škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ibrhmgnr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. eğer yanlış yerde soruyor isem özür dilerim yeniyim. size sorum superb 2017 için bagaj spoiler internette her yerde siyah boyasız var. beyaz bulabileceğim bir yer biliyor musunuz.
Teşekkürler şimdiden.

Çevrimdışı MRuncle

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ibrhmgnr;649130
herkese merhaba arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. eğer yanlış yerde soruyor isem özür dilerim yeniyim. size sorum superb 2017 için bagaj spoiler internette her yerde siyah boyasız var. beyaz bulabileceğim bir yer biliyor musunuz.

Teşekkürler şimdiden.
Bildiyim kadarıyla onun sadece siyah rengi var ve fiyatı da çok pahalı

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Serhat bey; birebir aynı yırtığı geçen sene yaşadım. 90.000 km civarındaydı. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı PrintScreen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba,

Direksiyon yanındaki şöföre göre sağdaki klima havalandırma deliğine telefon tutucunun birkaç cm lik plastik parçası kaçtı. Oradaki havalandırma deliği üfleme ayarı kapalı konumdaydı.

Böyle bir plastik parça tehlike arzeder mi? Nasıl çıkartabilirim veya çıkartmasam birşey olurmu? Üfleme kapalı olunca arkalara kaçması engellenmiş mi oldu?

Çevrimdışı rdOO

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sıfır SuperB almak istiyorum. Fakat Style ve Comfort arasında ne gibi farklar var stlye özellikleri,Comfort özellikleri nedir nerden ögrenebilirim yada bu konuda bana yardımcı olabilecek varmı? Şimdiden herkese teşekkürler.

Çevrimdışı rdOO

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Acil cevap verebilecek ? Sıfır Supurb aldım araç şuan bayiide. Tam boy kaput filmi,Kapı içi kenarı filmi, Cam filmi, Seramik Kaplama, Koltuk Koruma , İç vinil koruma, Motor koruma , Cam koruma, 4D Bagaj Havuzu. Bunları yaptırmak istermisiniz diye sordular. Fıyat olarakda 3bin denildi direk bayii de. Sizce yaptırmalımıyım fiyatı iyimidir?

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rdoo;649554
acil cevap verebilecek ? Sıfır supurb aldım araç şuan bayiide. Tam boy kaput filmi,kapı içi kenarı filmi, cam filmi, seramik kaplama, koltuk koruma , iç vinil koruma, motor koruma , cam koruma, 4d bagaj havuzu. Bunları yaptırmak istermisiniz diye sordular. Fıyat olarakda 3bin denildi direk bayii de. Sizce yaptırmalımıyım fiyatı iyimidir?

bizim sitenin sponsoru var onlar hem uzman bence onlardan fiyat alin hem size yakin ankaradalar

Çevrimdışı ramtas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar mrb benim aracımın 2. bakımına 20 gün kaldı avek 1500 tl fiyet verdi araç 10000 km de pek kullanamadım.servis mazot filtresi değişecek o yüzden 1500 tl dedi ama bu mazot filtresi değişiminde km baz alınmıyormu ki yani kaç km de değişiyor bu filtre bilen varmı.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: ramtas;650702
arkadaşlar mrb benim aracımın 2. bakımına 20 gün kaldı avek 1500 tl fiyet verdi araç 10000 km de pek kullanamadım.servis mazot filtresi değişecek o yüzden 1500 tl dedi ama bu mazot filtresi değişiminde km baz alınmıyormu ki yani kaç km de değişiyor bu filtre bilen varmı.

Mazot filtresi normalde 2 yağ değişimi sonunda değişir.Servisinki tamamıyle ticari davranıyor.Para kazanma  yolu..Değiştirmeyin...

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ramtas;650702

Periyodik bakımlar yılda 1 veya 10-15 bin km'de bir yapılır ancak mazot filtresi için kriter farklı. Mazot filtresi 2 bakımda bir veya 20-30 bin km'de bir değiştirilir.80-110 tl arasında bir fiyatı var. Fazla km yapmadıysanız değiştirmeyin. Kullanılınca şişen ve tıkanan bir filtre. Henüz 10.000 km'deki araç için gereksiz.

Bu arada verdiği hizmete göre ücret çok yüksek. Araç satışlarındaki düşüşle uğradıkları zararı, servis yoluyla vatandaşa kaktırmaya başladılar. BMW, 3500-4000 servis ücreti alıyor. :) İndirim talep edin. 1200-1300 civarlarında bir şey çıkması gerek. Yetkili serviste yaptırıyorsunuz, bari fiyatı 3'e katlamasınlar.

Çevrimdışı ramtas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;651259
Periyodik bakımlar yılda 1 veya 10-15 bin km'de bir yapılır ancak mazot filtresi için kriter farklı. Mazot filtresi 2 bakımda bir veya 20-30 bin km'de bir değiştirilir.80-110 tl arasında bir fiyatı var. Fazla km yapmadıysanız değiştirmeyin. Kullanılınca şişen ve tıkanan bir filtre. Henüz 10.000 km'deki araç için gereksiz.

Bu arada verdiği hizmete göre ücret çok yüksek. Araç satışlarındaki düşüşle uğradıkları zararı, servis yoluyla vatandaşa kaktırmaya başladılar. BMW, 3500-4000 servis ücreti alıyor. :) İndirim talep edin. 1200-1300 civarlarında bir şey çıkması gerek. Yetkili serviste yaptırıyorsunuz, bari fiyatı 3'e katlamasınlar.

1350 tl ye avek te yaptırdım fakat memnun kalmadım servis temsilcileri ilgisiz ve tutarsız fiyat verdiler. bir gün önce aynı araca 1272 dediler ertesi gün randevu alıp gittim 1350 dediler.neymiş yanlış hesaplamışlar.hoş hesaplayan bilgisayardı plaka yazıldı ve oldu.neyse dedim.ama aracım bakımdan sonra hem çok yakıyo hem çekişi düştü.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bizim araçlarda yağ soğutma sistemi varmı?Ticarette kullanmak için yeni aldığım Peugeot Rıfter otomatik araçta ayrıyeten motor yağ soğutma sistemi varmış.Şehiriçi kullanımda motorun verimliliği düşmesin diye koymuşlar...

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Blok sıcak olduktan sonra yağ soğutmak ne anlamdadır? Motor bloğu da ısı eşanjörü olan radyatör aracılığıyla içerisinde sirküle olan soğutma sıvısıyla soğutuluyor zaten. Farklı bir işlev olabilir mi?

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;651487
Bizim araçlarda yağ soğutma sistemi varmı?Ticarette kullanmak için yeni aldığım Peugeot Rıfter otomatik araçta ayrıyeten motor yağ soğutma sistemi varmış.Şehiriçi kullanımda motorun verimliliği düşmesin diye koymuşlar...

Var. Biri motor yağı, diğeri motor soğutma sıvısı için iki ayrı radyatör.

Alıntı yapılan: rsimsek;651488
Blok sıcak olduktan sonra yağ soğutmak ne anlamdadır? Motor bloğu da ısı eşanjörü olan radyatör aracılığıyla içerisinde sirküle olan soğutma sıvısıyla soğutuluyor zaten. Farklı bir işlev olabilir mi?

Soğutma sıvısının ısıl yükünü azaltmak ve aynı zamanda motor yağı gibi önemli kimyasalın bileşiminin bozulacağı sıcaklıklardan daha uzun süre korumak hatta belirli sıcaklık aralığında sabit tutmak maksatlı olabilir diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2019, 00:14:19 Gönderen: octa »