereddütlerim ortadan kalktı. Kısmetse yakın zamanda piyasa araştırmalarımdan sonra almak istiyorum.

Mutlaka alın pişman olmazsınız. Bende ilk aldığımda 1.6 neden 1.4 oldu dedim. Aslında 1.6 gereksizmiş. Bence motor tork gayet başarılı.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yokuş çıkarken dikiz aynasından geride kalan araçları izlersin. Yakıt olarakta piyasadaki bilindik araçlardan daha ekonomik. 4.7 lerde geziyor. Ankara sıkışık trafikte 5.5 e kadar çıktığı oluyor.

Çevrimdışı palu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı kocaeli nden aldık ve izmir e 100 tl ile geldik şehir içi 5.5 ile 6.0 altına düşmedi hiç bu değerin ilk bakımda düşeceğine inanıyorum şehirler arası 3.9 4.0 arası klima açık ve hep sakin kullanırım bu değerler azmı çokmu kararı siz verin

Çevrimdışı ferhatt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 1.4rapid sedan dizel aracımla 550 şehir içi 700de şehir dışı olmak üzere 1250 km yaptım.260 tl yakıtla.Bu oran normal mi? teşekkürler