škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapılara Su Dolması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birkaç gündür aracı hareket ettirirken, fren yaparken, tümsekten geçerken araçtan su sesi geliyordu. Arkada su şişesi olduğu için önce önemsemedim. Su şişesini kaldırınca aynı ses yine gelince kapıları kontrol ettim. Sürücü tarafındaki kapının içine su girdiğini gördüm.
Aracı servise götüreceğim. Bunun için benden ücret alırlar mı? Kullanıcı hatası olarak mı görünür yoksa aracın kusuru olarak mı görünür? Üç yıldır kullanıyorum aracı ve aracın ilk sahibiyim.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wimpir;553899
Birkaç gündür aracı hareket ettirirken, fren yaparken, tümsekten geçerken araçtan su sesi geliyordu. Arkada su şişesi olduğu için önce önemsemedim. Su şişesini kaldırınca aynı ses yine gelince kapıları kontrol ettim. Sürücü tarafındaki kapının içine su girdiğini gördüm.
Aracı servise götüreceğim. Bunun için benden ücret alırlar mı? Kullanıcı hatası olarak mı görünür yoksa aracın kusuru olarak mı görünür? Üç yıldır kullanıyorum aracı ve aracın ilk sahibiyim.
Kapı altlarındaki tahliyeleri tıkanmıştır. Servis açıp gönderecektir. Ücret alıp almaması onların inisiyatifinde. Siz de yapabilirsiniz bu açma işlemini.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;553902
Kapı altlarındaki tahliyeleri tıkanmıştır. Servis açıp gönderecektir. