škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia'mı satıp Rapid almayı düşünüyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mert-erdem

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

2011 Fabia Ambiante Dynamic model aracın ilk sahibiyim şu anca 38.000'de

6000 TL'lik hasar kaydı var, fotoları mevcut. Sağ çamurluktan darbe almıştı.

Tüm parçalar yetkili serviste değişti. Isıl işlem vs. görmeden zarar gören parçalar orjinali ile değişti.

Şimdi soruma gelecek olursak, aracım artık çocuğunda büyümesi ile birlikte yeterli gelmemeye başladı. Bunu satıp rapid almak istiyorum. Piyasa değeri nedir? kaça satarım. Rapid olarak en ekonomik beni üzmeyecek hangi modeli önerirsiniz.

Teşekkürler.

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de de ayni sekilde arac arkadaslar sadece km 102bin
Ama benim ambiente dynamic plus oluyo sadece :D
Ektralari iste orijinal kol dayama ve esikler zenon far ,acaba satilir mi ki arabanin pek piyasasi da yok gibi kactan koysak ilana acep

Çevrimdışı Buhar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ama benim de araçta aynı ücretlerde hasar kaydı var  araba çok temiz kaç yazılmalı ilana

Çevrimdışı izzet55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hasar kaydının durumuna göre değişir hocam.

Şahsen ben aracımı 2011 ambiante dinamic 1.4 34'ten aşağıya vermem.

Araç hasar kayıtsız hız sarısı renginde tavanı ve jantlar siyah.

Nokian w4 kışlık lastikleri (yeni)

Dunlop Sport yaz lastiği mevcut. (yeni)

Aracı alırken expertiz yaptırdım değişen hiçbir parçası yok kazası felan yok ama normal boya değerinin 3 katı değerinde boya değeri çıkıyor macunda yok dedi yani işlemde görmemiş. motoru 100 üzerinden 98 çıktı.

Ya keyfe keder 3 kez üst üste boyandı yada fabrika çıkısı renk tutturmak için boyandı emin değilim araştırmadımda pek doğrusu. Çok memnunum uzun süre satmayı düşünmüyorum ama olurda satarsam vereceğim fiyat 34ten aşağıya değil sizde kendi aracınızı piyasaya göre değerlendirin :)

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle bende satmayı düşünmüyorum arabamdan memnunum, kerata beni üzmüyor daha ne isteyiim :)

Çevrimdışı mustafa_ff

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: izzet55;558749
Hasar kaydının durumuna göre değişir hocam.

Şahsen ben aracımı 2011 ambiante dinamic 1.4 34'ten aşağıya vermem.

Araç hasar kayıtsız hız sarısı renginde tavanı ve jantlar siyah.

Nokian w4 kışlık lastikleri (yeni)

Dunlop Sport yaz lastiği mevcut. (yeni)

Aracı alırken expertiz yaptırdım değişen hiçbir parçası yok kazası felan yok ama normal boya değerinin 3 katı değerinde boya değeri çıkıyor macunda yok dedi yani işlemde görmemiş. motoru 100 üzerinden 98 çıktı.

Ya keyfe keder 3 kez üst üste boyandı yada fabrika çıkısı renk tutturmak için boyandı emin değilim araştırmadımda pek doğrusu. Çok memnunum uzun süre satmayı düşünmüyorum ama olurda satarsam vereceğim fiyat 34ten aşağıya değil sizde kendi aracınızı piyasaya göre değerlendirin :)

izzet aracın tavanını senmi kaplattın yoksa aldığında öylemiydi bide tavanı siyaha kaplatsak ruhsata işlemek zorunlu oluyormu bilginiz varmı bu konu hakkında ?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustafa_ff;560334
izzet aracın tavanını senmi kaplattın yoksa aldığında öylemiydi bide tavanı siyaha kaplatsak ruhsata işlemek zorunlu oluyormu bilginiz varmı bu konu hakkında ?

Araç üzerindeki her türlü değişiklik ruhsata işlenmesi gerekiyor

Çevrimdışı mustafa_ff

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;560339
Araç üzerindeki her türlü değişiklik ruhsata işlenmesi gerekiyor

hertürlü değişiklik derken tavana siyah folyo çekersek işletme gerekiyormu çünkü folyo çeken arkadaşlar var işletilmeye gerek yokmuş dediler birde siyah cam tavanlı veya sanruflu araçlar tavanları siyah ama işletilmiyor tek renk var ruhsatta .

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önle cam tavan veya sunroof siz kaplama yapacaksınız. Şöyle düşünün aracın dışını beyazken komple siyaha kaplattınız kaplama diye işlenmeyecek mi? Numara bile yapıştırsanız ruhsatta proje ile yapılması gerekir lakin şu bit gerçek. Kaplama yaptınız yakalandınız trafikten men gerekirken siz izinli çıktınız söktürünüz ve trafikten men cezasını kaldırınız ama bir Miktar ceza yersiniz.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca çift renk olan tüm araçlar ruhsata çift renk olarak işlenir sadece tavan farklı renktir ama işlenir

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustafa_ff;560343
hertürlü değişiklik derken tavana siyah folyo çekersek işletme gerekiyormu çünkü folyo çeken arkadaşlar var işletilmeye gerek yokmuş dediler birde siyah cam tavanlı veya sanruflu araçlar tavanları siyah ama işletilmiyor tek renk var ruhsatta .

Aracın 4 te 1 i yada 3 te 1 i idi bunu geçmediğiniz taktirde değişiklik yapabiliyorsunuz ruhsata işletmeye gerek yok diye biliyorum.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;560360
Aracın 4 te 1 i yada 3 te 1 i idi bunu geçmediğiniz taktirde değişiklik yapabiliyorsunuz ruhsata işletmeye gerek yok diye biliyorum.

Tavan zaten hem 3 hem 4 te 1