škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.4 benzin-lpg buji tavsiyesi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izzet55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ZFR6T-11G Lpg Bujisi - 087295159606

BU ÜRÜN HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZ NEDİR ARKADAŞLAR YADA TAVSİYENİZ?:gaz:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orijinali neyse onu kullanın.Ben kullandım ama bir fark göremedim.

Çevrimdışı mustafa_ff

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izzet55;560396
Hocam orjinali benzin için yapılmış bir buji lpg o yüzden lpg uyumlu almak istiyorum.

http://www.bosch-automotive-catalog.com/tr/product-detail/-/product/0242240654?returnPage=http%3A%2F%2Fwww.bosch-automotive-catalog.com%2Ftr%2Fvehicle-info%2F-%2Fvehicle%2Fequip%2FSKO%2F460%3FautoLoad%3D1

sanırım bu ürünü alacağım

bosch İridyum buji

sanırım bi araştırma yapmışsınız bende bujileri bakımda değiştirmeyi düşünüyorum bakıma 2000km var NGK yı da forumlarda beğenen var bu konuda araştırmanızı paylaşırmısınız

Çevrimdışı izzet55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustafa_ff;560453
sanırım bi araştırma yapmışsınız bende bujileri bakımda değiştirmeyi düşünüyorum bakıma 2000km var NGK yı da forumlarda beğenen var bu konuda araştırmanızı paylaşırmısınız

Mustafa hocam çok kapsamlı bir araştırma yapmış değilim ama NGK yı onerende var BOSCH u onerende cok hatta bircok firmanın orjinal bujisinde Bosch amblemi yer alıyormuş. Bu iki modelide kendi sitelerinden fabia 1.4 motor secenegini sectim Lpg seceneginde yer alan bujiler bunlar LPG bujisi yani. BOSCH almaya karar verdim bundaki sebep ise iridyum olmasi :ok:

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izzet55;560396
Hocam orjinali benzin için yapılmış bir buji lpg o yüzden lpg uyumlu almak istiyorum.

http://www.bosch-automotive-catalog.com/tr/product-detail/-/product/0242240654?returnPage=http%3A%2F%2Fwww.bosch-automotive-catalog.com%2Ftr%2Fvehicle-info%2F-%2Fvehicle%2Fequip%2FSKO%2F460%3FautoLoad%3D1

sanırım bu ürünü alacağım

bosch İridyum buji

Aynı araç için bu bujileri kullanıyorum. Daha önce yetkili servisten aldığım orjinal bujiler vardı. Lpg de verimi daha iyi olacak diye bu bujilere geçtim. Açıkçası ben bir fark göremedim. Orjinal bujiye göre daha dar tırnak aralığı var ve buji elektrodu iğne şeklinde. Okuduğum yorumlara göre dar tırnak aralığına sahip bujiler lpgyi daha çabuk ateşliyormuş.

Eğer almaya niyetlenirseniz sizde bu başlıkta tecrübelerinizi paylaşırsınız.

Çevrimdışı izzet55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam lpg de gazdan ayagimi cektigimde zaman zaman yığılma yaşıyorum bu benzindeyken olmuyor lpgde oluyor bujinin biraz olsun fayda edecegi kanisindayim tecrubelerimi paylasirim elbet :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olmuyor dostum boşuna paranı kaptırma.60 bin km kullandım tecrübe ile sabit.

Çevrimdışı izzet55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;560524
Olmuyor dostum boşuna paranı kaptırma.60 bin km kullandım tecrübe ile sabit.

Çok kararsız kaldım orjinale devam edelim o zamanda icindeki orjinal bujide hangi marka bilmiyorumki özel serviste yaptıracağım bakımını kim bilir ne kullanırlar

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ruhsatınızla parçacıdan gidip parçalarınızı kendiniz alın ya bosch dur yada ngk ikiside iyidir.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tirnagi daha kalin ve tirnak araligi daha dar bujilerdir. Normal kullanimda gozle goreceginiz bir farklilik olmaz. Minimal duzeyde bir iyilesme olur.

Lpg ile beraber atesleme performansi yuksek bobinler ve bujiler kullanip yazilimdan bobin tepkilerini degistirmelisiniz falan filan.

Bu soylediklerim 300-400hp arabalarda yapilan minimal iyilestirme fantazileridir.

Sonuc olarak, normalini de kullansaniz olur lpg bujisi kullansaniz da olur. Paraniz coksa alin ;)

Ama benzinli kullanima gore daha kisa araliklarda degistirin bujileri derim

Çevrimdışı izzet55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;560536
Tirnagi daha kalin ve tirnak araligi daha dar bujilerdir. Normal kullanimda gozle goreceginiz bir farklilik olmaz. Minimal duzeyde bir iyilesme olur.

Lpg ile beraber atesleme performansi yuksek bobinler ve bujiler kullanip yazilimdan bobin tepkilerini degistirmelisiniz falan filan.

Bu soylediklerim 300-400hp arabalarda yapilan minimal iyilestirme fantazileridir.

Sonuc olarak, normalini de kullansaniz olur lpg bujisi kullansaniz da olur. Paraniz coksa alin ;)

Ama benzinli kullanima gore daha kisa araliklarda degistirin bujileri derim

Öncelikle verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim hocam.

Orjinal buji degisim tavsiyesi 15bin de 1
Lpg bujilerinin degisim tavsiyesi 30bin de 1

Bosch marka lpg bujisi alacagim aralarinda cokta bir fiyat farkı var sayılmaz :)

Çevrimdışı mustafa_ff

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
konu güncelliyorum arkadaşlar aracımın bujilerini değiştirdim 2011 fabia LPG'li  araç 33.Binde daha önce hiç değişmemişti üstündekiler orjinaldi Aldığım buji ise BOSCH İRİDİUM  kodu : 0242 240 665 - 879  ateşleme aralığı : 0,8mm Şu an 1 hafta oldu  çok bariz bir fark hissetmedim ama değişmeyi düşünen arkadaşlara fikir olabilir .