škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;603850
Arkadaşlar,
 2016 Mayıs ayında aldığım Fabiamın sileceklerinden memnun değilim,iyi silmiyor suyun izi çok kalıyor.Bu kadar kısa sürede böyle olması normalmi?yolda sileceği kaldırmışlar biraz zorlayarak normalde kalkmadığı için,bundan dolayı olabilir mi?Gerçi mekanizma çalışıyor ondan olduğunu sanmıyorum ama.

Aynı sıkıntı bende de var Özellikle sol taraf.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ixir;603877
Aynı sıkıntı bende de var Özellikle sol taraf.

Çok kötü ya cami temizlemek için silecek çalıştırıyorum bazen pişman oluyorum sonra baya iz kalıyor.

Çevrimdışı canasss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
6uArkadaşlar benim aracı alırken üzerinde nexen lastikler vardı. Dün merak ettim lastiğin üretim tarihine bakım dedim üretim tarihi 20.ay2013 yazıyor. Sıfır araca bukadar eski lastik takılırımı.sizin araçlardan nexenlerde  üretimleride
Bu kadar eski mi acaba.

Çevrimdışı LRRTM1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;603864
[MENTION=14655]LRRTM1[/MENTION] Öncelikle bilinen bir yanlışı düzelteyim. Bu cihazın adı yangın söndürme tüpü, yangın tüpü değil! Sanki cihazı kullandığımızda yangın çıkıyormuş gibi bir sözcük çıkıyor ortaya.

Kütlesi için de 1 kg yeterli. Yasal mevzuata göre yangın söndürme tüpünün 1 kg olması lazım. 2 kg ve üzeri çok yer kaplıyor araçta.

Teşekkür ederim hem bilgin için hemde düzeltme için

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13409]Ceycey1103[/MENTION] [MENTION=5480]ixir[/MENTION] dostlar bazı kendini bilmezler artistlik yapacam uyaracam diye o silecekleri kaldırmayı zorlayıp demiri sizin farkedemeyeceginiz kadar eğip öyle bırakıyorlar. Mekanizma çalışmaya devam eder sorun olmaz ama 1mm bile egseler papuclar cama temas edemez tam olarak. Yanal açıdan bakıp gözle kontrol etmenizi tavsiye ederim. Sileceklerin kaldırılması için servis moduna alınıp (yani kapalı konumda 1 tık yukarı alınmalı silecek kolu) öyle kaldırılmalı silecekler. Camın ortasına kadar geliyor silecekler.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;603929
[MENTION=13409]Ceycey1103[/MENTION] [MENTION=5480]ixir[/MENTION] dostlar bazı kendini bilmezler artistlik yapacam uyaracam diye o silecekleri kaldırmayı zorlayıp demiri sizin farkedemeyeceginiz kadar eğip öyle bırakıyorlar. Mekanizma çalışmaya devam eder sorun olmaz ama 1mm bile egseler papuclar cama temas edemez tam olarak. Yanal açıdan bakıp gözle kontrol etmenizi tavsiye ederim. Sileceklerin kaldırılması için servis moduna alınıp (yani kapalı konumda 1 tık yukarı alınmalı silecek kolu) öyle kaldırılmalı silecekler. Camın ortasına kadar geliyor silecekler.

Erdinç Bey insanlar durduk yere kimsenin sileceğini kaldırmıyor. Geçen hafta aşı için sağlık ocağına gideceğiz, bebek arabası ile çıktık yola yakın diye. Kar yağıyor ve yerler buz. Bir tane Golf sürücüsü arabasını kaldırıma park etmiş. Kaldırımda geçebileceğim alan kalmamış, biz nereden geçeceğiz? Yola insem arabalar kayıyor zaten, bize araba çarpabilir. Yoldan geçtim ama sileceklerini de kaldırdım. Kaputu çizildiyse de umurumda değil. Bu tip sürücüler bizim gibi bebekli insanları ya da engellileri düşünmüyorlarsa insanlar da sileceklerini kaldırmaktan geri durmasınlar.

