škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bebek Oto koltuğu tavsiye?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımda isofix var. Oto koltuğu almam lazım. İsofix li veya isofix siz tavsiyeniz nedir?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;569918
Arkadaşlar aracımda isofix var. Oto koltuğu almam lazım. İsofix li veya isofix siz tavsiyeniz nedir?

Öncelikli isofixli olanların ücretleri daha yüksek bilgi amaçlı söylemek istedim. Biz 2 yıldır Kraft kullanıyoruz. Güvenlik ve rahatlık açısından memnunuz. Ancak şuan alcak olsam biraz daha ücret verip römer vs. gibi boyunluk kısmı yanlardan biraz daha uzun olan modellerden alırım çünkü yan taraflar kısa olunca çocuk uyuyakalınca boynu düşüyo.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;569920
Öncelikli isofixli olanların ücretleri daha yüksek bilgi amaçlı söylemek istedim. Biz 2 yıldır Kraft kullanıyoruz. Güvenlik ve rahatlık açısından memnunuz. Ancak şuan alcak olsam biraz daha ücret verip römer vs. gibi boyunluk kısmı yanlardan biraz daha uzun olan modellerden alırım çünkü yan taraflar kısa olunca çocuk uyuyakalınca boynu düşüyo.

Teşekkür ederim benim aklımdan da römer geçiyor. Besafe de varmış aklımı karıştırdılar.  Römer isofix yoksa 600 civarı isofix varsa 1200 civarı. Kafam çok karıştı.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;569922
Teşekkür ederim benim aklımdan da römer geçiyor. Besafe de varmış aklımı karıştırdılar.  Römer isofix yoksa 600 civarı isofix varsa 1200 civarı. Kafam çok karıştı.
Rica ederim. Römerin fiyatları dediğiniz gibi. Bende kraftı alırken baya bi yorum okumuştum. Birde Kraft kullanan bi arkadaşım Honda Jazz aracıyla taklalı kaza yapmıştı ve oto koltuğundaki çocuğunu burnu bile kanamadan araçtan çıkarmıştı. Onunda Kraft almamda etkisi olmuştu açıkçası. Bu arada biz isofixsiz modelini kullanıyoruz ancak güvenlik açısından isofixsiz olmasinin bir mahsuru yok o konuda aklınızda bişey olmasın.

« Son Düzenleme: 09 Nisan 2016, 21:38:22 Gönderen: mcb951 »

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Ben de bunu kullanıyorum, 9-36 kg olduğu için ve hem ısofix hem de emniyet kemeri olduğu için tercih ettik. Su ana kadar sorun yok, hem ısofix hem de emniyet kemerinintaktım [emoji16][emoji16]

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;569924
Rica ederim. Römerin fiyatları dediğiniz gibi. Bende kraftı alırken baya bi yorum okumuştum. Birde Kraft kullanan bi arkadaşım Honda Jazz aracıyla taklalı kaza yapmıştı ve oto koltuğundaki çocuğunu burnu bile kanamadan araçtan çıkarmıştı. Onunda Kraft almamda etkisi olmuştu açıkçası. Bu arada biz isofixsiz modelini kullanıyoruz ancak güvenlik açısından isofixsiz olmasinin bir mahsuru yok o konuda aklınızda bişey olmasın.

Eyvallh dostum. Bende isofix siz alacağım sanırım.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İsofix ve toptheater bağlantılı olanlardan tercih edin derim, kemerin isofix ile bağlanan kadar sağlam olacağını düşünmüyorum.

Çevrimdışı resolute

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence kaliteli bir koltuk alın. ISOfix öneririm.
İkinci elleri de inceleyebilirsiniz. Bence değerlendirilebilir.

via tapatalk

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün eşimle konuştuk daha. Ilk çocukta isofixsiz arabamiz vardi, uygun ama saglam bişey almistik. Daha sonra bugune kadar hep pisman oldum. Guvenilir bir markanin isofixi olan iyi bir ürününü almanizi ciddi tavsiye ederim. Çocuğun guvenligi 1.sırada ama koltugu sevmesi, rahati, cevreyi gorebilmesi de bence cok onemli. O koltukta durursa, siz de direksiyonda rahat edersiniz.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 4 yıl önce Kraft'ın isofixsiz olanını almıştım. Memnun olmadığım tek yanı yukarıda da bir arkadaşın söylediği gibi çocuk uyuyunca boynu sağa sola düşüyor. Ama bu sorunu da ek bir yastıkla çözdük. İsofixli olan elbette daha güvenilirdir. Ama biz isofixsiz olanda da bir sorun yaşamadık. Zira bir kaza durumu ile karşılaşmadık çok şükür. Eğer maddi sıkıntınız yoksa iyisini alın. Hem kullan at değil. Sonraki çocuklarınızda da kullanacaksınız.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;570063
İsofix ve toptheater bağlantılı olanlardan tercih edin derim, kemerin isofix ile bağlanan kadar sağlam olacağını düşünmüyorum.

Alıntı yapılan: resolute;570068
Bence kaliteli bir koltuk alın. ISOfix öneririm.
İkinci elleri de inceleyebilirsiniz. Bence değerlendirilebilir.

via tapatalk

Alıntı yapılan: bulentperu;570069
Bugün eşimle konuştuk daha. Ilk çocukta isofixsiz arabamiz vardi, uygun ama saglam bişey almistik. Daha sonra bugune kadar hep pisman oldum. Guvenilir bir markanin isofixi olan iyi bir ürününü almanizi ciddi tavsiye ederim. Çocuğun guvenligi 1.sırada ama koltugu sevmesi, rahati, cevreyi gorebilmesi de bence cok onemli. O koltukta durursa, siz de direksiyonda rahat edersiniz.

