škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ön tampon değişimi mi? tamir mi? (kaza)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba,

dün kaza yapmış bulunmaktayım. resimdeki görünen kısım dışında bir hazar yok. sizce komple tampon mu değişir yoksa onarabilirler mi?

bu hafta içerisinde servise ya da autoking e bırakmayı düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2016, 14:26:03 Gönderen: Sequenc »

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili Servis sigortanın anlaşmalı servisine (autoking-rs) gönderiyor. Onlar "bu tamir olmaz" derlerse tampon değişiyor. Bu sebeple tampon bence onarılıp komple boyanır.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ön panjur tamponla bütün halinde diye biliyorum. bu resimden de anlaşılacağı üzere tampon değişecek.

Çevrimdışı osman dinsever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tampon degismeli onarim saglikli olmaz diye düşünüyorum

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tampon tamir olur gibi gözükmekte. Ancak ızgara ve nikelaj çerçeve değişir. Bu arada farlara da bakmakta yarar var. Far tutucu tırnaklar da kırılmış olabilir.

Çevrimdışı kbtumt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

resim yüke

resİm yÜkleme

Benzer bir kazada ben geçirmiştim, kırık yoktu ama bükülme ve ızgaradan dolayı komple değişti, resimleri yüklemeyi becerdiysem görünen hasar  3000 TL civarıydı. Ayrıca farı tutan parçada kırılmıştı ama çok şükür tamir edildi.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun,

panjur ve çevresindeki çerçeve kesin değişim olacak. Tamponda da yırtık olduğu için çok büyük ihtimalle değişir. Çok büyük ihtimalle farı tutan tırnaklarda kırılmıştır. Yırtık olmasa kesin boya derdim ama yırtık olunca değişim ihtimali yüksek bence.

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://i.hizliresimupload.com/RlQb9nr8.jpg
http://hizliresimupload.com/resim.php?i=WjAyZoML.jpg
yukarıda ki fotoğrafa benim küçük kazamdan sadece panjurun iki parçası kırılmıştı; ancak ön far yıkama da bozulmuş serviste ikisi değişti masraf toplam 1180 TL yanı tamponla panjur bir felan değil ayrı ayrı parçalar

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2 ay sonra kasko ve trafik sigorta poliçem yenilenecek. beklemek bir anlam ifade eder mi? indirim alma açısından. yoksa karşı taraf yaptırdığında benim sigortadan düşer mi?

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fotoğraflara bakınca sen arkadan vurmuşsun gibi gözüküyor. Bu durumda kusurlu sen olduğun için sigortan ve kaskon artacaktır. İstersen bekle. (özellikle sigortan çok ciddi yükselecektir.) Gerçi karşı tarafta hasar varsa ve sen kusurlu isen o aracını tamir ettirdiğinde sigortan yine artacaktır. Sigorta ve kaskonu bitmeden bir ay öncesinden yenileyebiliyosun. Böyle yaparsan belki dosya kapanıp sigorta ödemeden poliçeni yenilersin ve bu senede kayda değer artış yaşamazsın. Ama seneye mutlaka etkiler. Bende sigortamın bitmesine 1,5 ay kala kaza yaptım sigorta ödeme yapmadan önce poliçemi yeniledim 309 tl ye ama bu sene 607 tl ye yaptırdım.

Çevrimdışı reha1907

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ön panjur yüzünden tampon değişmemeli. yurtdışı sitelerinde ön panjur ayrı olarak satılıyor.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dostum bütün işlerini servise yaptırnak zorunda değilsin. akoda işi yapan bir kaportacıya git kesinlikle tamir ederler. arkadakı panele bakmak lazım kırık yoksa sadece tampon için 4000 tl hasar kaydın olusur. kasko ve sigorta artısı da cabası. kazalı görünmesi de. ortalama 1000 tl çıköa tampon bulursan 1500 civarına hallettirebikirsin

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar farı kırmayında naparsanız yapın:( eşim ufak bir kaza yaptı sağ ön çamurluktan vurdu aracı görünen hasar sağ ön var çamurluk ve ön tamponda az bişe yırtık.masraf 6 000 tl.oda dışarda yaptırdım.servise gitsem 10 000 i bulacaktı.far tek başına 2 000 tl.geçmiş olsun.

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
autoking rs gibi yerler böyle tampon hasarlarını yırtıklarını onarmıyor bu yüzden servis kaskodan değişime gidecektir.