škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 Octavia 1.6 TDI DSG Style 110hp araç alıyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

başlıktaki aracı panaromic cam tavan + 17" jant + krom çerçeve paketi ile satın almak için işlemleri başlattım bir kaç güne almış olurum inşallah.

yaklaşık iki aydır 2011 model 320d - superb prestige veya style ikilemindeyken bir anda octavia'da karar kıldım. zaman zaman passat geçişleri de yaşadım. hatta a3 almaya karar vermiştim ama arkada hava yastıkları olmadığı için vazgeçtim.
320d'den kasko ve yakıt sarfiyatı nedeniyle vazgeçtim. octavia ile kıyasladığımda yıllık 5-6bin tl daha fazla masrafı olacaktı.

superb'den çok büyük boyutları ve bütçe kısıtları yüzünden vazgeçtim.

passat'tan (comfortline) düşük donanım ve bütçe kısıtları yüzünden vazgeçtim.

a3'e kesin karar vermiştim ancak arka hava yastıkları olmaması beni sinir etti yuh dedim asla almam ve vazgeçtim.

octavia'ya neden karar verdim?
- düşük yakıt tüketimi
- jetta'nın yokluğundan faydalanıp ele geçirdiği piyasa baskınlığı
- yüksek donanım seviyesi
- geniş iç hacim ve bagaj
- bmw'ye göre uygun kasko fiyatı

diyebiliriz özetle.

sonuç: dizel otomatikte sınıfında rakibi yok bence.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun. Kazasız günlerde sürün inşallah. Çok iyi bir seçim yapmışsınız. Aramıza hoşgeldiniz.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun hocam, Bende 2008 Passattan geçmiştim Octaviaya, bir süre ikinci el 2.000 motor, performanslı ve donanımlı araçlar baktım ama içime sinen araç bulamadım. Sıfır arabanın tadı başka oluyor, sıfır kokusu buram buram tütüyor :)

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracınız hayırlı olsun aynı aracı vw 2.el fiyatını öldürmesi nedeniyle golf bakarken aldım ve aracımdan çok memnunum seçtiğiniz donanımlar araca ayrı bir tat katıyor.

Çevrimdışı airyucel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip eylesin. Doğru tercih yaptığınızı düşünüyorum. Aracınızı alırken mümkün olduğunca tüm Türkiyedeki skoda satış mağazalarınızı aramanızı tavsiye ederim. Çünkü çok farklı fiyatlar bulunmakta.

Birde satıcının stoklarındaki araçlara bakarken mümkün olduğunca en yeni tarihli olan ne ise onada bakın derim. Ben aracımı gelecek siparişlerinden aldım. 10 gün sonra aracım gelince görmeye gittim. 1 gün içinde trafik işlemleri bitti. Skoda octavia 1.6 Tdı Dsg aracımı teslim aldım.

Aracın anlaşmasını yaparken bayiden ne kadar aksesuar alırsanız okadar karlısınız. Ben ilk 15.000 bakım ücretsiz olacak şekilde anlaştım. tabi bir kağıt istedim ama vermediler. işallah sözde kalmaz dedim. 12 yıldır buradayım. hiçbir yere gitmem dedi kendisi. birde ayrıca jantlar çalınmasın diye emniyet bijonu aldım ücretsiz. bunun yanına kauçuk paspas ekleseydim çok güzel olacaktı.

Şuna özellikle çok edin fatura. Anlaşırken mutlaka anlaştığınız fatura fiyat  üzerinden  fatura kesilmesini sağlayın. Ben anlaşmaya gittiğimde çok küçük bir miktar fark olabilir dediler. Almaya gittiğimde 91e mal olan araca 86 bin liralık fatura kestiklerini gördüm. tabiki çılgına döndüm. Siz nasıl vergi kaçırıyorsunuz böyle kabul edebileceğim bir şey değil dedim. Hatta sizi şikayet etsem nasıl bir ceza ödeyeceğinizi siz kendiniz biliyorsunuz dedim. Tabi etekleri tutuştu. Sonrasında bana ilk bakım ücretini sizden almayacağız demeye başladılar. Eğer şikayet etseymişim 1 milyon YTL den fazla ceza ödeyeceklerini öğrendim. Buna çok dikkat edin derim. Bugünkü aklım olsa kesinlikle tam fatura kesilmesini isterdim. Yanlız hatam şu oldu maliyeye iddaa edebilmem için parayı elden değilde banka vasıtasıyla gönderdiğimde kaçacak hiç delikleri olmadığını, elden verdiğim için ispatımı zorlaştırdığını öğrendim. Size tavsiyem kesinlikle elden para vermeyin.

Aracınıza ek donanım alırken tüm listeyi isteyin ve cebinize göre en ihtiyacınız olan donanımları ekleyin. Donanımların sonradan takılması ne yazıkki Türkiye servislerinde olmuyor yada zorlanıyorlar. Teknik servislerin eğitimsizliğinden dolayı yapamıyorlar. oysaki tüm servislerde montaj kitapçıkları mevcut. Ama nedense kendilerine güvenemiyorlar.  Eklentileri yapabilen en başarılı servis forumun sponsoruda olan Yüncüler bayisi. Ama onlarında eksikliği var. Bazı eklentilerde yapamayız diyorlar. Sırf bu yüzden planlarım arasında çekoslavakya merkez servisine gidip kendimce en ihtiyacım olan donanımları eklettirmek. Eklettirmeyi düşündüğüm donanımlar
1- ön frenleme asistanı
2- babam için otomatik park yardımı yardım sistemi
3- arka yan hava yastıkları
4- sürüş modu yönetimi
5- adaptif hız sabitleyici ve ön bölge asistanı

Bu donanımlardan bazıları ben aracı aldığımda donanım listesinde dahi yoktu sonradan Türkiye donanım listesine eklendi. Hatta şuanda bile yurtdışında olup Türkiyede donanım listesinde olmayan donanımlar mevcut diye biliyorum.

Bu arada ne olur olmaz diyede +3 yıl garantiyi arttırdım aldığımda.

Tekrar hayırlı olmasını dilerim.

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen sıfır başka. Kokusu garantisi dikkat edip özene bezene kullanması... Tam olarak sana ait hissi oluyor.
Öneriler için teşekkürler.
Parayı bankadan gönderdim. Kauçuk paspas ve skoda usb anahtarlık gibi şeyler hediye ettiler.
Birden fazla bayiden fiyat alıp sıkı pazarlık ettim o yüzden kar marjlarını baya azalttım.

Opsiyon olarak en alınası acc ve front asist. Sırf bu yüzden superb alacaktım sonra vazgeçtim.

Bu zamana kadar öyle çok giden bi aracım olmadı zaten. En iyisi jetta 1.4tsi'dı. Tadı başkaydı ama 9lt yakınca 6 ay içinde sattım. Her Allah'ın günü trafikte pole position çıkışları da yapmıycağıma göre octavia kafi dedik
Dizeller malesef 1-2 viteslerde zayıf ama sonra ara hızlanmalar iyi, uzun yolda sollamalar falan yine keyifli. Yol bilgisayarını da ort. yakıtta açık tutunca keyif artıyor)
« Son Düzenleme: 21 Mart 2016, 20:54:55 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun aracınız.Sıfır araba hissi başka, alışan ikinci el araba alamıyor.İyi bir tercih yapmışsınız.

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Octavia her yönüyle fiyat ve performans aracı olduğu kadar mantıklı bir araç olduğunu düşünüyorum. Doğru tercih keyifli sürüşler dilerim.

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun yeni aracınız aynı aracı bende aldım, standart pakate ek olarak panaromic cam tavan ile geri vites kameralı olarak. Krom çerçeve bayi de 550 tl AliExpress  de 78 dolar almayı düşünüyorum. Allah kaza bela vermesin.

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: secret;568812
Hayırlı olsun yeni aracınız aynı aracı bende aldım, standart pakate ek olarak panaromic cam tavan ile geri vites kameralı olarak. Krom çerçeve bayi de 550 tl AliExpress  de 78 dolar almayı düşünüyorum. Allah kaza bela vermesin.

Hocam AliExpress den almayı düşündüğünüz ürünün adresini paylaşabilir misiniz?

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arka bagaja file satmak istediler bayi de 50 tl istediler, almadım burada 9 dolar, yalnız biraz geç geliyor 1 ay kadar sürüyor.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim. Sizin de hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Araç beyaz cam tavan siyah, tavanda kalan kısmı da siyahla kaplatmayı planlıyorum ancak renk değişiminden dolayı ruhsat işleri çıkar mı acaba bilmiyorum. Cam filmi yaparken, kaput filmi ve tavan kaplama yapmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 yıl aradan sonra bir değerlendirme yapayım istedim.
öncelikle aracımdan çok memnunum. daha iyi yalıtım olur düşüncesiyle arada neden a3 almadım diye hayıflandığım oldu. bu düşünceyi netleştirmek için dün a3 testi yaptım. bu arada 2017model desing pack 1.6tdi en son 170bine bırakıyorlar. iki sene önce 118bindi :)
test aracı 1.6tdi 116hp, 17jant. tasarım çok başarılı, ön konsol, ekran vs audi olduğu belli. çalıştırdım ilerlemeye başladım bir türlü fark hissedemedim, hızladım, yavaşladım, gaza yüklendim vs... sürüş dinamikleri ve verdiği tepkiler octavia ile tamamen aynı. yalıtıma gelince, kulaklarım hassastır, fark yok diycem de, şöyle de denebilir, üste o kadar para vermeye değecek bir fark yok diyelim.
velhasılı iyi ki octavia almışım dedim. 2 yıldır 1200-1300tl'lere kasko yaptırıyorum, %25 daha ucuza bakım yaptırıyorum daha geniş bir otomobile biniyorum ve alırken de %25 daha az ödedim.
bu iki yıllık sürede araçtan tek şikayetim otobanda rüzgarlardan fazla etkilenmesi ve ön park sensörü eksikliği oldu. onun dışında maşallah diyelim.

edit: bmw 3.18'i de test ettim audi'den sonra. 1.5lt 136hp benzinli 8 ileri zf şanzuman. şehir içinde sınırları zorlayamadığım için yol tutuş vs bişey diyemiyorum. sürüş keyifli, motor sesi güzel, ama çok bi güç beklentiniz olmasın, audi 5,5lt yaktı bu arkadaş 8,7'lerde yaktı. direksiyon çok sertti, sürüş mode sport yaptım daha da sertleşti, zf şanzuman geçişleri çok hissettirdi, dsg o anlamda kesinlikle çok başarılı. 3.18'lerde 180-220bin fiyat aralığında geziyor. o kadar param olsa iki tane octavia alırdım:)
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2018, 13:17:46 Gönderen: elliyedi »