škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fan çaliştirma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
merhab bugün iş çıkışı petrole uğrayıp depoyu fulledim. Lastik lerin basıncını kontrol ettim. sonra eve geldim sadece 4-5  km yol yaptım. bi ara 130 a kadar çıktım sadece. eve gelince fan çalışmaya başladı en az 4 -5 dk devam etti gibi. dışarı sıcaklık 0 derece

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı satli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç sanırım dizel Dizel Partikül Filtre temizliği yapmış aracınız. Yakıt İstasyonunuzu bir gözden geçirin derim :)

Çevrimdışı Scofield

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var, servise sordum Dizel Partikül Filtre temizliği otomatik çalışıyormuş, normal bir durummuş. No panic :)

Çevrimdışı sfr2001

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceycey34;556431
merhab bugün iş çıkışı petrole uğrayıp depoyu fulledim. Lastik lerin basıncını kontrol ettim. sonra eve geldim sadece 4-5  km yol yaptım. bi ara 130 a kadar çıktım sadece. eve gelince fan çalışmaya başladı en az 4 -5 dk devam etti gibi. dışarı sıcaklık 0 derece

bende tam konuyu açacaktım ki sizin açtığınız konuyu gördüm,  işten eve gidince (5km) her akşam bende aynı sesi duyuyorum, yakıtı opet`ten alıyorum.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de son zamanlarda opetten aliyorum. Daha once shellden aliyordum. Ve bu ara sabah cok zor calisir oldu. Bazen 5-10 sn mars basiyor sanki eski araba

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceycey34;558725
Ben de son zamanlarda opetten aliyorum. Daha once shellden aliyordum. Ve bu ara sabah cok zor calisir oldu. Bazen 5-10 sn mars basiyor sanki eski araba
Geç çalışma kronik yakıttan değil.h.sonu sabah afyon soğuğunda epey uğraştım zor çalıştı.yakıt hep shell.hatta shell in kendi istasyonu

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;558744
Geç çalışma kronik yakıttan değil.h.sonu sabah afyon soğuğunda epey uğraştım zor çalıştı.yakıt hep shell.hatta shell in kendi istasyonu
Bu kadar normal mi. Ara sira biraz zor calisirdi da . bu sabah cok zor calisti. En az 7-8 sn surdu belki daha fazla. Sanki yakit bitmis gibi. Bende konyanin ilcesindeyim de bu aralar sabahlari 1- 2 derece

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceycey34;558750
Bu kadar normal mi. Ara sira biraz zor calisirdi da . bu sabah cok zor calisti. En az 7-8 sn surdu belki daha fazla. Sanki yakit bitmis gibi. Bende konyanin ilcesindeyim de bu aralar sabahlari 1- 2 derece
Fluence ım 207 im 308,301,doblo -17 leri gördüm.tek marş.zaten otelde ben araba için uğraşırken millet boş boş bakıyodu çünkü herkes tek marşta çıkış yaptı.çok araştırdım bu sorunu yaşayan çok var.bu işin yakıtla falan ilgisi yok

Çevrimdışı kablan12

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
çok uzun surmemek kaydıyla bazen2 sn mars tekrarı yaptıgını bende soyleyebılrım ama calısmama gıbı bır sorun olmadı hıc 2 uc tekrar da onu kendısı yapıyor zaten sız bırsey yapmıyorsunuz kontak cevırmekten baska.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classi;558756
Sabahları mars almaması bujilerin biri gitmiştir yeterli ısıtma işlemini yapmamasından olur diye biliyorum.Sıfır arabada bujimi gider demeyin bu sizin marşa basarken kontak üzerinde elinizi ne kadar süre beklettiğinize görede ömrü baya bi azalabilir.Herhangi bir ustaya baktırın baktınız ki olmuyor sabahları ilkin kontağı yarım cevirip gögüs ısıkları söndükten sonra 6-7 sn bekleyip kontağı kapayın 2-3 defa yapın sonrasında tek marşta çalışır(amaç ateşleme sisteminin sıcak şekilde işlevini daha iyi yapması) (kaybınız 18 sn olacaktır) birde marşa basarken fazla zorlamayın çünkü marş dinamosunu yakar yada içindeki kollektöre bağlı rulmanın ömrü kısalır.Hayırlı akşamlar.

zaten kontağı bii kere çevirip bırakttıktan sonra  marşı bırakmıyorki çalışana kadar basıyor.

Çevrimdışı İbrahim1905

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var. Sanayi ye götürdüm. Yakıt flitresi dedi. Değiştirdim geçmedi. Sıra bujide inşallah çözülür. 1 ihtimalde akü diye söylendi onu da ölçtürecem