škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb ten su sesi gelmesi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;639902
Yeni aldığım Karoq'ta da var su sesi  :D

Bunlar ürettiği araçları test etmiyor sanırım.
Tonla para ver yaşanan sorunlara bak.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İlk hafta yoktu, yeni başladı. Yarın ERYA'ya yolum düşecek, soracağım ustalara

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;639905
İlk hafta yoktu, yeni başladı. Yarın ERYA'ya yolum düşecek, soracağım ustalara

Bnde de ik haftalarda yoktu.
Klima sistemi sorunu bu fabia da yasadım aynısını
Sana serviste normal, geçicek zamanla vs dicekler bak gör
Ayrıca su eksiltmiş mi takip et.
Bn bugün ugrucam servise dönerim sana  
Sen de gelişmeleri iletirsen sevinirim
Aracı bırakın sıcak soğuk test yapıcaz diyorlar
Bırakma video ve ses kaydı çek bol bol
Önce şikayet vara yaz direk skoda merkez arıyor seni
Yüce oto kemal bey var müş hiz md yrd
Çok iyi bir insan bana çok yardımcı oldu ulaşmaya çalış
https://youtu.be/_-aNRfS8lWM
duyduğunuz ses bu eminim
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2018, 12:01:45 Gönderen: kaan22 »

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;561115
Ya pompa sesi ya da yakit deposu artik cepersiz yapildigi icin oynadikca langur lungur yaptigi sesten bahsediliyor sanirim?

Hayır ne pompa ne depo.
Sabah araca ilk bindiğinizde aracı çalıştırdığınızda hareket etmeden oluyor.2-3 saniye sonra kesiliyor. Motor sıcakken sonraki çalışmalarda gelmiyor bu su sesi
araç giderken hareket halindeyken değil. Sabit araçta langur şungur diye oynama sesi olmaz
 Sorunun nedeni sabit çünkü önceki 2 sıfır aracımı da bu sorundan sattım
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2018, 12:00:47 Gönderen: kaan22 »

Çevrimdışı Omar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaan22;639907
Hayır ne pompa ne depo.
Sabah araca ilk bindiğinizde aracı çalıştırdığınızda hareket etmeden oluyor.2-3 saniye sonra kesiliyor. Motor sıcakken sonraki çalışmalarda gelmiyor bu su sesi
araç giderken hareket halindeyken değil. Sabit araçta langur şungur diye oynama sesi olmaz
Sorunun nedeni sabit çünkü önceki 2 sıfır aracımı da bu sorundan sattım

Hocam selam, bu konu nasıl sonuçlanacak bilmiyorum ama çok ilginç ve olmaması gereken  bir ses kesinlikle. Ama inanın çok dikkatliyimdir, bende havalar bir anda ısınınca ses başladı,daha sonra motor soğukken neredeyse her zaman yapıyordu ve daha sonra tavan yaptı ses. Ben de klima ayarını akşamları aracı istop ederken sıcakta çalıştırıp o şekilde kapattım ve klima düğmesini ellemedim sadece fan düğmesi ile kapattım.

Daha sonra fark ettim ki motor soğuk olsa bile bu şekilde ses azalmaya başladı. Ve zamanla ara sıra duyarken yaklaşık üç haftadır zerre kadar ses yok çok şükür ve farklı bir ayar da yapmıyorum akşamları soğukta kapatıyorum aracı.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2012 superb var hiç böyle birşey duymadım. Soğut sisteminde hava yada su eksilmesi olabilir. Klima gazı böyle birşey yapabilir mi bilmiyorum. Önce soğutma deposu sıvı düzeyine bakın. Eksilmiş ise önce kapağını açıp mavi antifriz ekleyip çalıştırın. Devir daim ettikçe hava kabarcığı çıkar. Yine azalırsa uygun seviyeye kadar doldurup kapağı kapayın. Ama sanki klimayla alakalı gibi. Motoru çalıştırma esnasında kaputu açıp dinleyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;639911
Bende 2012 superb var hiç böyle birşey duymadım. Soğut sisteminde hava yada su eksilmesi olabilir. Klima gazı böyle birşey yapabilir mi bilmiyorum. Önce soğutma deposu sıvı düzeyine bakın. Eksilmiş ise önce kapağını açıp mavi antifriz ekleyip çalıştırın. Devir daim ettikçe hava kabarcığı çıkar. Yine azalırsa uygun seviyeye kadar doldurup kapağı kapayın. Ama sanki klimayla alakalı gibi. Motoru çalıştırma esnasında kaputu açıp dinleyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kalorifer peteğinde hava var bnce radyatör peteğinde değil
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2018, 19:09:37 Gönderen: kaan22 »

