škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda bayiye güvenmek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Leventce

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar istanbul anadolu yakasinda gecen hafta 1.6 tdi skoda octavia 2015 ikinci el  satin aldim aracta hic birsey yok dendi orjinal oldugu ve boyasiz oldugu soylendi . Araci skoda bayiye guvenerek aldik fakat noterdr satis sirasinda rakami dusuk gösterdiler  .sonrasinda araci aldiktan sonra expertiz raporu istedik imzasiz kasesiz uzerindr hic bir firma ismi yazmayan satis danismanini doldurdugu expertiz raporu gonderdi acikcasi icime kusku dustu aracin degerini dusuk gosterdiler uzerine bu .. mail attim imzali kaseli olarak gondermelerini istedim ama henuz bir harekrt yok sizce ne yapmaliyim .. skoda bayiye goturup expertize koysam cokmu masrafli yardim ederseni sevinirim

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Noterde aracın değeri düşük çıkabilir bunun bir bağlayıcılığı yok. İçinizin rahat etmesi için boya kontrol vs yaptırabilirsiniz. Basit ekspertiz merkezleri var onlara gösterin.

Çevrimdışı Leventce

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Acikcasi galeriden  almiyoruz sirf sikinti olmasin diye skoda bayiden boyle yapiyor cok enteresan . Firmaya odemeyi direk bankadan yapdim tamamini satis uzmani uyanık olmadigi icin bir kismini elden sonra istedi ama ben odmeyi coktan yapmistim . Icimde kaldi ya sikinti varsa diye aldigimiz araca sonucta masraf yapdik .

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracin dusuk gosterilme sebebi genelde kesilecek faturada kdv yi az odeyerek devleti dolandirmaktan dolayidir.
Ancak iciniz rahat etsin diye bi arac ekspertizine goturun 80-100 tl ye heryerine bakarlar.

Çevrimdışı Leventce

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;569936
Aracin dusuk gosterilme sebebi genelde kesilecek faturada kdv yi az odeyerek devleti dolandirmaktan dolayidir.
Ancak iciniz rahat etsin diye bi arac ekspertizine goturun 80-100 tl ye heryerine bakarlar.

Istanbul avrupa yakasinda onerebileceginiz yer varmi expertiz  icin

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bayiden aldıysanız sıkıntı etmeyin, expertiz yaptırın bişey çıkarsa onların size gönderdiklerinin haricinde, sahtecilikten içeri bile alırlar, böyle bir şeyi göze alamazlar.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşım araç değeri öyle çok bariz düşürülemez canınızı sıkmayın noterlerde bunun minumum fiyat listesi var.avrupa yakasında bu işi çok profesyonel yapan yerler var.aracın motor ,şanzuman,debriyaj performansını bile ölçüyolar.araç expertiz testini yapan yerin adını öğrenip burda sizle paylaşırım.yanılmıyorsam expertiz 80-100 tl ye değil.300 tl ye yapılıyor servislerde.

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bağcılar yüzyıl köprüsünün orda auotomall in içinde  3.sokakta ümran expertiz varmış.150 tl ye kapsamlı bakıyorlarmış.yaptıran arkadaşlarım memnun.kolay gelsin.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Merhaba,

aracınızın menteşelerinin oraya  bakarak bir değişim var mı görebilirsiniz onun dışında dod bayilerine gidip,rica ederseniz boya kontrolü yaparlar.

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hangi bayiden aldınız? Eğer ücret edemeden ekspertiz yaptırmak istiyorsanız 2.el toptan araç satan yerlere aracımı herhangi bir modelle takasa sokmak istiyorum diğerek değer öğrenebilirsiniz.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
noterde satış işlemleri yapılırken noter satışında araç değerini kafalarına göre yazamıyorlar manuel olmuyor araç tipini seçince sigortacılar birliğinin sitesindeki kasko değer cetvelinden otomatik bedel geliyor

http://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631

Çevrimdışı fabiatik

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Arkadaşlarında belirttiği üzere noterde düşük gösterilme sebebi tamamen vergisel (mesleğim gereği biliyorum kesin bilgi yani) çünkü alış ve satışları ikinci el araçlarda noterdeki satış sözleşmesi üzerindeki bedel üzerinden muhasebeleştirir şirketler korkmanızı gerektirecek bir şey değil daha az vergi ödemek (VERGİ KAÇIRMAK) için yurdum insanının başvurduğu yöntemlerden biridir maalesef. Ama siz paranın tamamını bankadan göndererek çok iyi bir şey yapmışsınız aslında şikayet edilirse rahatlıkla vergi ziyaına sebep olduğu için ceza yiyebilir bu uyanık arkadaşlar. Siz yine de içiniz rahat etsin isterseniz gidip sanayide cihazı olan bir boya ustasına ölçtürebilirsiniz cüzi bir miktar para ödemeniz yeterli olur içinizde rahat eder.