škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by_slmrkl

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım bayiden memleketin arası 120 km rahatlıkla ne kadar çok ses yaptığını anlamaya yetti.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arac uzerindeki lastikler Pirelli Cinturato C7... 20 aydir kullaniyorum... Yurt ici ve yurt disi seyahatlerim oldu...  Genelde arac ici trim ve arac disi yol seslerine alerjisi olan biri olarak, su ana kadar beni rahatsiz eden bir trim ve yol sesi almadim...
Eger, Pirelli harici lastiklerden daha iyi performans ve daha az yol sesi geliyorsa, bundan sonraki secimimde tavsiyelere uyarak secim yapacagim... Bakalim nasil bir fark olacak...  
Sevgilerimle
Engin Tunçay

Çevrimdışı propoliss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EnginT;646551
Benim arac uzerindeki lastikler Pirelli Cinturato C7... 20 aydir kullaniyorum... Yurt ici ve yurt disi seyahatlerim oldu...  Genelde arac ici trim ve arac disi yol seslerine alerjisi olan biri olarak, su ana kadar beni rahatsiz eden bir trim ve yol sesi almadim...
Eger, Pirelli harici lastiklerden daha iyi performans ve daha az yol sesi geliyorsa, bundan sonraki secimimde tavsiyelere uyarak secim yapacagim... Bakalim nasil bir fark olacak...  
Sevgilerimle

20 aydır dayanmanız muhteşem. Elimdeki passat 2013 model aracada  biniyorum İnan’ın superb de 5 kat ses fazla . Böyle bir araba gerçekten kullanılmaz. İlk fırsatta servise gidip karar vereceğim. İnan’ın passat çok sessiz.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
SuperB in yol sesi , iç mekan sesi passata göre çok fazla diyen Otopark youtube sayfasından bir test sürüşünü izlesin canlı olarak görürsünüz ses hangisinde daha fazla :) Kattiyen katılmıyorum 2 yıldır kullanıyorum nedense sizin mübağala ettiğiniz sese hasıl olamadım. İş yerinden komşu abim var passat b7 sinden soğuduğunu söylüyor, benim araçla 3 kere geldik hayran kaldı.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Defalarca kez Passat a binmiş birisi olarak süspansiyonu daha sesli daha sert ve rüzgar sesi yüksek hızda daha fazla bir araç açık net ve bariz bir durumdur bu Passat Türkiye forumunda bile Superb konuşan Passat sahipleri Superb in daha sessiz olduğunu kendileri soylemekteler girip bakabilirsiniz. Bence sizin gözünüz passatta kalmış herşeyi iyi olmadığı halde daha iyi geliyor birkaç konu başlığından anladığım kadarıyla :) Ayrıca gelelim lastik sesi konusuna aynı sorunu daha uzunca Passat a binenler de konuşuyor ve rahatsız durumdan Passat büyük ebatlı lastiklerde p7 kullanıyor şikayetler aynı sizinki tamami ile psikolojik bir durum 5 kat sessiz olması değil zaten daha sesli :)

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı propoliss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yorumlarınız İçin teşekkürler. 5 senelik passat binicisi olduğum doğru. 16 jant araçtı. Aklım passat ta kalmış değil aslında. Benim tespit etmeye çalıştığım şey 18 jant olduğu İçin mi yoksa Pirelli olduğu İçin mi ve yahut yalıtım da bir eksiklik mi olduğu İçin mi abartmadan söylediğim 50 km hızl aşmaya başladığı anda direk vuvvv diye lastik seninin içeride olması.anlatımaz yaşanır.. Farkında iseniz lastik sesinden başka hiçbir sıkıntım yok şimdilik. Ne demek istediğimi yarın servise götürüp anlamaya çalışacağım. Birde onlar görsün. Size sonucu aktarırıım. Yapabileceğim birşey varsa onun peşindeyim .

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
16" jantın taban genişliği muhtemelen 215 mm'dir ve 18"e göre daha az ses yapar.
Ben Pirelli C7'den çok memnun değildim, belki alışamadım bilemiyorum. Bir tanesi 6500km'de kaldırıma sürtüp yarılınca Conti CSC5 takım aldım ve yaklaşık 50 bin km kullandım. Yaz performansı sanki daha iyiydi ama ses konusunda sanırım aynıydı.

2 ay önce Michelin CrossClimate kullanmaya başladım, hediye olarak içine nitrojen bastılar. Yol sesinde bariz bir azalma olduğunu ve zemindeki bozuklukları daha az hissettirdiğini söyleyebilirim. CrossClimate olduğu için yakıt tüketimi arttı ve performans ve yol tutuşu olarak diğerlerinden bir tık aşağıda hissettim. Sakin kullanımda oldukça memnun edici ve konforlu bir lastik.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17838]propoliss[/MENTION]

Hocam ayrı bir sorun varsa bilemiyorum ancak bizim aracımızda 19 jant p7 lastikler var. Lastik sesli mi kesinlikle evet ancak sorun yok yalıtımı değil. Geçen 2015 focus la yolculuk yaptım ve mucur asfalt vardı. Superb onun yanında kütüphane gibi sessiz 19 jant p7 ile bile. Focus ta 16 jant Michelin vardi. Dediğim gibi aracınızda ayrı bir sorun yoksa Passat ta durum farklı değil çok rahatsız ediyorsa lastik markasını değiştirin yalitimla alakalı bir sorun olacağını sanmıyorum açıkçası.Bizim aracımız Prestije paket benim merak ettiğim acaba Active donanimdan daha mı yalıtımlı camları taban tavan yalıtımı felan ? Sadece Skoda için değil markalar donanıma göre yalıtım koyar mi yoksa standart mi olur bu durum ?

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: dawn;646591
16" jantın taban genişliği muhtemelen 215 mm'dir ve 18"e göre daha az ses yapar.
Ben Pirelli C7'den çok memnun değildim, belki alışamadım bilemiyorum. Bir tanesi 6500km'de kaldırıma sürtüp yarılınca Conti CSC5 takım aldım ve yaklaşık 50 bin km kullandım. Yaz performansı sanki daha iyiydi ama ses konusunda sanırım aynıydı.

2 ay önce Michelin CrossClimate kullanmaya başladım, hediye olarak içine nitrojen bastılar. Yol sesinde bariz bir azalma olduğunu ve zemindeki bozuklukları daha az hissettirdiğini söyleyebilirim. CrossClimate olduğu için yakıt tüketimi arttı ve performans ve yol tutuşu olarak diğerlerinden bir tık aşağıda hissettim. Sakin kullanımda oldukça memnun edici ve konforlu bir lastik.

Mıchelın yapı itibariyle hamuru yumuşak,yol tutuş ve ses izalasyonu mükemmel,dezanvatajı çok kilometre yapılmıyor yumuşaklığından dolayı.50-60 bin km maxsımum,sonrası güven vermiyor malesef..Yanakları çatlamaya başlıyor

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kullandığınız lastiklerin (Pirelli, Continental vs.) ses oranlarına baktınız mı? Muhtemelen 72 dB dir. Ben arabayı ilk aldığımda 17 inç pirelli vardı ve ses fazlaydı. Ben bunun üzerine 18'' Dunlop marka (ses oranı 68 dB piyasadaki en sessiz lastikler) kullanıyorum ve ses ciddi oranda azaldı hatta yok oldu. Uzun yolda 150 den sonra az miktar alıyor ses onun haricinde gerçekten çok memnunum. Tavsiye ederim. Son olarak 18'' lastik kullanmanızı öneririm hem yol tutuş artıyor hem görsellik katıyor. Süspansiyonlar gayet yumuşak korkmanıza gerek yok.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen, Michelin diğer modellere göre çabuk eriyor. Gerçi CSC 5 dişleri de 50 bin km'de tamamen erimişti. Bunların da 30-40 bin aralığında biteceğini tahmin ediyorum.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün ekranda Kuman’da pili değiştir yazısı çıktı şaşırdım,güzel özellik...

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yedeğin pilini çıkartıp kullandığım kumandaya taktım (ölçtüğümde voltu daha yüksekti). Nasılsa durduğu yerde bitecek, eskiyi de çalışır halde arasına kağıt sıkıştırıp temas etmeyecek şekilde yedek anahtara taktım.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
@ringrecep evet benim 2016 aracın yazın uyarı verdi kendim aynı tip pilin duracell olanını alıp değiştirdim.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Youtup da çok güzel anlatılıyor,panosonıc 3 volt pil orijinali.Duracell de kaliteli oda kullanılabilir