škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
İlk çalışmadan önce ekranda hepsini yanıyor,

Üçü kırmızı,diğerleri sarı

https://imgyukle.com/f/2022/08/07/VA6n8b.jpg

Motor çalıştıktan sonra tamamı sönüyor

Sizdeki farklı bir işaret ise araştırmanızı tavsiye ederim

https://imgyukle.com/f/2022/08/07/VA6RrG.jpg

Çevrimdışı domanich

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Nisan ayında Prestige paket Superb satın aldım. 1 hafta sonra da 2000km ilk bir uzun yol seyahate çıktık, araç da müzik dinlerken sesi açtığımda hoparlörden patlak ses geldiğini farkettik (zannettim) sonradan anladım ki ses kapı içerisinden geliyormuş. Bir süre sonra da sunroof'tan çatırtılar gelmeye başladı. 1. ayda servise gittik. Kapı içlerine bazı yerlere yalıtım yaptılar sesler kesildi, sunroof'a da bakım yaptılar sesler kesildi (Geçici olarak).

1 ay sonra tekrar bir uzun yol seyahatimiz oldu, boyum da uzun olduğu için dizimi hep orta konsola dayadığımı virajlara girdiğimde gelen çatırtılardan farkettim. Vites konsolunun sağından ve solundan bastırınca çatır çatır sesler geliyordu. Arada 2 defa daha sunroof için servise gittik. 4. sefer de hem sunroof hem de konsol için bir müdahale oldu. konsoldaki sesler azaldı ama kesilmedi. Sunroof malum 2 hafta içerisinde tekrar çatırdamaya başladı.

En son geçen hafta yine bir 2000 kmlik seyahatte otoyoldan çıktıktan sonra mıcır asfalt yollarda giderken kapı içlerinden ciddi sesler (kapı cebine sanki iki tane çay bardağı koyulmuş gibi) geldiğini tecrübe ettim. Arabayı sürerken kapı içlerini yoklayarak ilerlerken kapın altındaki reflektör de düştü. Tekrar yerine taktım.

Daha önce Octavia ve Leon sahibiydim her ikisinde de böyle bir ses sorunu ile karşılaşmadım. Biraz uzun anlattım ama sormak istiyorum diğer Superb kullanıcıları da benzer seslerden sorun yaşıyorlar mı, herhangi bir çözüm bulabildiler mi?  Tekrar servise gideceğiz gibi görünüyor ama kalıcı bir çözüm bulmak istiyorum, 9000km deki bir araçtan bu kadar ses gelmesi beni araçtan soğutuyor.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Nisan ayında Prestige paket Superb satın aldım. 1 hafta sonra da 2000km ilk bir uzun yol seyahate çıktık, araç da müzik dinlerken sesi açtığımda hoparlörden patlak ses geldiğini farkettik (zannettim) sonradan anladım ki ses kapı içerisinden geliyormuş. Bir süre sonra da sunroof'tan çatırtılar gelmeye başladı. 1. ayda servise gittik. Kapı içlerine bazı yerlere yalıtım yaptılar sesler kesildi, sunroof'a da bakım yaptılar sesler kesildi (Geçici olarak).

1 ay sonra tekrar bir uzun yol seyahatimiz oldu, boyum da uzun olduğu için dizimi hep orta konsola dayadığımı virajlara girdiğimde gelen çatırtılardan farkettim. Vites konsolunun sağından ve solundan bastırınca çatır çatır sesler geliyordu. Arada 2 defa daha sunroof için servise gittik. 4. sefer de hem sunroof hem de konsol için bir müdahale oldu. konsoldaki sesler azaldı ama kesilmedi. Sunroof malum 2 hafta içerisinde tekrar çatırdamaya başladı.

En son geçen hafta yine bir 2000 kmlik seyahatte otoyoldan çıktıktan sonra mıcır asfalt yollarda giderken kapı içlerinden ciddi sesler (kapı cebine sanki iki tane çay bardağı koyulmuş gibi) geldiğini tecrübe ettim. Arabayı sürerken kapı içlerini yoklayarak ilerlerken kapın altındaki reflektör de düştü. Tekrar yerine taktım.

Daha önce Octavia ve Leon sahibiydim her ikisinde de böyle bir ses sorunu ile karşılaşmadım. Biraz uzun anlattım ama sormak istiyorum diğer Superb kullanıcıları da benzer seslerden sorun yaşıyorlar mı, herhangi bir çözüm bulabildiler mi?  Tekrar servise gideceğiz gibi görünüyor ama kalıcı bir çözüm bulmak istiyorum, 9000km deki bir araçtan bu kadar ses gelmesi beni araçtan soğutuyor.
Aracınız hayırlısı olsun. Sanırım sıfır aldınız.
2015 model yeni kasa Style paket 3 yıldır kullanıyorum. O şekilde rahatsız edici ses yok bende.
Genelde Leon dan çok şikayet edilir sesten dolayı.
Biraz fazla kulağınız hassas ve özenli biriyseniz en ufak ses, hele D sınıf bir araçtan gelince insan ister istemez rahatsız olur.
Ancak kaliteli bir servis, nokta atışı hedef verdiğinizde tüm sesleri yok edebilir diye düşünüyorum. Servislerinde biraz vurdumduymazlığı.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5 yıldır Superb kullanıcısıyım anlattığınız şikayetleri hiç yaşamadım,sizin şanzlığınıza denk gelmiş.Aynı durum sıfır aldığım ticari araçta başıma geldi ne yapıldıysa düzen almadı bende satmak zorunda kaldım.Umarım sizinki biranönce çözülür