Alıntı yapılan: palandoken;570085
Ben de 4 yıl önce Kraft'ın isofixsiz olanını almıştım. Memnun olmadığım tek yanı yukarıda da bir arkadaşın söylediği gibi çocuk uyuyunca boynu sağa sola düşüyor. Ama bu sorunu da ek bir yastıkla çözdük. İsofixli olan elbette daha güvenilirdir. Ama biz isofixsiz olanda da bir sorun yaşamadık. Zira bir kaza durumu ile karşılaşmadık çok şükür. Eğer maddi sıkıntınız yoksa iyisini alın. Hem kullan at değil. Sonraki çocuklarınızda da kullanacaksınız.

Hepinize teşekkür ederim. Bugün son kararı römer in yetkili distribütörünü arayarak verdim. İsofix olan ile olmayan arasında kalmıştım ama arada sadece bağlama farkı varmış. Güvenlik olarak ikisinde de aynı güveni duyabilirsiniz sadece bunun kararı size ait dendi. Bende britax römer king 2 Ats dedikleri ürünü 770 ₺ ye aldım. İsofix olmayanda Kemer'i doğru bağladıktan sonra 1 mm kımıldamaz şeklinde iddiaları var. Bende birkaç kurumsal mağazada koltuğa monte ettirerek denedim isofix olmadan da gerçekten kaymıyor. Normal koltuklardan farkları ise şunlar. Ayrılabilir kasa kolay montaj sağlıyor. 7 nokta kemer güvenlik mevcut çocuğun Kemer'i doğru takılmadığında yeterki gerginlik olmadığında bile uyarı. Ayrıca en önemlisi bence çocuk 2 yaş civarı Kemer'ini sökmeye veya kollarını çıkarmaya çalıştığında kendini otomatik 6 cm germesi ve uyarı vermesi. Yani yolculuk esnasında arkada kişi olmasa da uyarı veriyor. 4 kademeli yatış pozisyonu mevcut.

Çevrimdışı uAynS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ferrari I-Max Isofix 9-36kg aldım, henüz kargoda geliyor deneme şansım olmadı. Ferrari'nin lisanslı ürünü üstelik fiyatıda o kadar uçuk değil indirimle birlikte 379TL geldi. Şu anda fiyatı 375 TL , gittigidiyor'da mevcut.

• Taşıma Kapasitesi: 9 - 36 kg
  • Üretim Yeri: Fransa
  • Kalite Belgeleri : ECE R44/04, ADAC motorwelt
  • ISOFIX (Aracınızın şasesine doğrudan bağlantı) ile güvenli ve kolay montaj
  • ISOFIX olmayan araçlarda da emniyet kemeri ile standart bağlantı
  • Top-tether(şaseye kanca) bağlantısı ile maksimum güvenlik
  • 3 kademeli kafa koruma bölümü
  • Gelişmiş yan koruma
  • Ayarlanabilir 3 nokta merkezi emniyet kemeri
  • Emniyet Kemeri gerdirici
  • Özel ?Kemer açık!? ikaz alarmı
  • Kafa Korumalı
  • Kemer koruyucu ve göğüs kafesinde oluşan basıncı dağıtan şok emicileri
  • Baş ve boyun bölgesindeki yükü azaltan özel omuz yastığı
  • Yanmaya dayanıklı çıkarıp-yıkanabilir Hi-tech kumaş kılıf
  • Özel Ferrari saklama torbası
  • Kumaş kol dayama
  • Sırt bölümü ayrılabilir
  • Kol dayama
  • Ölçüleri : 73,5*45*49 cm.
  • Ağırlığı : 7,5 kg.
  • Garanti : 2 yıl

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun

Çevrimdışı uAynS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim, ürün geldikten sonra deneyimlerimi paylaşırım , arkadaşlarda faydalansın. :)

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uAynS;570590
Ferrari I-Max Isofix 9-36kg aldım, henüz kargoda geliyor deneme şansım olmadı. Ferrari'nin lisanslı ürünü üstelik fiyatıda o kadar uçuk değil indirimle birlikte 379TL geldi. Şu anda fiyatı 375 TL , gittigidiyor'da mevcut.

• Taşıma Kapasitesi: 9 - 36 kg
  • Üretim Yeri: Fransa
  • Kalite Belgeleri : ECE R44/04, ADAC motorwelt
  • ISOFIX (Aracınızın şasesine doğrudan bağlantı) ile güvenli ve kolay montaj
  • ISOFIX olmayan araçlarda da emniyet kemeri ile standart bağlantı
  • Top-tether(şaseye kanca) bağlantısı ile maksimum güvenlik
  • 3 kademeli kafa koruma bölümü
  • Gelişmiş yan koruma
  • Ayarlanabilir 3 nokta merkezi emniyet kemeri
  • Emniyet Kemeri gerdirici
  • Özel ?Kemer açık!? ikaz alarmı
  • Kafa Korumalı
  • Kemer koruyucu ve göğüs kafesinde oluşan basıncı dağıtan şok emicileri
  • Baş ve boyun bölgesindeki yükü azaltan özel omuz yastığı
  • Yanmaya dayanıklı çıkarıp-yıkanabilir Hi-tech kumaş kılıf
  • Özel Ferrari saklama torbası
  • Kumaş kol dayama
  • Sırt bölümü ayrılabilir
  • Kol dayama
  • Ölçüleri : 73,5*45*49 cm.
  • Ağırlığı : 7,5 kg.
  • Garanti : 2 yıl

Hayırlı olsun, ama sanırım o koltuk yatmıyor, sabit.