škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

HD Kayıt iç aynalar hakkında

eozen81 · 23 · 10614

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese selam arkadaşlar.

Acaba şu aliexpress de satılan hem ön hem de arka kamera fonksiyonu olan aynalardan alıp kullanan oldu mu? Yorumlarınızı almak isterim.

New Full HD 1080P Car Dvr Camera Novatek 5 Inch Rearview Mirror DVRs Digital Video Recorder With Dual Lens Registrar Camcorder
http://s.aliexpress.com/v6ZNZnUJ
(from AliExpress Android)

Sent from Tapatalk

Sent from Tapatalk

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aşağıdaki aynadan sipariş verdim, gelince yorumlarımı paylaşırım. :gaz:

Hyundai H100 2K Netlik Ambarella A7

http://www.aliexpress.com/item/New-4-3-Inch-Ambarella-A7-Car-dvrs-hd-1080P-30fps-Rearview-mirror-tachograph-170-degree/32399004212.html

[YOUTUBE]5Ml7_EOm8aM[/YOUTUBE]

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eozen81;570786
Bugün aşağıdaki aynadan sipariş verdim, gelince yorumlarımı paylaşırım. :gaz:

Hyundai H100 2K Netlik Ambarella A7

http://www.aliexpress.com/item/New-4-3-Inch-Ambarella-A7-Car-dvrs-hd-1080P-30fps-Rearview-mirror-tachograph-170-degree/32399004212.html

[YOUTUBE]5Ml7_EOm8aM[/YOUTUBE]

Cihaz guzel görünüyor arka kamera ozelligi varmi birde skoda rapide uyarmi eski aynayi cikarip bunu nasil takcaz elektrigi felan nasil olacak

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Oflu29;570800
Cihaz guzel görünüyor arka kamera ozelligi varmi birde skoda rapide uyarmi eski aynayi cikarip bunu nasil takcaz elektrigi felan nasil olacak

1. Eski aynanın üzerine takılıyor bandları sayesinde.
2. Benim aldığım aynada arka kamera yok, olan versiyonlar var ama ben arka kamera düşünmediğim için pek ilgilenmedim. İlk mesajda verdiğim linkte arka kamerası da olan bir ayna var.
3. Elektriği ya kablosu ile çakmak girişinden yapacaksınız ya da elektrik kablosuna paralel çektireceksiniz, örnek video:

[YOUTUBE]9fzXtsyQefo[/YOUTUBE]

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de yaklaşık 1 aydır araç kamerası araştırıyorum.
Bu fiyata bu kadar özellikli kamera hiç görmedim. Hem GPS var hem de WiFi, üstelik Novatek çipsetli.
Novatek ve Ambarella çipsetli kameralar kaliteli görüntü ve özellilere sahip oluyor.
Cihazı alırsanız izlenimlerinizi merak ederim.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu işin uzmanı forum donanımda olgu erhan diye bir arkadaş.ona sormanızı tavsiye ederim.saygılar.

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: unveren55;571425
bu işin uzmanı forum donanımda olgu erhan diye bir arkadaş.ona sormanızı tavsiye ederim.saygılar.
2. Mesajda paylaştığım video onun incelemesi zaten [emoji4] Ben de o memnun olduğu için aynı aynadan sipariş geçtim.

Sent from Tapatalk

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba ben de bu üründen sipariş verdim. Ürün ulaşıp montaj yaptığımda deneyimimi paylaşırım.

Çift Lens C20 Araba DVR Dikiz Aynası Kamera Tam HD 1080 P 12.0MP CMOS 4.3 "LCD Park Gece Görüş Video Kaydedici Registrator
http://s.aliexpress.com/eMZbMnMF

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ürün gayet güzel beklentilerimi karşılıyor.
16 günde ulaştı sevkiyat iyi.
cihazı taktım 3 gündür kullanıyorum.
çekimleri iyi çözünürlüğü yüksek.
suan sadece ön kamerayı taktım arka kamerayı daha sonra takacağım.
minimum 64 gb 10 class lık bir hafıza kartı ile kullanmanız daha iyi olur. Hafıza kartını ayrı olarak alıyorsunuz. 32 almıştım ama 64 gb ayrıca sipariş verdim.
park esnasında hareket algılama fonksiyonu güzel.
tek olumsuz yönü ister 10 sn ister 5 dklık kayıt yapın 1 gb lık yer yiyor dosya her kayıtta. üstüne yazdığı için bu da uzun süreli bir dosya tutamamanıza neden oluyor. diğer kameralarda aynı mı bilmiyorum.önemli anları lock tuşuyla kilitlerseniz üzerine yazmaz. kaza anında otomatik devrede g sensörü var ve onu da kilitleyerek otomatik silinmesine engel.
ayrıca foto da çekebiliyor. gündüz ve gece çekimleri iyi.
Ürünü tavsiye ederim.
Mevcut araç aynasının üzerine takılıyor. Ayna orjinal aynamdan daha büyük geniş.normal aynadan bir farkı yok aynadaki ekranı sürüşete farketmiyorsunuz . Bu açıdan da iyi.

Dışardan baktığınızda diğer Kameralar gibi araçta dikkat etmezseniz kendisini belli etmiyor.
Arka kamerayı da taktığımda geri vites özelliğini test ederim. Geri vitese alındığında aynadaki ekrana yansıtıyor.
Çekilen görüntüleri ister cihazı çıkartıp usb ile pcye bağlayın ister micro sd kartı.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
C20 dvr birkaç foto

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12100]cafkar[/MENTION] hocam paylaşımların için çok teşekkür ederiz güle güle kullan, ön kamerayı nasıl güç verdin, sigortaya mı bağladık yoksa çakmaktan mı besliyorsun?

Ben de 2. mesajdaki Ambarella A7 chipsetli Hyundai H100 model kameralı aynayı almıştım, Aliexpress'den, elime ulaştı. Benim bu kamerada en sevdiğim özellik tamam kamera netliği, park halindeyken hareket sensörüne göre kayıt özelliği, time elapsed özelliği falan süper ama en sevdiğim özelliği ilk resimden görebileceğibiz gibi görüş açımı inanılmaz arttırması oldu. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz, SuperB'nin dikiz aynası çok ufak bir alanı gösteriyordu, Hyundai H100 ile kör noktaları bile görür hale geldim, şimdiye kadar ayna diye neye bakıyormuşum :D

Çevrimdışı cafkar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim. Sizde güle güle kullanın. Şuan için çakmak girişinden kullanıyorum. Sorun yok ilerde belki sigortadan yaptırırım. Aynalar daha geniş ve büyük bu şekilde o da ayrı bir artı yaratıyor.

Çevrimdışı eozen81

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;574199
aldığınız ürün şu mudur?

http://tr.aliexpress.com/item/New-Ambarella-A7-fhd-1080P-Car-dvrs-Rearview-mirror-170-degree-wide-angle-Night-Vision-Parking/32392615811.html?spm=2114.010208.3.2.vsSwAM&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_1_10017_10034_10021_507_10022_10032_10020_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=cba42893-a118-43a5-921f-4b2192fdeed0

ben de alacağım ama bana yoldaki gidişten ziyade park halinde de hareket algılayıp çekmesi lazım. bu özellik bunda va rmı?
Benim aldığım 2. Mesajda linki var hocam. Evet hareket sensörü var ve kayıt yapıyor.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk