škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 3 15.000 bakım veya yıllık bakım fiyat hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKODAFABIANJ2015

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ARP55;606861
Zaten dediğim gibi beni de düşündüren sadece buydu...yağmurdan kaçarken doluya tutulmayalım :D sanırım servisi tercih edicem ..hayırlısı olsun artık..teşekkür ederim ..

Kampanyaları takip etmeye çalışın pazarlık yapın farkli servislerden fiyat alın biraz daha uygun hale gelir bakımınız servis dsg kullanıcıları icin en ideal seçenek :)

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;578706
15000km -> 460TL | Oğuşlar Otomotiv / Ümraniye

Çıkan filtrelerin kodlarına göre araştırdım, harici dışardan orjinal parça ve yağ alarak kendileri yaptırmak isteyenler için;

1.2 TSI 110 HP'lik motor için;

Mann Marka Filtre
Motor Hava Filtresi : C 27 009 | Boyutları : 269 x 141 x 24 mm
Polen Filtresi         : CUK 26 010  (Karbonlu olan) | Boyutları 254 x 224 x 36 mm
Yağ Filtresi            : W 712/95                            

Ben bu polen filtresini nasıl değiştiririm diyorsanız;
https://catalog.mann-filter.com/media/einbauanleitung/HBEENDNz.pdf

30000km -> 808TL | Erya Otomotiv / Kadıköy
Filtreler + Buji + Motor Yağı + Kontrol (!?)

Balata değişimide önerebilirler.

1.2 TSI 110 HP'lik motor için;

2015 CJZC,CJZD Motorlar için yakıt filtresi yokmuş.
http://www.oemepc.com/skoda/parts_lst/markt/CZ/modell/FAB/year/2015/drive_standart/797/hg/1/catalog/sk/lang/e

Sadece 1.4 dizeller için mazot filtresi değişimi gerekiyor.

Buji Detayı:
OEM kodu : 04e905601B R1 Japan x 4 adet
NGK Kodu : PZKER7A8EGS, 94968 x 4 adet

Cıvata Anahtarı Boyu : 16 mm
Dış diş çapı [mm]: 12.0
Diş uzunluğu [mm]: 19
Buji aralığı [mm]: 5

Silecek
Bosch Aero Twin
Ön :    60/40cm A555 S 3 397 007 555
Arka : 33cm      A331 H 3 397 008 713

~27800 km'de soğutma devresi pompasında düşük seviyeli bir uyarı geldi
~28600 km'de yağ seviyesi az diye uyarı geldi.(gecenin 3'ünde, ankara-istanbul otobanında...ki hiç hoş değil :), tırtıklı bölgenin altına inmiş. ~yol üstündeki BP'den 1lt 5/30 castrol aldım, 2 karton bardak yağ ilave edip, tekrar dişli bölgeye çıkardım. <- Yol yardıımıı ile görüştüm 1,0,1,2 ve 1,4 TSI motorlar yağ eksiltiğini söylediler. Normal dedi adam (!?)

Yağ seviyesini kontrol edin uyarı çıkarsa, kaputu kaldırdığınızda uyarı temizleniyor. (daha doğrusu kaput mandalını çektiğinizde). Yağ seviyesi yine az ise 100km sonra tekrar yağ seviyesini kontrol edin diye uyarı çıkıyor.

VCDS'den,
Engine -> Advance Measurement -> Oil Level Thredshold değerini ve mevcut yağ seviyesini okuyabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2017, 13:02:16 Gönderen: r.a.i.f. »

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 1.2 tsi dsg 15000 bakımı için fiyat alan varmı son zamanlarda,aracım 14000 oldu yavaştan bakım için araştırmalara başlamak lazım :)

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;608850
Fabia 1.2 tsi dsg 15000 bakımı için fiyat alan varmı son zamanlarda,aracım 14000 oldu yavaştan bakım için araştırmalara başlamak lazım :)

Ben geçenlerde sormuştum..650-700 arası demişlerdi..tabia bakıma yakın kampanyalar olabilir takip etmekte fayda var..

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün and oto da sordum fabia için ilk bakım fiyatı olarak 660 lira dediler. Vah bize vah ...

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;609134
Bugün and oto da sordum fabia için ilk bakım fiyatı olarak 660 lira dediler. Vah bize vah ...

aralık sonu 617 ye yaptırdım, demek ki daha da arttırmışlar..

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben and da geçtiğimiz hafta sonu polen filtresi hariç 508 e yaptırdım. 18 ine kadar % 10 indirim vardı. bakım sonrası araba baya bir yumuşadı, malum turbo gürültüsü dizel gibi motor sesi bir nebze azaldı. Sormak istediğim yazılım güncelleme yapıyorlar mı sanki ekran telif bilgisi değişmiş gibi geldi.

Çevrimdışı orhanapk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
K.Maraş Elis otomotivden Fabia 1.2 tsi dsg 15000 bakımı için 638 TL fiyat aldım.Gaziantep Parlar oto 650 lira vermişti fiyatı,aşağı yukarı 600-650 arasında değişiyor fiyatlar galiba
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2017, 17:28:18 Gönderen: orhanapk »

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yüncüler Otoya mesaj gönderdim forumdan iki kere cevap vermedi.Bugün arayacağım bakalım ne kadar fiyat verecek.

