škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A5 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia A5 modeline ilişkin genel soru ve cevaplar...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı abdullah65

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
On kızdirma lambası ve start stop arızasi aracım sabah çalıştırdığımda kızdırma lambası yanıp sönüyor fren sertleşiyor iyice bastığımda fren düzeliyor arıza lamsbası hala yanıp sönüyor star stop arızası veriyor kontağı kapatıp tekrar aracı çalıştırdığımda arıza lamsı snüyor herşey normale dönüyor sadece sabahları ve hava soğukken acil

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akü ve kızdırma bujı kontrolu lazım öncelikle.

Çevrimdışı klasnic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Octavia a5 makyajlı kasada amerikan park acılıyor mu vag com ile ?

Çevrimdışı OZDI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ACİL ACİL ACİL CEVAP İSTİYORUM
2011 tdı manuel 60000 km arabamda 3000 devri geçince sıklıkla ısıtma bujisi lambası( sarı gözlüğe benzer işaret) yanıyor. servise gittiğimde turba devre dışı kalıyo dediler nedenini bilemediklerini turboyu söküp bakınca cevap verebileceklerini söylediler. masrafın 1500 tl den başlayıp 5000 tl ye kadar çıkabileceğni ifade ettiler lütfen acil yardım ne yapmalıyım.
TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar octimin tavan kumaşı arka tarafı sarktı bolan gibi sarktı bugün döşemeciye gittim kumaşını 250 tl ye yapacağını söyledi 4 kapı iç döşemesininde 250 tl dedi.bazı yerlerde 1000 tl diyorlar bunu iskeletiyle birlikte değiştirsek mi yoksa sadece kumaşını mı değiştireyim?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;585497
arkadaşlar octimin tavan kumaşı arka tarafı sarktı bolan gibi sarktı bugün döşemeciye gittim kumaşını 250 tl ye yapacağını söyledi 4 kapı iç döşemesininde 250 tl dedi.bazı yerlerde 1000 tl diyorlar bunu iskeletiyle birlikte değiştirsek mi yoksa sadece kumaşını mı değiştireyim?

güncell
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
İskeletiyle değiştirmeniz görselliik açısından daha mantıklı.Çünkü tamir yapmak komple yeni yapmaktan daha zor vede sonuç daha rıskli.İşinin ehli ustaya yaptırmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: OZDI;575530
ACİL ACİL ACİL CEVAP İSTİYORUM
2011 tdı manuel 60000 km arabamda 3000 devri geçince sıklıkla ısıtma bujisi lambası( sarı gözlüğe benzer işaret) yanıyor. servise gittiğimde turba devre dışı kalıyo dediler nedenini bilemediklerini turboyu söküp bakınca cevap verebileceklerini söylediler. masrafın 1500 tl den başlayıp 5000 tl ye kadar çıkabileceğni ifade ettiler lütfen acil yardım ne yapmalıyım.
TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN

Servisin amacı  arızayı önceden büyükmüş gibi göstererek çıkacak yüklü faturaya psikolojık olarak sizi hazırlamak.Özel servise gitmenizi arızanın büyük ihtimallede bujı kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Benim diğer aracımda başıma gelmişti bujilerden bi tanesi bitmişti ,değiştirerek sorun çözülmüştü..

Çevrimdışı amirr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 1.6 dsg 110 hp Octavia aracım 11000 üzerinde yol yapmışım aldığım dan beri yakıt depom 50 lt dir 650 km yi geçmemiştir. oda karışık yol şehir içi şehir dışı. şehir için yeni ölçüm yaptım lt enfazla 12 km yapıoyor. ayrıca sesi bana biraz fazla geliyor. BU KONUDA SADECE BENMİ SORUN YAŞIYORUM BU KONUDA. FİKİRLERİNİZ ÖNEMLİ

Çevrimdışı AyPars

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bursa sertepe servisi nasıldır. Fikir verirmisiniz

Çevrimdışı zirvemx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkdaşlar bende 10 gün önce sifir octaviya 110 beygir dizel aldim ilk günlerde arac gaza bastiğimdaa koltuğa yapiştiriyor du kaç gündür gaza basiyorum basiyorum araba gitinm,yor hantal hantal acaba neden olabiiri ekranda kişlik lastik uyarisi alyordum onu sildim gene fayda etmedi.