Park girişine araba koyan, engelli rampasına park eden, kaldırıma çıkan araçlar için her şey mübah, kusura bakmayın. Bencilliğin gereği yok. Ben oturduğum semtte bazen 15 dakika park yeri arıyorum, ancak kimsenin de hakkını gasp etmiyorum. Araba park ederken bile önümdeki, arkamdakinin rahat çıkması için çaba sarf ediyorum.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: canasss;603896
6uArkadaşlar benim aracı alırken üzerinde nexen lastikler vardı. Dün merak ettim lastiğin üretim tarihine bakım dedim üretim tarihi 20.ay2013 yazıyor. Sıfır araca bukadar eski lastik takılırımı.sizin araçlardan nexenlerde  üretimleride
Bu kadar eski mi acaba.

skoda nın bize en büyük kazığı :mad:

Çevrimdışı canasss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;603938
skoda nın bize en büyük kazığı :mad:

Aynen ama 3 yıllık lastik takmalarida çok garip.acaba diğer modellerdedemi durum böyle...

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;603929
@Ceycey1103 @ixir dostlar bazı kendini bilmezler artistlik yapacam uyaracam diye o silecekleri kaldırmayı zorlayıp demiri sizin farkedemeyeceginiz kadar eğip öyle bırakıyorlar. Mekanizma çalışmaya devam eder sorun olmaz ama 1mm bile egseler papuclar cama temas edemez tam olarak. Yanal açıdan bakıp gözle kontrol etmenizi tavsiye ederim. Sileceklerin kaldırılması için servis moduna alınıp (yani kapalı konumda 1 tık yukarı alınmalı silecek kolu) öyle kaldırılmalı silecekler. Camın ortasına kadar geliyor silecekler.

Normal gözle kontrol etim bir şey anlamadım akşam dediğiniz gibi tekrar bakacağım.

Alıntı yapılan: Bilgic;603933
Erdinç Bey insanlar durduk yere kimsenin sileceğini kaldırmıyor. Geçen hafta aşı için sağlık ocağına gideceğiz, bebek arabası ile çıktık yola yakın diye. Kar yağıyor ve yerler buz. Bir tane Golf sürücüsü arabasını kaldırıma park etmiş. Kaldırımda geçebileceğim alan kalmamış, biz nereden geçeceğiz? Yola insem arabalar kayıyor zaten, bize araba çarpabilir. Yoldan geçtim ama sileceklerini de kaldırdım. Kaputu çizildiyse de umurumda değil. Bu tip sürücüler bizim gibi bebekli insanları ya da engellileri düşünmüyorlarsa insanlar da sileceklerini kaldırmaktan geri durmasınlar.

Park girişine araba koyan, engelli rampasına park eden, kaldırıma çıkan araçlar için her şey mübah, kusura bakmayın. Bencilliğin gereği yok. Ben oturduğum semtte bazen 15 dakika park yeri arıyorum, ancak kimsenin de hakkını gasp etmiyorum. Araba park ederken bile önümdeki, arkamdakinin rahat çıkması için çaba sarf ediyorum.

İnsanlar saçma saçma sebeplerden dolayıda yapabiliyor bunu.Yan apartmanın önüne bıraktığım için yapıldı büyük ihtimalle benim ertesi gün sordum yok falan dediler,yani ne desem boş kalkmayan sileceği zorlamış kaldırmış hayvan desem hayvana saygısızlık olur.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2017, 14:41:07 Gönderen: enoktakenokta »

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@Bilgic kağıdı kalemi al yapıştır camına hayvanmısın birader böyle araç mı konur de adamın aracına niye zarar veriyorsun hocam?. Polis çağır çektir kafadan 150tl ceza ödesin parktır çekmedir cezadır sonra akıllanır. Hukuk var Polis var kendi cezamızı kendimiz kesiyoruz diye bu ülke bu hale geliyor. Otoparkta şeridi ortalayan adamın arkasına koyup cezalandıran insanlar da aynı suça ortak oluyor. Çoluğu çocugu gece yarısı fenalaşsa hastaneye gitmek zorunda kalsa vebali kime ait olacak?. O adam bu suçu işledi diye herkesi cezalandırmak hak mı?. TC sınırları içerisinde her suçun her ihlalin bir cezası var, yasal yolları kullanmanızı tavsiye ederim.