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
AZ Önce servisten geldim. İlk kez böyle bir sorun duymuşlar!!! Bu servislerin klasik cevabıdır bekliyordum ve hiç şaşırmadım. Daha önce böyle bir problemle servislerine gelen olmamış.

Fabia, oktavya, suberb, karoqta da olan bu sesini anlattım tarif ettim.  Sebebini sordum. Videoyu izlettim. 1 dak deyip bana çay ismarladılar. Usta ve servis müdürü geldi. Araçtaki sesi anlatıp videoyu gösterdim tekrar. Aracı bırakın yarın gün veya birgünlük işi var dediler. Sesin kaynağını sordum: SOĞUTMA SİSTEMİNDE HAVA VAR dediler. Peki sökme takma parça değişimi yapcakmısınız dedim.  Hayır dediler. Aslında yapılacak işlemin basit olduğunu ama Hava alma işleminin bir kaç kez tekrar edilip kontrol edilmesi gerektiğini  bir defada hava alma işleminin tamamlanmadığını  bu yüzden de işlemin uzadığını belirtti.

Not: işlemin aciliyeti ve zararı yokmuş, sadece o sesi duymaya devam edersiniz dedi. Gittiğim yetkili skoda servisine ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.  Servis çalışanları ve yetkilileri tecrübeli kişiler tavsiye ederim.  Ben müsaid olduğumda aracı bırakıcam bana güven verdiler. Aracı teslim aldıktan sonra sonuç ve gelişmeleri buradan aktarırım.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2018, 19:05:47 Gönderen: kaan22 »

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Omar;639910
Hocam selam, bu konu nasıl sonuçlanacak bilmiyorum ama çok ilginç ve olmaması gereken  bir ses kesinlikle. Ama inanın çok dikkatliyimdir, bende havalar bir anda ısınınca ses başladı,daha sonra motor soğukken neredeyse her zaman yapıyordu ve daha sonra tavan yaptı ses. Ben de klima ayarını akşamları aracı istop ederken sıcakta çalıştırıp o şekilde kapattım ve klima düğmesini ellemedim sadece fan düğmesi ile kapattım.

Daha sonra fark ettim ki motor soğuk olsa bile bu şekilde ses azalmaya başladı. Ve zamanla ara sıra duyarken yaklaşık üç haftadır zerre kadar ses yok çok şükür ve farklı bir ayar da yapmıyorum akşamları soğukta kapatıyorum aracı.

Akşam arabayı stop etmeden önce
Klimadaki sıcaklığı kırmızıya (sıcaga) getirip funları açıp bir müddet böyle bekliyorsun. Daha sonra kırmızıda (sıcakta) kalacak şekilde fun üfleme kademesini sıfıra getirip aracı stop ediyorsun. Doğru mu anlamışım
1- aracı stop etmeden funlar sıcakta kaç dakika çalıştırdın
2-bu sorunu yukarıdaki işlemleri kac defa yaparak tamamladın sorunu çözdün

Çevrimdışı Omar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaan22;639932
Akşam arabayı stop etmeden önce
Klimadaki sıcaklığı kırmızıya (sıcaga) getirip funları açıp bir müddet böyle bekliyorsun. Daha sonra kırmızıda (sıcakta) kalacak şekilde fun üfleme kademesini sıfıra getirip aracı stop ediyorsun. Doğru mu anlamışım
1- aracı stop etmeden funlar sıcakta kaç dakika çalıştırdın
2-bu sorunu yukarıdaki işlemleri kac defa yaparak tamamladın sorunu çözdün