Gazi köklüyorum arac kaçmiyor önce arac gaza dokunur dokunmaza ziplardi şimdi ziplamiyor dizelden mi olabilir ne acama bunun için de servise gitsem mi sorun basit bişi ise temassizlik gibi işiy mi acaba

Çevrimdışı öfkeli3425

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar
  Aranızda 2016 OKTAVİA  1,6 DİZEL  DSG Şanzıman  Kullanıcısı varsa yorumlaya bilir misiniz.
  Kasım ayında  almış olduğum araç yaklaşık iki aydır şehir içi trafikte işe gidip gelme , gezme vs  amaçlarında kullanıyorum  aracım geçen ay içerisinde  40 litre yakıtla 512 km yol yaptım, sonraki seferde yine 40 lt re yakıtla 480 km yol yaptım   yani bu araçların az yaktığını  ve çok ekonomik olduğunu hatta araç bilgilerinde  şehir içi 4,5 göstermekte ama bana biraz çok yakıyor gibi geldi  servise göstermem gerekir mi,  normal bir durum mu.
  2016 model 1.6  dizel dsg sanzıman araçtan kullanan arkadaşımız varsa değerlendirme yaparak  bilgilendirmesini rica ediyorum......

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: öfkeli3425;603676
Merhaba arkadaşlar
Aranızda 2016 OKTAVİA 1,6 DİZEL DSG Şanzıman Kullanıcısı varsa yorumlaya bilir misiniz.
Kasım ayında almış olduğum araç yaklaşık iki aydır şehir içi trafikte işe gidip gelme , gezme vs amaçlarında kullanıyorum aracım geçen ay içerisinde 40 litre yakıtla 512 km yol yaptım, sonraki seferde yine 40 lt re yakıtla 480 km yol yaptım yani bu araçların az yaktığını ve çok ekonomik olduğunu hatta araç bilgilerinde şehir içi 4,5 göstermekte ama bana biraz çok yakıyor gibi geldi servise göstermem gerekir mi, normal bir durum mu.
2016 model 1.6 dizel dsg sanzıman araçtan kullanan arkadaşımız varsa değerlendirme yaparak bilgilendirmesini rica ediyorum......

Aracin hyirli olsun. Kis sartlarinda yakit fazlalasmasi normal. Ayrica yeni araclarda 8-10 bin km sonrasinda tuketimin azaldigi biliniyor.
Ve son bilgi araciniz alt yapi ve teknik olarak ayni veya benzer olsada A7 kasa olarak geciyor.
Ve en son bilgi tanisma bolumunde kendinizi tanitmaniz firca yememek adina faydali olacaktir.

Alıntı yapılan: zirvemx;603652
Arkdaşlar bende 10 gün önce sifir octaviya 110 beygir dizel aldim ilk günlerde arac gaza bastiğimdaa koltuğa yapiştiriyor du kaç gündür gaza basiyorum basiyorum araba gitinm,yor hantal hantal acaba neden olabiiri ekranda kişlik lastik uyarisi alyordum onu sildim gene fayda etmedi.

Gazi köklüyorum arac kaçmiyor önce arac gaza dokunur dokunmaza ziplardi şimdi ziplamiyor dizelden mi olabilir ne acama bunun için de servise gitsem mi sorun basit bişi ise temassizlik gibi işiy mi acaba

Oncelikle tanisma bolumunde tanisalim hosgeldiniz desin forum ahalisi.
Araciniz A7 kasa bu arada her ne kadar A5 le benzer veyta ayni teknik altyapiya sahip olsada.
Sorununuz icin servise gitmeniz hayirli olur fisle soketle olmnaz.

Çevrimdışı AyPars

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Navigasyon cihazım var skoda yetkili servisleri takabilir mi? Ans620 almistim hala taktiramadim. Balikesir ve yakin cevresi iyi onerebileceginiz varsa yardimlariniza sevinirim