škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 Style paket

wertasd · 178 · 34168

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OsmanŞENGÖZ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dizel-Otomatik ilk tercih olmalı.
Türkiye şartlarında dizel motorun uzun vadedeki kârı çok yüksek.
Hem performans iyi hem tüketim değerleri.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BİZİm benzinli de 7.3 yakıyor :) benzer ortalama hız ile. çok km yapmadıkça dizel gürültüsüne gerek yok :)

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben gürültü duymadığım için bence sorunda yok :)
Benzin-dizel kıyasına hele hiç gerek yok :ok:

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;586946
BİZİm benzinli de 7.3 yakıyor :) benzer ortalama hız ile. çok km yapmadıkça dizel gürültüsüne gerek yok :)

Merhabalar. Ben de bu karşılaştırmaya pek girmek istemem; ancak 29 km/h ortalama hız ile, uzun dönemde, hele de yazın klima açık, benzinli ile 7.3 ortalama bana çok zor geliyor. Olur, olmaz diyemem, ancak gaz pedalında yumurta varda kırılacak gibi basılırsa olur. Bir de gösterge değerleri doğru mu bilemem.
Son olarak ben bu dizel motorda gürültüden hiç rahatsız olmadım.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun gaz pedalına yumuşak basmakta değil de, arkanızdaki bu tutumlu hızlanmalarda sabırsız davranabiliyor. :) biz 8in üstünü görmedik henüz 1 senedir.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar hangi sehirde yasiyorsunuz bilmiyorum ama biz istanbulda 1.6 tdi dsg kullaniyoruz dikkat etmezsem rahat 9 9.5 a cikiyor klima acik sekilde. Biz az yaksın diye dizel aldik hata yapmışız sanırım

Çevrimdışı Attorney58

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İlk defa böylr bir yorum gördüm. Bence servise bir baktırın dem nerdeyse bir arkadaşın 2 tonluk grand cherokee 3.0 aracı gibi yakıyor

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa mesafe sürüş, Sürekli sıkışık trafik, dur kalk, yokuş varsa o değerler normal.
5 6kmlik 10lt tuketim şöyle boş bir E5 trafiğinde 10 15km kullanica 5 6lt civarına gelir.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bahsettigim baslangic ortalamasi tabiki uzun sureli degerlerde o kadar yüksek degil, misal dün halkalıdan Gaziosmanpasaya gittim geldim 30 35 arasi bir km yapmisiz yogundu biraz ortalamasi 9.0 di otobana cikinca 8.6 ya felan düştü. Benimde kisisel fikrim tamamen bu tuketim olayi gaz pedalına basma siddetinizle paralel uzun yolda ben arac ivme kazaninca gaza basmam babam surekli gaza basar giderken babamin 6.5 yaktirdigi yolda ben donerken 5.1 yaktırıyorum

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;586951
Ben gürültü duymadığım için bence sorunda yok :)
Benzin-dizel kıyasına hele hiç gerek yok :ok:

evet kıyaslamaya hiç gerek yok dizel kullanan arkadaşlar ses bir süre sonra kulak alıştığı için duyulmaz oluyor
bizim sitede dizel süperb kullanan arkadas var benim arabaya bindi  sordu motor çalışıyormu evet dedim
direk dot ekranıma baktı start stop çalışıyormu diye :)

(araç 1.4 TSI Octavia yalıtımı süperbden daha kötüdür heralde)

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cagatayozkan;587073
evet kıyaslamaya hiç gerek yok dizel kullanan arkadaşlar ses bir süre sonra kulak alıştığı için duyulmaz oluyor
bizim sitede dizel süperb kullanan arkadas var benim arabaya bindi  sordu motor çalışıyormu evet dedim
direk dot ekranıma baktı start stop çalışıyormu diye :)

(araç 1.4 TSI Octavia yalıtımı süperbden daha kötüdür heralde)

İroni yapmıyordum. Benimkisi muhtemelen müziktendir :D
Araçta müzik dinlemeyi seviyorum.
Dediğim gibi bu tarz şeyler tamamen kişisel.

Çevrimdışı Ridianod

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün prestige style farkına baktım. Arada 11-12 bin lira var diye baya donanımvardır diyordum ama hiç de değecek bir fark yokmuş yahu. O yüzden Style kafamıza daha bir yattı gibi. Yalnız Style için güncel opsiyon listesi bulamadım. Aşağıdakine göre Renli Dot ekranı ve xenon farlar için para istiyor. Ama superb style paketi altında zaten var görünüyor bunlar. Herhalde bu 2016 başı style plus adı altında geçen paketi düz style yaptılar.Her neyse bu listenin güncel olmadığını gösteriyor. İç ambiyans aydınlatma kesin yok sanırım. Onu ve belki elektrikli bagaj kapağını alırsak mis gibi oluyor araç.  

