škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda garanti işlemleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı art_SRY

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ozelmekanik.com
Arkadaşlar merhaba fikrinizi almak istiyorum aracım 2015 model octavia elegance modeli yaklaşık 3 aydır 104-107 arasında giderken gaz pedalında ayağımı gıdıklayan bir titreşim hissediyordum daha öncede servise 15000 bakıma girdiğimde belirtmiştim fakat net bir cevap alamadım rüzgardandır yada alttaki yalıtımdan dır gibi çeşitli cevaplar aldım dün denenmesi için servise gittiğimde testten sonra bana ön teker bilyalarının sağ tarafı tamamen sol taraftaki bilyalar ın ise kısmı oranda bozulduğunu söylediler peki değiştirin dediğimde ise bunun çukurlara düşme sebebinden dolayı olduğunu ve garantiye girmeyeceğini söylediler biraz ısrarım üzerine ön düzenci gelip birkaç ölçü aldı merkeze yazdık ordan cevap bekliyoruz benim fikrinizi almak istediğim taraf ise bu araçlar Türkiye şartlarına göre pazara sunulup jantlarda herhangi bir zede yada eğiklik olmamasına rağmen  çukura düşmüşsün diye garantiye girmiyor denir mi?

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Durum böyleyken biz de hala iyi niyet garantisi diye arabayı servise götürüyoruz

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yürüyende meydana gelen sorunların garantiye girmesi zor; zira bunların normal kullanımda mı oluştuğu yoksa yol kusuru ya da kullanıcı hatası (çok derin bir çukura yüksek süratte girmek gibi) mı olduğunun tespiti mümkün değil. Umarım olumlu netice alırsınız.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kendinizden eminseniz yani sizin hatanizdan olmadığını düşünüyorsaniz ısrarla üzerine düşün, bende direksiyon kutusunu garantiden degistirdim octavia aracimin,ama önce tabiki suçu bana atmaya çalıştılar, çukur falan diyerek.  Yalnız pedallarda o hassaslik var malesef, ışıklarda durdugumda yanimda duran motorun eksoz sesiyle orantılı olarak (rolantide motor) fren pedalimda titreşimi hissediyorum

Çevrimdışı Hasansener

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
aynı sorun bende de vardı hatta sol taraftan 80 km geçince çok ses geliyordu. Servise gittim usta ile test sürüşüne çıktık çukura girdiğimi söyledim usta serviste çukura girdiğini söyleme dedi, sorunsuz garantiden bir günde parça değişimi yapıp aracı teslim ettiler.

Çevrimdışı art_SRY

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar araca bu kadar değer verip bu kadar para saydıktan sonra her teknolojisini öğrenmeye çalışıp daha ne kadar ekleme yapılabilir bunları tartıştıktan sonra çukura herhalde bilerek düşmem özellikle çukurlardan geçerken bile yavaş geçmeye çalışırım malum Türkiye koşullları özellikle adana da yaşıyorsanız çukura düşmemeniz mümkün değil servisin hatta aracın distribütör firmasının bile bunları göz önüne alarak garanti işlemlerini yapması gerekiyor diye düşünüyorum diğer bir konu ise bilyaları bozacak kadar büyük bir çukura ön düzeni bozmayacak şekilde düşmüşüm buda aklıma geldikçe komik geliyor. bakın servise gittiğimde ön tekerlerden birisinin jantı eğik olsa, ön düzen abes şekilde bozuk olsa garantiye bu bilyalar girmez deseler haklısınız değiştirin kaskodan derim neyse bakalım bugün belli olacak bir şeyler

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: art_SRY;566368
Arkadaşlar araca bu kadar değer verip bu kadar para saydıktan sonra her teknolojisini öğrenmeye çalışıp daha ne kadar ekleme yapılabilir bunları tartıştıktan sonra çukura herhalde bilerek düşmem özellikle çukurlardan geçerken bile yavaş geçmeye çalışırım malum Türkiye koşullları özellikle adana da yaşıyorsanız çukura düşmemeniz mümkün değil servisin hatta aracın distribütör firmasının bile bunları göz önüne alarak garanti işlemlerini yapması gerekiyor diye düşünüyorum diğer bir konu ise bilyaları bozacak kadar büyük bir çukura ön düzeni bozmayacak şekilde düşmüşüm buda aklıma geldikçe komik geliyor. bakın servise gittiğimde ön tekerlerden birisinin jantı eğik olsa, ön düzen abes şekilde bozuk olsa garantiye bu bilyalar girmez deseler haklısınız değiştirin kaskodan derim neyse bakalım bugün belli olacak bir şeyler
Adana'da çukurlar ve bozuk zeminler konusunda çok haklısınız. Bende 7 senedir adana yollarındayim ve eziyet resmen. CUKUR'OVA ismi nerden geliyor belli aslında[emoji1]

Çevrimdışı art_SRY

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
son sonuç yüce otomotiv in dediğine göre bu araçtaki bilyalar araç ilk 6 ay yada 10000km iken garanti dahili işlem yapılıyormuş daha sonradakiler de sorun olsa da ara sıra müşteri memnuniyet çerçevesinde değerlendiriliyormuş dolayısı ile benim araç garantiye girmedi  servisin verdiği fiyat her bir teker için 550 tl siz iz olun çukura düşmeyin

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: art_SRY;566535
son sonuç yüce otomotiv in dediğine göre bu araçtaki bilyalar araç ilk 6 ay yada 10000km iken garanti dahili işlem yapılıyormuş daha sonradakiler de sorun olsa da ara sıra müşteri memnuniyet çerçevesinde değerlendiriliyormuş dolayısı ile benim araç garantiye girmedi  servisin verdiği fiyat her bir teker için 550 tl siz iz olun çukura düşmeyin

Bilgi için teşekkürler hocam. Bu halde 8000 - 9000 olduğunda bakıma girmek lazım:)

Çevrimdışı art_SRY

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
gaz pedalında titreşim hissettiğinizde beklemeyin doğru servise gidin garanti dahili değiştirmek için yoksa ön iki bilya 1060 tl