škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sunroof trim sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiginiz gibi bu araclarda ki sunrooflar cok verimli degil bu konuda bugun biraz bozuk bir yolda kullanma durumunda kaldık arac daha 1100 km de ve sunroof trim sesi yapmaya başladı bu sorunu yasayipta cozebilen varsa veya ne yapilabilir bilgisi olan varsa paylasmasini rica ediyorum

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;566228
Bildiginiz gibi bu araclarda ki sunrooflar cok verimli degil bu konuda bugun biraz bozuk bir yolda kullanma durumunda kaldık arac daha 1100 km de ve sunroof trim sesi yapmaya başladı bu sorunu yasayipta cozebilen varsa veya ne yapilabilir bilgisi olan varsa paylasmasini rica ediyorum

Kronik sorun sunrooftan gelen sesler, Direksiyonlarda da ses var, sessiz bir ortamda parkederken direksiyonu çevirirken geliyor.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: Cihangir Emre;566232
Kronik sorun sunrooftan gelen sesler, Direksiyonlarda da ses var, sessiz bir ortamda parkederken direksiyonu çevirirken geliyor.

Direksiyondan gelen sesi hiç duymadım. Yani böyle bir ses yok benim aracımda. Sunroof'dan gelen sesten bende şikayetçiyim.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;566233
Direksiyondan gelen sesi hiç duymadım. Yani böyle bir ses yok benim aracımda. Sunroof'dan gelen sesten bende şikayetçiyim.

Sessiz bir ortamda çevirin direksiyonu tamtur sağa ve sola test aracındada denedim onda da duydum

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın fitillerinden geliyor bu sesler. Fitiller kuruyup sertleşince bu sesler geliyor. Silikon sprey sıkıp temiz bir bezle yedirirseniz sesler kesiliyor fakat spreyin etkisi bitince sesler gene çıkıyor ortaya.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim sunroof yok ama sürücü tarafından trim sesi geliyordu.

Hafta sonu servise gittim. Duyar duymaz hemen kapı kilidi dedi. Sıvı gres sıktı ve ses kesildi. Dedim ki bir daha olusa WD40 sıkabilir miyim, o da olur dedi.

Bu çözüm sunroofta da etkili olabilir mi?
« Son Düzenleme: 20 Mart 2016, 22:27:04 Gönderen: bilalduzenli »

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Passat forumunda da sunroof sesinden dolayı çok şikayet var. B8 Passat sahipleri de aynı dertten muzdaripler...

Çevrimdışı xyphiks

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çocukların ve eşimin ısrarı üzerine bende Sunroof tercih ettim umarım pişman olmayız.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: xyphiks;566499
Çocukların ve eşimin ısrarı üzerine bende Sunroof tercih ettim umarım pişman olmayız.

Pişman edecek kadar rahatsız etmiyor :ok:

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öneriler için tesekkurler sunroofu hic açmasanızda görünüşü icin dahi alınır pisman olmayacağınızı düşünüyorum

Çevrimdışı timbaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sunroof mekanizmasini temizlemek, yaglamak da ise yariyor bazen...
Sunroof icin degil ama tekstil bant plastik aksamin arkasinda, bolgesine gore ise yariyabiliyor... yalitim isinde ses cikaran bolgelerde bazen bant ve ince bir kaplama kullaniyorlar

« Son Düzenleme: 22 Mart 2016, 11:02:52 Gönderen: timbaz »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İŞte bu bant tarzı önlemleri üreticinin alması lazım. her tarafı gacırdayan arabayı bizim bantlamamız yerine. şükür benim aracımda daha trim sesi oluşmadı. 6000kmye geldi.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;566562
İŞte bu bant tarzı önlemleri üreticinin alması lazım. her tarafı gacırdayan arabayı bizim bantlamamız yerine. şükür benim aracımda daha trim sesi oluşmadı. 6000kmye geldi.

Kesinlikle cok haklısınız sunroof trim sorununu aracı almadan önce bir test videosunda duymuştum şaşırtmadı 1 aydir kullanıyoruz genel olarak cok memnunuz ancak ufak tefek boyle sorunlar çıkıyor  bu segment ve bu fiyat seviyesinde ki bir araçta bu detayların düşünülmemiş olması üzücü gerçekten

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
15 yaşında e39 kullandım 1.5 sene trim sesi yoktu. 182000kmde aldım. 199000kmde sattım. (elde olmayan mali bir darboğaz sonucu) göğüslüğü deri kaplı idi.

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta 3 ayı doldurdu ve yaklaşık 5000 km oldu.
Sunroof tan ses gelmeye başladı.
Çözüme ulaşabilen arkadaşlar var mı?