Çevrimdışı daredevil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Nisan son haftası ilk yılını dolduracak Fabia 1.2 DSG için Ankara AND 709 TL Ankara Aydoğanlar 675 TL fiyat verdi arkadaşlar. Adamlar yolunacak kaz arıyorlar fiyatlara bakarsak. Umarım nisan ayında bir kampanya olur şuanlık bir indirimleri yokmuş.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı alalı 9 ay oldu 5500km.deyim. Bakalım bizim bakım zamanı geldiğinde ne fiyat olacak bu bakımlar.
Bu arada dün akşam torpidonun sol yanında dikey pozisyonda bulunan polen filtresini çıkarttım bi guzel hava tutup temizledim. filtrenin normal rengi kırçıllı gri. ilk başta beyazdan mı bu hale dönmüş dedim. sonra yeni filtrelere baktım onlar da griymiş. Karbonlu olmasından kaynaklı. Havalandırmayı açınca gelen nemli ve hafif ekşimsi koku kesildi.

Çevrimdışı -CND-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;610375
Aracımı alalı 9 ay oldu 5500km.deyim. Bakalım bizim bakım zamanı geldiğinde ne fiyat olacak bu bakımlar.
Bu arada dün akşam torpidonun sol yanında dikey pozisyonda bulunan polen filtresini çıkarttım bi guzel hava tutup temizledim. filtrenin normal rengi kırçıllı gri. ilk başta beyazdan mı bu hale dönmüş dedim. sonra yeni filtrelere baktım onlar da griymiş. Karbonlu olmasından kaynaklı. Havalandırmayı açınca gelen nemli ve hafif ekşimsi koku kesildi.

Kağıt eleman diye tabir ettiğimiz filtreler üzerine hava tutularak temizlenmez. Temizlenmesi mecbur durumlarda ürüne uygun solüsyon ile temizlenir ve kurutulduktan sonra yerine takılır ancak bu alışıldık bir işlem değildir.

Hava tutularak temizlenen filtreye dışarıdan bakıldığında fark edebileceğiniz bir zarar yoktur. Hatta temizlenmiş bir filtreye sahip olduğunuzu görüp hoşunuza da gider.

Ancak imalatı sırasında tolerans aralığında kalan gözenekler sizin yaptığınız işlem sonrası büyür ve beklenen başarıdan giderek uzaklaşır.

Nemli ve hafif ekşimsi koku diye bahsedilen koku ise klima kullanımı sonrası oluşan buhar/nemlenmenin giderilmeden kontağın kapatılmasından kaynaklıdır.

Varış noktanıza 2-3 dk kala klimayı kapatıp sadece fan olarak çalıştırmaya devam ederseniz gerekli kurutmayı sağlamış olursunuz. Bakım aralığı boyunca da bu koku ile karşılaşmazsınız.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: -CND-;610421
Kağıt eleman diye tabir ettiğimiz filtreler üzerine hava tutularak temizlenmez. Temizlenmesi mecbur durumlarda ürüne uygun solüsyon ile temizlenir ve kurutulduktan sonra yerine takılır ancak bu alışıldık bir işlem değildir.

Hava tutularak temizlenen filtreye dışarıdan bakıldığında fark edebileceğiniz bir zarar yoktur. Hatta temizlenmiş bir filtreye sahip olduğunuzu görüp hoşunuza da gider.

Ancak imalatı sırasında tolerans aralığında kalan gözenekler sizin yaptığınız işlem sonrası büyür ve beklenen başarıdan giderek uzaklaşır.

Nemli ve hafif ekşimsi koku diye bahsedilen koku ise klima kullanımı sonrası oluşan buhar/nemlenmenin giderilmeden kontağın kapatılmasından kaynaklıdır.

Varış noktanıza 2-3 dk kala klimayı kapatıp sadece fan olarak çalıştırmaya devam ederseniz gerekli kurutmayı sağlamış olursunuz. Bakım aralığı boyunca da bu koku ile karşılaşmazsınız.

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Klima kurutma işlemini yaparım artık :ok:

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle saçmalık olmaz 3 mart için 592tl bakım fiyatı vermişken şimdi AND oto 640 lira dedi. Ne değişti pardon dediğimde işçilik fiyatı değişmiş sanırım ustalar isyan çıkardı :p:p:D:D

ANKARADA GARANTİ DIŞI SERVİS-SKODA USTASI BİLEN VARMI ?

Aracı garantiden çıkartıp dışarda yaptırıcam bakımını max 200 lira tutar diye düşünüyorum oda en fazlaaa 200 tutar taş çatlasa. (15.000 bakımı ve 3-4 şey değişiyor o kadar)

Edit : 300 Liraya herşey dahil yapan yer buldum "Yüce Özel Skoda Servis" şeytan diyor yaptır geç. Servis ne yapıyorsa aynısını yapıyorlar.
Yağı filitresi falan herşeyi aynı
« Son Düzenleme: 10 Mart 2017, 16:11:41 Gönderen: SinirliSürücü »

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;610454
Böyle saçmalık olmaz 3 mart için 592tl bakım fiyatı vermişken şimdi AND oto 640 lira dedi. Ne değişti pardon dediğimde işçilik fiyatı değişmiş sanırım ustalar isyan çıkardı :p:p:D:D

ANKARADA GARANTİ DIŞI SERVİS-SKODA USTASI BİLEN VARMI ?

Aracı garantiden çıkartıp dışarda yaptırıcam bakımını max 200 lira tutar diye düşünüyorum oda en fazlaaa 200 tutar taş çatlasa. (15.000 bakımı ve 3-4 şey değişiyor o kadar)

Edit : 300 Liraya herşey dahil yapan yer buldum "Yüce Özel Skoda Servis" şeytan diyor yaptır geç. Servis ne yapıyorsa aynısını yapıyorlar.
Yağı filitresi falan herşeyi aynı

Nickin hakkini fazlasiyla vermissiniz bu yazinizda :D saka bir yana ben silecek suyu iptali ve dogus indirimiyle 620 tl ye yaptirdim. Dsg sorunu yasarim diye garantiyide uzattim. Mecburen 4 yil servisteyiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi