škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni süperb iii far kaç kelvin

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı saabzero

• FREEBEE
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selam herkese
yeni süperb ııı kullanıyorum ve zenon farlarının kaç kelvin oldugunu bilmiyorum rengine bakarsak 4300 kelvin gözüküyor(ustünde orjinal  OSRAM d3s bulunuyor ama kelvin yazmıyor ) bunu daha mavibeyaz yani 6300 veya 8000 kalvin yapmak istiyorum bu konu hakkında bilgisi yada fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim ..saygılar herkese
« Son Düzenleme: 05 Mart 2016, 10:10:27 Gönderen: saabzero »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gozunuze cok sari geliyorsa piyasada satilan d3s ampullerden 5500k ya da 6000k olanlardan takin. Ancak fabrikasyon k degeri optimal aydinlatma (yaz kis yagmur camur) icin ayarlanmistir. Simdilerde bazi araclarda 5000k civarinda cikartiyorlar.

Sizinji gozunuze sari gekdiyse 4350k dir.

5500k nin uzerini de tavsiye etmem :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6k ve uzerinde kör gibi dolasirsiniz, ozellikle yagis ve siste. Tecrube ile sabittir.

Birebir kullanma sansim olmadi ama superb in xenonlari disaridan hic te sari gorulmuyor.

Çevrimdışı saabzero

• FREEBEE
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kesinlikle katılıyorum 6000 kelvin üzeri sadece görüntü ama eger orjinal osram  bulursam en azında 5300 olsa daha iyi olur diye düşünüyorum ..araştırmaya devam .. ilginize teşekkürler arkadaşlar

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence orijinalini ellemeyin. tüm mevsimlerde optimum verimi verecek bir ampul seçilmiş. yağmur vb durumlarda görüş kaybı yaşarsınız.
sislerine xenon takanların durumuna düşmeyin.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fabrika çıkışlı xenonların yüzde 90'ı 4300k, bir iki firma 5000k xenon kullanırlar. Bunun üstü değerler beyaz ve maviye yakın renkler verdiği için tercih edilmez.