škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 3 hangi motor ve şanzımanı tercih ettiniz?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb 3 motor ve şanzıman tercihlerinin belirlenmesi amacıyla yapılmıştır.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4tsi act dsg  yılda az km yaptigim  için 1.6tdi göre performans li oldugu için tsi tercih ettim
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2016, 10:38:37 Gönderen: ali729 »

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;554108
1.4tsi act dsg
Ali bey yukarıda yer alan anket kısmında da seçiminizi yaparmısınız.

Çevrimdışı Gonzales

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 ve 1.6 lık motorları hiç verimli değil,  performans isteyenlere eziyet. Düşük tüketim arayanlara hayal. Şehir içi 7.5 lt dizeli 12 lt tsi ı yakıyor. Madem yakıyor gitsin diyorsun gitmiyor. Düşük hacimde tsi 160 180 lik  çift beslemeli motor + lpdi harika 8 sn 0–100 ü 22 kuruşa koca araçları basa basa ciddi güçlü kullanıyorsun. Ama ne yazık ki skoda grubunda fb rs dışında yok.

Bu durumda ya 1.6 120den daha tasarruflu ve çok hızlı 2.0 190 bhp superb yada farklı alternatifler.

Kısacası 2.0 tdi 190 bhp dsg f1 diyorum.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cello123;554143
2.0 tdi yok ankette
haklısınız gözden kaçmış.şimdiden sonra eklenebilir mi bilmiyorum. Ender Bey yapabilir belki. Ender bey o seçeneği de ekleyebilirseniz güzel olur olmazsa da sağlık olsun napalım.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gonzales;554134
1.4 ve 1.6 lık motorları hiç verimli değil,  performans isteyenlere eziyet. Düşük tüketim arayanlara hayal. Şehir içi 7.5 lt dizeli 12 lt tsi ı yakıyor. Madem yakıyor gitsin diyorsun gitmiyor. Düşük hacimde tsi 160 180 lik  çift beslemeli motor + lpdi harika 8 sn 0–100 ü 22 kuruşa koca araçları basa basa ciddi güçlü kullanıyorsun. Ama ne yazık ki skoda grubunda fb rs dışında yok.

Bu durumda ya 1.6 120den daha tasarruflu ve çok hızlı 2.0 190 bhp superb yada farklı alternatifler.

Kısacası 2.0 tdi 190 bhp dsg f1 diyorum.

Hangi tsı 12litre yakıyormuş? Benim arabam niye 12 litre yakmıyor:)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;554153
haklısınız gözden kaçmış.şimdiden sonra eklenebilir mi bilmiyorum. Ender Bey yapabilir belki. Ender bey o seçeneği de ekleyebilirseniz güzel olur olmazsa da sağlık olsun napalım.

Hallettim:ok:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: dgn;554155

Ben bu ankette seçim yapamıyorum ;) en verimli olan 2.0 TDİ motor seçeneği yok ;)

Eklenmiş teşekkürler
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2016, 12:19:29 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4000 kmlik ortalamamız 7.3 litre. manuel 150bg act. o motora 12 yaktırmak için devamlı gazlamak lazım. ya da dur kalk.

Çevrimdışı Gonzales

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;554155
Kasa ağır diye bunu söylüyorum. Sakin kullanıp non stop yollarda giderseniz 5 lt bile yakar ama ben onu şehir içinden saymıyorum tabi. Hoş uzun yolda 130 140 lita bile 7 nin altına düşmüyor.  Trafikte hemen 8 9 lt ler oluyor gazlama devirli kulanma  benzin ile,  1.4 tsi 122 lik 160 lık passatlar benim kullanımda 11 12 lt den aşğı yakmıyor. Aşırı sürat yapmam ama dur kalk kısa mesefa yokuş in çık lpdi olmasa tsi çekilmez. Bu konuda yeni nesil 2 lt ler 400 tork ile çok başarılı.

Bu arada anketi tapatalk tan göremiyorum

Çevrimdışı kavas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda suberb 1.6 tdi dsg prestige 2015 ekim ayinda aldim .şehirlerarasinda 5.6-5.8 ort yakit yakti şehir içinde 7 lt ortalamalarda gidiyor .aile ve iş için kullaniyorum . Permorfans kullanimi ihtiyaci karşiliyor tabiki azami permorfans isteyenler 2.0 tdi 190 hp seçebilir. Kullanim estetik bakimdan tek geçerim .şu anda aracim 5500 km de

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;554156
Hallettim:ok:
Büyüksün:)

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin ve dizel arasında kafa kafaya rekabet devam ediyor... Bakalım kim önde bitirecek yarışı :)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gonzales;554183
Kasa ağır diye bunu söylüyorum. Sakin kullanıp non stop yollarda giderseniz 5 lt bile yakar ama ben onu şehir içinden saymıyorum tabi. Hoş uzun yolda 130 140 lita bile 7 nin altına düşmüyor.  Trafikte hemen 8 9 lt ler oluyor gazlama devirli kulanma  benzin ile,  1.4 tsi 122 lik 160 lık passatlar benim kullanımda 11 12 lt den aşğı yakmıyor. Aşırı sürat yapmam ama dur kalk kısa mesefa yokuş in çık lpdi olmasa tsi çekilmez. Bu konuda yeni nesil 2 lt ler 400 tork ile çok başarılı.

Bu arada anketi tapatalk tan göremiyorum

Nasıl yani tsi motorlar lpg (lpdi) ile daha mı performanslı anlayamadım