škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia 2016 1.2 TSİ DSG Style Donanım Hakkında Yardım !!!

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar

YEni Fabia almayı düşünüyorum i2o ile arasında çok kalıyorum i20 motor ve şanzıman olarak beni üzeceğini düşnüyorum yoksa aracın içi konfor bana çok güzel geldi.Donanım vs.

Uykularım kaçıyor :(

Yeni fabia seat polo tarzı diğer araçlarıda inceledikten sonra yeni fabia ve i20 arasında kaldım.

Kullanıcı deneyimi olanlar  ve araç tecrübeleri olan arkadaşlar Yeni Fabia 1.2 DSG Style için ne dersiniz.

Beni üzermi aldığım fiyat 53.000 TL

2016 Fabia yada donanım olarak sanırım arkada park sensoru goruntu desteklı standart style da 2015 modeline gore baska farkları varmıdır.

Yorumlarınız tavsiyeleriniz nelerdir

Valla çok yardımınıza ihtiyacım var

Teşekkürler

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Hoş geldiniz. Selamsızlara ceza olsun diye İ20 aldırıyoruz. Şaka bir yana Hyundainin avrupa sitelerini ziyaret edin. O arac şehir içinde 9.2 lt/100 km. yakıyor. Bizde de 9.2 diye çıkmıştı sonra nasıl yaptilarsa yaptılar ve katalog değerlerini geri çektiler. Kasası, kokpiti hoş, fakat yakıt ve performasta Fabia çok başarılı.Tavsiyem Fabiadır. Fabia varken başkası alınmaz.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2016, 16:11:16 Gönderen: MATADOR »

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundai sonuçta hyundaidir.  Bir tek tucson aşınır gerisi alınmaz. Fabiada bir alman kimliği var bunu hissetiğiniz zaman zaten i20 yi bırakırsınız

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Kusura bakmayın alel acele yazdım :(

Herkese çok selamlar hayırlı cumalar 2-3 gündür takip ediyorum sizleri çok güzel paylaşımlarda bulunuyorsunuz emeğinize elinize sağlık

Kullanıcı deneyimlerinizi rica etsem bu aracın b sınıfındaki artılar eksileri ?

Faiba kullanıcılar yaptığım araştırmalarda hep süspansiyon ve lastiklerden yani sürüş konforunda  biraz rahatsız olanlar var araç alım aşamasındayken tavsiye edeceğiniz şeyler varmıdır.

İlk defa araç alıyorum araç alırkende nelere dikkat etmeliyim ve renk seçeneklerimiz ne olmalı opak ve metalik renk çok fark ediyor mu görüntü olarak.
Yoksa beyaz alarak boya olayı falan olursa diye kendimizi garantiye mi alsak.

Herkese selamlar

çok teşekkürler

Çevrimdışı fthszr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar kardeşimle birlikte bir adet i20 elite ve 1 adet fabia dsg style aldık.

İ20 1.4 motor olmasına rağmen hızlanmasını beğenmedim ve araç gerçekten benzini içiyor. 4 ileri vitesli yanlış hatırlamıyorsam, yüksek hızlarda da hızlanması tepki süresini beğenmedim diyebilirim. Ama dış görünüm olarak i20 gerçekten de güzel bir tasarıma sahip, fabrika çıkışlı 16" jant kullanıyorlar. Yan aynalar otomatik kapanıyor (çok önemli değil ama). 6 hava yastığı var (euro ncap fabia daha üstün ama)

Fabia'ya gelecek olursak ben sadece aracı test aracında kullanma fırsatı buldum. C.tesi sabahtan teslim edecekler.

Kardeşim arabayı çok kullanmayacağı için ve daha acemi olduğu için görünüşe bakarak karar verdi, performansını zaten sınayamayacak kadar acemi.

Ben fabiayu eşime aldım ve çok beğenerek aldım, performansı ve güvenlik paketi daha üstün geldi. Fabiayı öneririm.

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Fabia kullanmak bir aşktır bir kere tutuldunuzmu bırakamazsınız;bende 2010 1,2 ambiante dnymic kullanıyorum sıfır aldım her yıl türkiye turuna çıkıyorum benzini kokladığı için kafam rahat geziyorum,yakıt ortalaması tecrübe olarak 90-100 km hızda 4,5-5,3 arasıdır,performans olarak motoru tatmin ediyor sonuçta geziyorsunuz zevkini çıkaracaksın hız yapmak bana ters geliyor
55 FB 375

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ahmet bey öncelikle aramıza hoş geldiniz, inanın bu cevabı çok büyük iş yoğunluğum arasında yazıyorum:) Fabia için her şeye değer. yaklaşık 7 aydır 1.2 TSİ DSG style paket kullanıyorum çok şükür arabamdan çok memnunun. Kendi nazarımdan kaynaklanan bir kaç ufak tefek şeyler oldu:) Araba bir kere segment olarak B den fazla bana göre B+. Özellik donanım, konfor fiyat bazında. ben de bu segmente tıpkı sizin gibi çok araştırma yaptım test sürüşü yaptım. İnanın hiç biri Fabia'nın vermiş olduğu o hissi vermedi. ''O'' histen kastım direksiyona oturunca bir dolgunluk arabanın sizi sarması konforu... Onun haricinde sahip olduğu donanım seviyesi bu segmente bu fiyata almanız imkansız. Aldığım günden itibaren her geçen gün başka bir özelliğini keşfettim veya forumdaki arkadaşlarla keşfettik. Forumu biraz okuyunca bununla ilgili bir çok şey bulabilirsiniz. Mesala en son İpone'nun navigasyon uygulamasını yeni güncelleme ile(iphone Güncellemesi) BOLERO ekrana yansıtabileceğimiz öğrendik. Onun dışında daha bir çok aksesuar veya gizli özellik uygulaması bulabilirsiniz. Yakıtından çok memnunun dizeli aratmıyor performası zaten 110 hp söylemeye gerek yok. Bagajı küçük bir aile olduğumuz için beni tatmin ediyor. Aslında söylenecek çok söz var teknik açıdan ama aynı şeyleri tekrar yazmak istemiyorum yol tutuş, ses izalasyonu vs... bununla ilgili forumda bir çok konu başlığı var. Kısaca ben arabamdan çok memnunum ve size tavsiye ederim ayrıca 2015-2016 style pakette arasında sadece iki fark var standart donanımda: 1.si kendiliğinden kararan iç dikiz aynası 2.si görsel destekli arka park mesafe sensörü. bunun dışında hiç bir fark yok. Umarım yardımcı olmuşumdur. Hakkınızda hayırlısı

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece motor ve şanzıman için bile Fabia alınır...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kumpas kardeş merhabalar, 2013 Golf-7 1.6TDI DSG Highline aracımı satarak imkanlarımdan dolayı Fabia aldım ve iki aydır kullanıyorum, maşallah çok memnunum. Golften önce de 2012 model yani şuan ki kasa Polo 1.6TDI DSG kullanmıştım, onla karşılaştırmam daha doğru olur sanırım

Bir kere Fabia sınıfındaki en rahat araçlardan bir tanesi, hem darbe emişi, hem de yalıtımı bence çok başarılı (sınıfında belki de en iyisi) O yüzden konfor ve süspansiyondan rahatsız olanların bir Polo'ya veya Fiesta'ya binmelerini tavsiye ediyorum.

İç mekan genişliği ve bagaj hacmini incelediniz mi bilmiyorum. Küçük sınıfta uzun boylu kullanıcıların en büyük derdidir baş mesafesi. Burada uzun boylu arkadaşlar varsa onlar daha iyi yorumlayacaktır bu konuyu.

Şanzıman DSG anlatmama gerek yok, Polo'da nerdeyse her geçişi duyduğum ve hissettiğim (dizel olması da etkili olabilir) fabiada eser yok gibi. Yalnız 1'den 2'ye geçişlerde nadiren hissettirebiliyor ki bu inanın yeni A3'te bile hissediliyor bunlar.

Donanım konusunda arkadaşlarımızın yazdıklarına katılıyorum. Yeni i20'nin içi çok güzel, ama Bolero ekran bir başka, Highline Golfün dokunmatiği bile daha kötü bilginize.

Gel gelelim performans ve yakıt tüketimine. İlk başlarda 8 litreyle başladım, şu an ortalamam 6.5lt/100km şehir içi.

i20 1.4 otomatik    0-100: 13.2 sn
Fabia 1.2TSI DSG  0-100:  9.4 sn

Veriler gayet açık olsa gerek.

105HP dizel Golf'ten sonra çok daha keyifle kullanıyorum bu aracı ki ben Golf'ten sonra herhalde baya bir özlem duyacağım zannediyordum, ama hiç öyle bir şey olmadı :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kız kardeşimde i20 var kasa kasa 8.5 ltden aşağı yaktıramıyo. Gidişi en fazla 80-85 bg bir araç kadar. Otomatiği 4 ileri tel güzelliği sorunsuz. Bir tsi dsg değil hiç bir şekilde. Yeni fabiayı sevmesemde bu ikilemde bende fabiayı seçen taraf olurdum

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 hafta once 1.2 dsg styl paket corrida kirmizisi aldim yakit ortalamam suan 7-7.5 litre dsg nin ve motorun toklugu 1.85 boyla bile boyut sorunu yasamamam donanim seviyesi en buyuk artilari herkese tavsiye ederim fabia candir

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar is yogunlugundan anca yaziyorum cok guzel ve sorularima cevap olacak yorunlar tavsiyeler yapmissiniz yarin insallah bayiye gidicem ordaki goruslerimide size aktaririm kismetse bu ay icinde alabilirsek ne mutlu :)  ilk araba ne kadar zor abilerim ya ;)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kumpas;564680
Selamlar is yogunlugundan anca yaziyorum cok guzel ve sorularima cevap olacak yorunlar tavsiyeler yapmissiniz yarin insallah bayiye gidicem ordaki goruslerimide size aktaririm kismetse bu ay icinde alabilirsek ne mutlu :)  ilk araba ne kadar zor abilerim ya ;)

Ve tabii ne olursa olsun bu iki aracı da mutlaka test edin ve son kararınızı verin.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kumpas;564680

Hundai markasini skoda ile kiyaslamaniza bile gerek yok bence fabia candir