SuperB Style Opsiyon listesi

Bu arada business gri style paket superb almak istesek direk özel siparişe mi giriyor acaba ? Sahibinden'e bakıyorum bütün araçlar beyaz alınmış. Bunun grisini satan şube yok mudur acaba :/
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2016, 14:24:44 Gönderen: Ridianod »

Çevrimdışı Ridianod

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Altur Oto'ya mail attım. Business Gri+Elektrikli Bagaj Kapağı ve iç Ambiyans aydınlatması istedim fakat canımı sıkan bir durumla karşılaştım. Ambiyans aydınlatmayı Anahtarsız giriş çıkış ile almak ZORUNDAYMIŞIZ. Hesaplamayı şu şekilde yapmışlar;

2C2C Business Gri 818,24 TL
LA Siyah TL
PK7 Anahtarsız Giriş Çıkış 993,57 TL
PNF İç Ambiyans Aydınlatması 321,45 TL
4E7 Elektrikli Bagaj Kapağı 993,57 TL
Toplam ; 3.126,83 TL

Aracın Aksesuarlı Net fiyatı; 63.250,44 TL (60.123+3.126)
ÖTV % 45,00 28.462,70 TL
KDV % 18,00 16.508,36 TL
Satış Fatura Bedeli 108.221,50 TL
MTV 498,50 TL
Ruhsat vs vs 249,50 TL
Ruhsat vs vs 280,50 TL
Toplam 109.250,00 TL

Anlaşılan o ki özel siparişte sitedeki fiyat üzerinden değelendirme oluyor. Ellerindeki araçlarda indirim yapıyorlar. Ambiyans aydınlatma için anahtarsızı dayatmaları hiç hoşuma gitmedi. Fiyat bu şekilde. Opsiyonsuz 1.6 TDI Manuel Style da sitede yazdığı gibi 103.900'e alınıyor. Ne kadar pazarlık yapılır bilemedim. Bilginize.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ridianod;587180
Altur Oto'ya mail attım. Business Gri+Elektrikli Bagaj Kapağı ve iç Ambiyans aydınlatması istedim fakat canımı sıkan bir durumla karşılaştım. Ambiyans aydınlatmayı Anahtarsız giriş çıkış ile almak ZORUNDAYMIŞIZ. Hesaplamayı şu şekilde yapmışlar;

2C2C Business Gri 818,24 TL
LA Siyah TL
PK7 Anahtarsız Giriş Çıkış 993,57 TL
PNF İç Ambiyans Aydınlatması 321,45 TL
4E7 Elektrikli Bagaj Kapağı 993,57 TL
Toplam ; 3.126,83 TL

Aracın Aksesuarlı Net fiyatı; 63.250,44 TL (60.123+3.126)
ÖTV % 45,00 28.462,70 TL
KDV % 18,00 16.508,36 TL
Satış Fatura Bedeli 108.221,50 TL
MTV 498,50 TL
Ruhsat vs vs 249,50 TL
Ruhsat vs vs 280,50 TL
Toplam 109.250,00 TL

Anlaşılan o ki özel siparişte sitedeki fiyat üzerinden değelendirme oluyor. Ellerindeki araçlarda indirim yapıyorlar. Ambiyans aydınlatma için anahtarsızı dayatmaları hiç hoşuma gitmedi. Fiyat bu şekilde. Opsiyonsuz 1.6 TDI Manuel Style da sitede yazdığı gibi 103.900'e alınıyor. Ne kadar pazarlık yapılır bilemedim. Bilginize.
Siz ne dusunuyorsunuz bilmiyorum ama bence bu kadar para veriyorsunuz anahtarsız girişte olsun benim arabada ki en sevdigim özelliklerin basinda geliyor gayette guzel calisiyor. Ambiyans aydinlatmada zorunlu tutulmasının mutlaka sebebi vardır, olmalı sebebi. Bunun disinda alirsaniz pisman olmazsınız anahtarsiz girişten. Fiyat icinse mutlaka pazarlik yaparsınız bizde altur dan Aldik 2bin 2500 civari indirim oldu. sanirsam suanda skodanin genel kampanyasida var bu araclar icin