škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aranıyor --- SuperB II Krom Ayak Dayama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar krom pedal setlerini orijinal olarak aldım ancak ayak dayamayı bulamadım. Nerede kimde satılır ya da forumda satan arkadaş var mı?

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burayada hiç bulaşmak istemiyorum ama en azından yanına bir iki şey daha ekleyip en azından kargo maliyetini bölüştüreyim. :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;556876
Burayada hiç bulaşmak istemiyorum ama en azından yanına bir iki şey daha ekleyip en azından kargo maliyetini bölüştüreyim. :)

Aynen. aliexpress'ten falan alma bunu, zira birebir uyumlu değil, ileri geri hareket ediyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ender gece gece sebep oldun bana :)

Bu arada iyi indirim yapmışlar bu ayak dayamada. Bir kaç tane "Clearence Sale" ürün daha ekleyip toplamda 73 Euro.luk sepet yaptım. Umarım gıcık bir gümrük memuruna denk gelmem. Hoş denk gelsem de hiçbir şekilde gümrüğe tabi tutamazlar.

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu siteden alışveriş yapmak nasip olmadı hala, bir sürü alacak şey var. Kargo ne kadar tutuyor?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: deathbomb;556910
Şu siteden alışveriş yapmak nasip olmadı hala, bir sürü alacak şey var. Kargo ne kadar tutuyor?

Yusuf 20 Euro sabit kargo bedeli var.

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kargo hakkında güncel bilgi vermek istiyorum.

Paket gümrüğe hiç takılmaksızın direkt bana ulaştırılmak üzere İstanbul'dan yola çıktı. Ben kargo ücreti dahil 75 Euro altına ayarladım. Buradan şunu anlıyorum ki gümrük memurları kargo ücreti konusunda farklı uygulama yapıyorlar. Evet gümrüğe tabi tutmuyorlar (bir arkadaşımızın başına gelmişti) ancak süreci uzatıyorlar, ek evrak vs. istiyorlar.

Sipariş Tarihi : 01.02.2016 idi. Muhtemelen Pazartesi elime ulaşacak hafta sonu araya girmesi sebebiyle.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bayağı kısa sürede gelecek. Hadi hayırlısı...

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Naçizane bir şey sormak istiyorum bu yabancı sitelerden nasıl alışveriş yapılıyor kredi kartı vb ile mi? öyleyse döviz cinsinden tutarları nasıl ödeyebiliriz bilgilendirir misiniz beni?

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;558168
Naçizane bir şey sormak istiyorum bu yabancı sitelerden nasıl alışveriş yapılıyor kredi kartı vb ile mi? öyleyse döviz cinsinden tutarları nasıl ödeyebiliriz bilgilendirir misiniz beni?

Uğur Bey en sağlamı Paypal hesabı oluşturmak. Bunun için de benim tavsiyem bir kredi kartınıza bağlı sanal kart oluşturmak. İstediğiniz kadar limiti sanal kredi kartınıza transfer edip ilk güvenliği sağlamış olursunuz.

Paypal zaten Türkçe olarakta hizmet veriyor. Hesabı oluşturma konusunda zorluk çekmezsiniz. Yabancı sitelerin (ebay, superskoda vb.) çoğu paypal ödemesini kabul ediyor. Bildiğim kadarıyla aliexpress paypal kabul etmiyor. Orada da direkt kart bilgilerini girerek alışveriş yapabilirsiniz. Ben bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Dikkat edeceğiniz ilk konu başta da söylediğim gibi bir sanal kart oluşturup alışveriş yapacağınız kadar limiti o karta aktarın. Alışveriş sonrasında da limiti isterseniz sıfırlayabiliyorsunuz zaten.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkür ederim peki sanal karta para aktardık ama euro üzerinden alışveriş yapacağız o nasıl oluyor sistemde Türk lirasına çevriliyor mu ki

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;558188
Çok teşekkür ederim peki sanal karta para aktardık ama euro üzerinden alışveriş yapacağız o nasıl oluyor sistemde Türk lirasına çevriliyor mu ki

Örneğin paypal zaten euro karşılığı TL tutarı gösteriyor karta da o yansıyor. Yalnız söyleyeyim paypal.ın kuru serbest piyasaya göre biraz yüksek ama abartı bir yükseklik değil bu.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle