škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Göz Kırpan Göstergeler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06fabia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamın aleyküm abilerim kardeşlerim, araç hareketsizken direksiyonu çevirdiğimde, flaşörleri yaktığımda, araç içi fanı çalıştırdığımda (klima değil) gösterge ve yol bilgisayarının ışıkları anlık göz kırpması yapıyor. Normal şartlarda olmaması gerektiğini düşünüyorum. Akü mü sıkıntılı yoksa şarj ile alakalı mı bilenler aydınlatırsa sevinirim.

Çevrimdışı srdr4270

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aleykumselam; Elektrikli direksiyon olduğu için direksiyonu kırınca dediğini gibi şeyler 2012 vwmizde de oluyor bence normal.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sarjı ve aküyü kontrol ettirin bi. muhtemelen şarj

Çevrimdışı 06fabia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;555212
sarjı ve aküyü kontrol ettirin bi. muhtemelen şarj

teşekkür ederim hafta sonu gidebilirsem sonucu yazarım.

Çevrimdışı FiLoLoG

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim eski ibiza da aynısını yapıyordu. sorun yok merak etmeyin. araç kendini kontrol ediyormuş.

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı durum benim 2006 Combi' de de vardı Akü o sıralar ~ 7 yıllıktı.Serviste akü dendi değiştirildi sorun ortadan kalktı.yaklaşık 2 yıl sonra tekrar hafiften yapmaya başladı,Aldırmadım 1 ay sonra marşa bastım "Tık" yok. Meğer aracı yatırmaktan (Kışın) akü boşalmış.Şarj ettim bakımını yaptım 3 yıldır sorun yok ancak her yıl kışa girerken şarj ediyorum.Direksiyon Pompası bu Modern araçlarda (!) en çok elektrik tüketen (Akım çeken) unsurlardan. Özelliklede 2005 dahil Fabia I lerin kronik sorunu bu pompalar.Benimki 2006 bir sorun çıkmadı şu ana kadar ancak araç 10 yıllık hep tetikteyim.Birde bu pompanın yeri çok pis Akünün altında ve suya hızla girip çıkarsanız rahatlıkla banyo yapabiliyor ve soketi ıslanıyor Bu da zamanla temassızlığa neden oluyor.Son 3-4 yıldır her aküyü şarj için söktüğümde bu pompanın soketinide (Ulaşmak oldukça güç) söküp temizleyip takıyorum,Ayrıca akü altında bulunan kapağı açıp içindeki hidroliğide kontrol ediyorum

Çevrimdışı 06fabia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bipekkan;555412
Aynı durum benim 2006 Combi' de de vardı Akü o sıralar ~ 7 yıllıktı.Serviste akü dendi değiştirildi sorun ortadan kalktı.yaklaşık 2 yıl sonra tekrar hafiften yapmaya başladı,Aldırmadım 1 ay sonra marşa bastım "Tık" yok. Meğer aracı yatırmaktan (Kışın) akü boşalmış.Şarj ettim bakımını yaptım 3 yıldır sorun yok ancak her yıl kışa girerken şarj ediyorum.Direksiyon Pompası bu Modern araçlarda (!) en çok elektrik tüketen (Akım çeken) unsurlardan. Özelliklede 2005 dahil Fabia I lerin kronik sorunu bu pompalar.Benimki 2006 bir sorun çıkmadı şu ana kadar ancak araç 10 yıllık hep tetikteyim.Birde bu pompanın yeri çok pis Akünün altında ve suya hızla girip çıkarsanız rahatlıkla banyo yapabiliyor ve soketi ıslanıyor Bu da zamanla temassızlığa neden oluyor.Son 3-4 yıldır her aküyü şarj için söktüğümde bu pompanın soketinide (Ulaşmak oldukça güç) söküp temizleyip takıyorum,Ayrıca akü altında bulunan kapağı açıp içindeki hidroliğide kontrol ediyorum

o zaman ilk iş akü ye baktırmak teşekkürler

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun çok yüksek ihtimalle açı sensöründen kaynaklanıyor. Direksiyon pompası ve açı sensörü arızalı olabilir.

Gittiğiniz usta ya da servis hemen akünüzü değiştirmenizi veya şarj dinamosunun kömürlerini değiştirmeyi önerecektir.

Size tavsiyem beş dakikada açı sensörünü yerinden çıkarttırın ve aracı çalıştırıp deneyin. Sorunun ortadan kaktığını görürsünüz muhtemelen. Eğer böyle olursa açı sensörünü değiştirirsiniz.

Bunu nereden çıkarttınız derseniz , yaklaşık altı ay boyunca uğraştığım ve malesef kendi çabalarımla bulduğum bir arızadır.