škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

17 jant tavsiye

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kursad2566

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
herkese selam
a7 octavia için jant takımı almak istiyorum tavsiye edeceğiniz bizim araçlara takılabilir en yakışıklı jant hangisi olur?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu skodanın orjinal bir jantına çok benziyordu. Orjinalin tadı ayrı tabi ama fiyat performans olarak iyi bir jant.

CMS 794
http://www.cms.com.tr/ProductDetail_cms-794-17_149?SearchText=&Sizes=17

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A7 octaviam olsa kesinlikle cms794 takardim.

Oem vrs jantini da cms uretiyor zaten. Yapilan anlasmalar geregi aftermarket satislarinda birebir aynisini satamiyorlar ancak bunun gibi cok benzerini satiyorlar ;)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;560714
A7 octaviam olsa kesinlikle cms794 takardim.

Oem vrs jantini da cms uretiyor zaten. Yapilan anlasmalar geregi aftermarket satislarinda birebir aynisini satamiyorlar ancak bunun gibi cok benzerini satiyorlar ;)

Sankim biz bu janta bayağı bir önce bakmıştık:dede: Sen göndermiştin sanırım bir ara fotosunu...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;560718
Sankim biz bu janta bayağı bir önce bakmıştık:dede: Sen göndermiştin sanırım bir ara fotosunu...

Yok abi bu onlardan degil :) yukarda Allah var onlari ben bile cirkin buluyorum :D

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok zaten özellikle "orijinal janta çok benziyor, bayağı güzel" diye konuşmuştuk bunun için. O zaman sen göndermedin demek ki fotoyu, ama üstüne konuştuğumuzu, senin de CMS'yi bayağı övdüğünü net hatırlıyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
cms jantı nereden aldığınızı sorabilir miyim?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Lilan;560720
Fiyat bilgisi olan var mı

Webde aratınca 5X112 için takım 1100 TL gibi fiyatlar var.

Bide ikinci el interlagos bakayım derken bunu gördüm, adam ne yapmış :)

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-orjinal-interlagos-18-sifir-jant-lastik-267045295/detay
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2016, 11:02:07 Gönderen: macrostr »

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;560735
Webde aratınca 5X112 için takım 1100 TL gibi fiyatlar var.

Bide ikinci el interlagos bakayım derken bunu gördüm, adam ne yapmış :)

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-orjinal-interlagos-18-sifir-jant-lastik-267045295/detay

Pistte bile gitmez ki bu, gerçi kumandayla alçaltılıp kaldırılanlardan olabilir..

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracın üzerindekiler 16 bunlardan alıp taksak bir sorun olur mu acaba (Yol tutuşu, sarfiyat, denge vs)
Asıl merak ettiğim konu normal jantla çelik jant arasında nasıl bir fark olduğu (aracım amb. donanımlı)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu CMS jant modelini ben bayaa bi önce yüklemiştim foruma. Sanırım 18'' VRS jantı arayan bir üye içindi.

Normal jantla çelik jant arasında artık bir fark yok. Eskiden teneke br jant ve üstüne pastik kapak konulduğu için çelik jant kavramı ortaya çıktı. Amaç tamamen görsellik ve biraz olsun sağlamlıktı. Şimdilerde hemen her araç zaten alaşım jantla geliyor. Kara jant olmadığı sürece aracınızın üstündeki jantla piyasa da satılan alaşım jantlar arasında aslında bir fark yok.

Aracınızın benzin depo kapağı içinde kullanılabilecek jant-lastik ölçüleri yazar. A7 de 16-18 aralığında jant kullanılabilir bir
sıkıntı yaşamazsınız.

Piyasa ve malum sitedeki jantların %90 u replica tabir edilen orj jantların taklididir. Üretimi tabiri caiz ise yan sanayidir. aralarında kaliteli olanları olsa da çok kalitesiz olanları da mevcuttur. Bunların üzerinde marka yazsa da fiyat aralığı 900-1500 TL arasındadır. Bu fiyata 0km OEM bir jant bulmanız çok zordur.

Biraz daha pahallı olsa da  CMS gibi bir çok markaya OEM jant üreten firmaların jantları tercih etmekte fayda olabilir.

Servise hiç bulaşmayın %100 kar koyup jantları size satarlar.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2016, 15:52:44 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı kursad2566

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
CMS gerçekten güzelmiş, acaba uygulayan veya görseline ulaşabilen varmı araç üzerinde görsek

Çevrimdışı Lilan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;560791
Bu CMS jant modelini ben bayaa bi önce yüklemiştim foruma. Sanırım 18'' VRS jantı arayan bir üye içindi.

Normal jantla çelik jant arasında artık bir fark yok. Eskiden teneke br jant ve üstüne pastik kapak konulduğu için çelik jant kavramı ortaya çıktı. Amaç tamamen görsellik ve biraz olsun sağlamlıktı. Şimdilerde hemen her araç zaten alaşım jantla geliyor. Kara jant olmadığı sürece aracınızın üstündeki jantla piyasa da satılan alaşım jantlar arasında aslında bir fark yok.

Aracınızın benzin depo kapağı içinde kullanılabilecek jant-lastik ölçüleri yazar. A7 de 16-18 aralığında jant kullanılabilir bir
sıkıntı yaşamazsınız.

Piyasa ve malum sitedeki jantların %90 u replica tabir edilen orj jantların taklididir. Üretimi tabiri caiz ise yan sanayidir. aralarında kaliteli olanları olsa da çok kalitesiz olanları da mevcuttur. Bunların üzerinde marka yazsa da fiyat aralığı 900-1500 TL arasındadır. Bu fiyata 0km OEM bir jant bulmanız çok zordur.

Biraz daha pahallı olsa da  CMS gibi bir çok markaya OEM jant üreten firmaların jantları tercih etmekte fayda olabilir.

Servise hiç bulaşmayın %100 kar koyup jantları size satarlar.

Çok teşekkür ederim uzun zamandır aklımdaki sorulara güzel cevap verdiniz.

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba konusu geçen CMS jantı ben aracıma uyguadım 17 inç olarak 7.5 et değeri vardı ve çok şık duruyordu. Ancak hanıma bir türlü beğendiremedim devamlı olarak çıkar bunları demesinden dolayı sökmek zorunda kaldım. Bunların yerine orjinal 17 teron buldum ve onları taktım.

Resimleri mevcut ancak resim yüklemeyi bir türlü beceremedim. Yardımcı olacak olan varsa resimleri paylaşabilirim.