Çevrimdışı domanich

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Şöyle bir bilgi güncelemesi yapayım, araçtan gelen çatırtı seslerinin çoğunun fitillerdeki toz birikintilerden geldiğini tespit etmiş ve sorunu giderdiğimi paylaşmak isterim. Uzun araştırmalar sonrasında Youtube'ta Golf aracının sunroof ve kapı fitillerini Würth Aktiv Clean ile temizleyen bir arkadaşı seyrettikten sonra aynı işlemi kendi aracımda dedim. Yaklaşık 2 saatlik bir uğraş sonrası Aktiv Clean ve fırça yardımı ile hem sunroof, hem kapı, hem bagaj fitillerini temizledim. ayrıca tavanda ışıklandırma paneli, vites etrafındaki aralıklara da uygulama yaptım. ama buralarda düğmeler olduğundan elimden geldiğince dikkatlice uyguladım. %99 oranında ses sorunu yaşamıyorum. Tabi trim sesleri kesildikten sonra bu sefer balata sesi lastik sesi gibi konulara eğilmeye başladım :) Ama sunroof ve kapı fitillerinde sorun yaşayan varsa bu uygulamayı tavsiye ederim, şu an 3. haftadayım herhangi bir ses yok, servise gittiğimde 1 hafta içerisinde sesler eski haline geliyordu ve hiç bir zaman da tam kesildi diyemem.

Not: bu aktiv clean'den önce silikon sprey de denedim, her yerde okuduğum son çare olarak silikon sprey kullanılması ama silikon sprey uygulamasından sonra seslerde bir azalma olmadı. Yalnız silikon spreyi fırca ile uygulamadım, belki keramet fırçadadır.

Çevrimdışı yvz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

2016 1.5 TSI Prestige aracımın disk balatalarını 30.000km önce Bosch serviste değiştirmiştim. Son 2 aydır fren yaparken ıslık sesleri gelmeye başladı. Balatalardan dolayıdır diye Bosch servise tekrar gittim. Yaptıkları kontrolde balata ve diskin daha ömrünün olduğunu ama sesin kesilmesi için Ön - Arka Disk-Balat komple değişim yapılması gerektiğini söylediler.

Sadece balata değişimi yapmak istedim fakat ses kesilmez diyorlar. Sizin tecrübelerinize dayanarak sadece balataları değiştirsem ses gider mi?

Yoksa ses ile idare edip bir süre sonra komple değişim mi yapmalıyım?

Teşekkürler.

Çevrimdışı Omer Yildiizz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

2016 1.5 TSI Prestige aracımın disk balatalarını 30.000km önce Bosch serviste değiştirmiştim. Son 2 aydır fren yaparken ıslık sesleri gelmeye başladı. Balatalardan dolayıdır diye Bosch servise tekrar gittim. Yaptıkları kontrolde balata ve diskin daha ömrünün olduğunu ama sesin kesilmesi için Ön - Arka Disk-Balat komple değişim yapılması gerektiğini söylediler.

Sadece balata değişimi yapmak istedim fakat ses kesilmez diyorlar. Sizin tecrübelerinize dayanarak sadece balataları değiştirsem ses gider mi?

Teşekkürler.
merhaba, bence denemeye değer, daha iyi olmalı.

Çevrimdışı yvz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benzer bilgiye ihtiyaç duyabilecek arkadaşlar için gelişmeyi paylaşıyorum.

Yalnızca ön ve arka fren balataların değişimini yaptım. 1 aydan uzun zamandır aracı kullanıyorum ıslık sesi kesildi. Eski balatalarımın durumu iyiydi ama sesi kesmek için değişim yaptım. Yeni bir gelişme olursa tekrar paylaşacağım.

Merhaba,

Teşekkürler.

Çevrimdışı Erhan34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba 2018 superb arka havalandirma izgarasi nerden bulabilirim cikma falanda olr onemli olan saglam olmasi

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba 2018 superb arka havalandirma izgarasi nerden bulabilirim cikma falanda olr onemli olan saglam olmasi

Sahibinden e yada otocikma.com gibi sitelere bakabilirsiniz.

Çevrimdışı Erhan34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tesekkurler

Bu arada araci 3 ay once 43bin km de aldim aldigimda da 1.vitesde kalkarken ciddi bir titreme var arac manuel ama bu kadar erken baski balata bitmis olabilir mi veya baska bir nedeni mi var acaba motor sicakken bazen titremiyor ama genelde kalkista rahatsiz edici bir titrme var

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Tesekkurler

Bu arada araci 3 ay once 43bin km de aldim aldigimda da 1.vitesde kalkarken ciddi bir titreme var arac manuel ama bu kadar erken baski balata bitmis olabilir mi veya baska bir nedeni mi var acaba motor sicakken bazen titremiyor ama genelde kalkista rahatsiz edici bir titrme var

Nerede ve nasıl, hangi şartlarda kullanıldığı çok önemli. 30 binde baskı balata değiştiren var

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
.        Resimdeki arka camda bulunan led fren lambası kabininde uğur böceği ölmüş vazıyette duruyor buranın sökülüp temizlenmesi kolay mı

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
.        Resimdeki arka camda bulunan led fren lambası kabininde uğur böceği ölmüş vazıyette duruyor buranın sökülüp temizlenmesi kolay mı

Geri vites kamerası taktırırken tesisatı geçirmek için bagaj kapağı kaplamasını söktüler komple. Trimleri kırmadan dikkatli şekilde trim sökme aparatı ile kenarlardan asılınca çat çat açılıyor kapak. Sonra ilgili 3. stop alanını temizleyebilirsiniz. Biraz meşakkatli gibi geldi bana seyrederken. Değer mi bilemedim.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
. İzmir otobanda 100 km hızda yakıt testi…Bu pahalılıkta otobanda sabırlı olunursa 1 depo mazotla 1600 km gıtmek en mantıklı çözüm…