škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 tdı dsg "Motorun Çalışması Gerekiyor" uyarısı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre-usta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese iyi günler dün aracımdan çok enteresan bir ses geldi. Bilenler bilir ev ve iş yerlerindeki klima konpresörlerini ona benzer bir ses. okadar yüksektiki motor sesini bastıracak ve insanları rahatsız edecek kadar yüksekti bu ses. Nedir ne değildir bakarken ekranda yarılar kısmına "motorun çalışması gerekiyor" uyarısını buldum. bende aracı durdurmadım 1-2 dk bekledikten sonra ses kesildi ve uyarı ekrandan gitti sebebi hakkında fikri olan varmı. Konunun rejenerasyonla bi alakası varmıdır?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre-usta;560323
Arkadaşlar herkese iyi günler dün aracımdan çok enteresan bir ses geldi. Bilenler bilir ev ve iş yerlerindeki klima konpresörlerini ona benzer bir ses. okadar yüksektiki motor sesini bastıracak ve insanları rahatsız edecek kadar yüksekti bu ses. Nedir ne değildir bakarken ekranda yarılar kısmına "motorun çalışması gerekiyor" uyarısını buldum. bende aracı durdurmadım 1-2 dk bekledikten sonra ses kesildi ve uyarı ekrandan gitti sebebi hakkında fikri olan varmı. Konunun rejenerasyonla bi alakası varmıdır?

Enteresan birşey olmuş. Bende merak ettim neden acaba? Ya akü azalmıştır ya da dpf diye düşünüyorum

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre-usta;560323
DPF çalıştığı için olmuştur.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vayy beklenen uyarıyı eklemişler sonunda :) DPF rejenerasyonu sırasında olayı bilmeyen kişiler aracı stop edip gidiyor,ben de ne zaman bir uyarı ekleyip motoru kapatmayın diyecekler diyordum ki olmuş :D

Çevrimdışı emre-usta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;560341
DPF çalıştığı için olmuştur.

Teşekkürler arkadaşlar tahmin ettiğim olaymış ozaman endişelenmeye gerek yok :D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Radyodan Car tuşuna basıp orada otostart stop bölümüne basmışsınız. Orada aracın neden stop etmediği yazıyor. Orada yazan yazı bundan kaynaklı dpfden dolayı değil

Çevrimdışı emre-usta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;560365
Radyodan Car tuşuna basıp orada otostart stop bölümüne basmışsınız. Orada aracın neden stop etmediği yazıyor. Orada yazan yazı bundan kaynaklı dpfden dolayı değil

Öyle bir işlem yapmadım malesef. Ses kesilince  uyarıda kayboldu. Pdf kaynaklı olduğunu düşünüyorum arkadaşların görüşlerinden.