škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lpgyi ruhsata işlettim. 2016 maaliyeti.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Lpg taktırmak isteyen arkadaşlara ön hazırlık için bilgilendirme olur diye yazıyorum.
ilk etapta gerekli evrakları fatura vb. otogaz sistemimizi takan ustadan alıyoruz. oradan makina mühendisleri odasına gidip sızdırmazlık raporu alıyoruz. Tekirdağ da Çorlu ilçesinde ve öğlene kadar hizmet veriyor. 35 Tl bir ücreti var. Oradan sigortacımda ek 1 belgesi düzenlettim ve lpgyi kaskoma işlettim 10 lira aldı sağolsun. Sonra muayene ücreti 191.16 kuruş. Egzos emisyon pulu 44 tl ilk defa olduğu için sayfaya 7.70 tl verdim. En son olarakta trafik şubede ruhsat tek yaprak değişti ona da 81.50 tl verdim. Bana toplam maaliyet 369.36 kuruş olmuş. unuttuğum birşey yoktur umarım. Muayeneden sonra trafik şubeye gitmek için 1 hafta süremiz varmış geçince farklı işlem uygulanıyormuş. Hayırlısıyla hallettim şimdi ince stepne alacağım 240 tl diyorlar bir o kaldı.

Çevrimdışı aybar58

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
egerki bagajla çok fazla yük taşımıyorsanız ince tekere gerek yok ben stepneyi arkaya koydum ve uzun yola gittigimde baya bir malzeme yerleştirmiştim. ama siz daha iyisini bilirsiniz

Çevrimdışı ali0754

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hangi tüp markasını kullanıyorsunuz? Memnuniyet durumunuz nedir acaba?

Çevrimdışı murtaza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali0754;601391
Hangi tüp markasını kullanıyorsunuz? Memnuniyet durumunuz nedir acaba?

Bende Zavolli var. 8 yıldır kullanıyorum memnunum.

Çevrimdışı murtaza

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
35 lt Lpg ile şehirler arası ortalama 500 km. şehir içi 400 km gidebiliyorum. Aracınızın bakımlarını zamanında yaptırın ve bildiğiniz yerden yakıt alın.

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Lovato kullanıyorum.Memnunum tek sıkıntı yaşadım şamandıranın gaz valfi açarken ses yapıyordu. tabi sesi bulana kadar çok uğraştım. Gaz filtresini değiştirirken şikayetimi ustama belirttim valfin orası pislik dolmuş. Yakıt alırken petrol istasyonunun dolum yaptığı zamana getirme tüm pislik aracına dolar dedi. Yakıt aldığım belli yerler vardı. tespit ettim artık ordan yakıt almıyorum.