@Ceycey1103 lastiği indirenden lastiği kesene, aynayı kırandan sileceği kırana kadar hertürlü vandallık var hocam yapacak birşey yok. Haklı haksız aramanın bir faydası yok, insanlar herşeyi bilerek yapmıyorlar. Eşim otopark çıkışına bırakmış aracını, telefonum vardı aracın camında allahtan aradılar gelin çekin diye, gittim aracı çekmeye park etmeyin tabelası rüzgardan düşmüş eşim de migreni tutmuş eve gelirken hiç görmemiş otopark kapısını falan. Şimdi bilinçli değil yaptığı ama tabiki ihlal, çıkacak adamın acelesi olsa ona da yazık. Ama habersiz bilinçsiz koyan insanın arabasına zarar versen ona da yazık degıl mı?. Birbirimizi anlamamaktan dinlememekten hoşgörmemekten herkes birbirine düşman olmuş ülkede.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2017, 17:25:36 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION] Ben her zaman haktan hukuktan yanayım. Eğer ben bu tip araçları yaksam, boydan boya çizsem haklısınız. Ancak silecek kaldırmak bırakın da suç olmasın! Adam benim hakkımı gasp ediyor, ben de uyarmak ve anlaması için sileceğini kaldırıyorum. Kabahatli ben oluyorum öyle mi? Buna ancak bizim gibi üçüncü dünya ülkelerinde hak verirler.

Ayrıca verdiğiniz örneklerle masum bir silecek kaldırma olayı birbirine denk değil. Gün içerisinde yürürseniz bu tip araç sürücülerinin bir tane değil en az 50-100 tane olduğunu görürsünüz. Her birine kağıt kalem yazıp derdimi mi anlatacağım? Adam anlasın diye sileceğini kaldırıyoruz daha ne yapalım? Siz hiç polis çağırdınız mı? Komşumun evine hırsız girdi polis olay yerine 2 saat sonra geldi. Babamların otopark girişine adam arabasını bırakıp gitmiş, polis gelmeye tenezzül bile etmedi.

Oturduğum sokakta bir adam var. Aracını evin önündeki otoparka park ederken kaldırımı işgal edecek şekilde bırakıyor. En az 10 kez sileceğini kaldırdım, yetmedi yazı yazdım. Bir gün denk geldi, neden böyle yapıyorsun dedim. Oluğun altına denk geldiği için kuşlar pisletiyormuş.

Dediğiniz örnekler adaletin ve hukukun olduğu ülkelerde olur. Türkiye'de değil ne yazık ki...

Ayrıca herkese böyle yapılsın demiyorum. Ancak ben yeri geldiğinde bu soğukta 10 dakika yürüyorsam park ettiğim noktadan, kaldırıma park edenler de bir taraflarını kaldırıp yürüsünler. İnsanların elinde olsa evlerine sokacaklar arabalarını. Yazınızda empati yapmışsınız, şöyle düşünelim. Eşiniz gelmiş aracı otopark girişine park etmiş. Benim bebeğim de cisim yuttu çıkartamıyorum. Dakikaların saniyelerin önemi var. Ne olacak? Bunun hesabını kim verecek? Burada aracınıza zarar verilsin demiyorum, yapmam da zaten. Yapanı da tasvip etmem. Ancak bazı konularda hassas olunması gerekli. Aracını park eden sürücü inip bakacak, nereye park ettim, nasıl park ettim. Birine engel miyim?
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2017, 18:00:00 Gönderen: Bilgic »

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12348]Bilgic[/MENTION] kardeş sileceği kalkiyorsa uyariyi bu yönde yapmanda bir sorun yok ama sileceği kaput altinda kalan bir araci zorlayip silecegi egip kaldirmanin yanliş oldugunu belirttim zarar vermenin kimseye faydasi yok. Ben zarar verenler için sarfettim cümlelerimi.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzine gene zam gelecekmiş bu gece 8 krş  :mad::mad::mad:

şu benzin den dolayı arabayı satacam yemin ediyorum :kafa:

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;604336

Artan kurlardan (döviz) dolayı  düşen maaş  alım gücü için; işten istifa edip eve kapanmak lazım.....

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;604336

Birileri "ekonomi süper" diye yırtınıyor ama tarihimizin en büyük ekonomik krizini yaşıyoruz. Düze çıksak bile benzinin artık 5 liranın altına düşeceğini hiç sanmam.