İşlemleri aynen dediğin gibi yaptım,aracı kapatmadan önce sıcakta en fazla 10 saniye bekliyorum sonra kapatıyorum. İki haftaya yakın bu şekilde ara ara yaptım ve ses tamamen gitti. Bu nereden aklıma geldi derseniz: Bundan yaklaşık bir buçuk ay önce aniden havaların ısınmasıyla olunca aklıma klima geldi, çünkü klimayı tamamen soğuğa almaya başlayınca bu sorun başlamıştı. Umarım işinize yarar.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Arkadaşlar bu arada ayrıca bu bizim araçta ki sesin aynısı babamın Octaviada da var

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;639934
Arkadaşlar bu arada ayrıca bu bizim araçta ki sesin aynısı babamın Octaviada da var

SES skoda marka neredeyse fabiadan karoqa tüm araçlarda var
Servisin söylediğine görede soğutma sisteminde hava varmış
Bizler araçlarımızı servise bırakmadan bu sorunu çözebilme imkanı arayışındayız
Servis yarım gün veya 1 gün içinde sökme takma parça değişimi yapmadan bu sorunu çözebiliyormuş bugün bu bilgileri aldım servisten

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Omar;639933
İşlemleri aynen dediğin gibi yaptım,aracı kapatmadan önce sıcakta en fazla 10 saniye bekliyorum sonra kapatıyorum. İki haftaya yakın bu şekilde ara ara yaptım ve ses tamamen gitti. Bu nereden aklıma geldi derseniz: Bundan yaklaşık bir buçuk ay önce aniden havaların ısınmasıyla olunca aklıma klima geldi, çünkü klimayı tamamen soğuğa almaya başlayınca bu sorun başlamıştı. Umarım işinize yarar.
Su sesi problemi çözüldükten sonra;
1-Ses kesildikten sonra klimayı soğutma konumunda kullanmaya deva ediyor musun?
2-Artık arabayı stop etmedrn önce yine sıcağa alıp sıcak fında bir miktar çalıştırıp yine sıcakta stop etmeye devam ediyor musun
3-hava çıktığına göre çıkan havanın yerine genleşme kabından bir miktar su alınmıştır içeri bu da gebleşme kabındaki su miktarını azaltmıştır hiç kontrol ettinmi genleşme kabındaki seviyeyi.i

Çevrimdışı Omar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaan22;639955
Su sesi problemi çözüldükten sonra;
1-Ses kesildikten sonra klimayı soğutma konumunda kullanmaya deva ediyor musun?
2-Artık arabayı stop etmedrn önce yine sıcağa alıp sıcak fında bir miktar çalıştırıp yine sıcakta stop etmeye devam ediyor musun
3-hava çıktığına göre çıkan havanın yerine genleşme kabından bir miktar su alınmıştır içeri bu da gebleşme kabındaki su miktarını azaltmıştır hiç kontrol ettinmi genleşme kabındaki seviyeyi.i

Su miktarında çok az bir eksilme vardı ama önemli değil gibiydi yani en azından servis de öyle dedi.
 Ses kesildikten sonra hiçbir ayar yapmıyorum,akşamları yine soğukta bırakıyorum ve motor soğuk olsa daha hiç ses yok. Yani olması gerektiği gibi şuan.

Çevrimdışı kaan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Omar;639982
Su miktarında çok az bir eksilme vardı ama önemli değil gibiydi yani en azından servis de öyle dedi.
 Ses kesildikten sonra hiçbir ayar yapmıyorum,akşamları yine soğukta bırakıyorum ve motor soğuk olsa daha hiç ses yok. Yani olması gerektiği gibi şuan.

Sistemdeki havanın yerini su aldığından genleşme kabında bariz bir azalma görülmeliydi.
Dünden itibaren dediklerini uyguluyorum umarım ben de mutlu sona ulaşırım
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2018, 00:18:46 Gönderen: kaan22 »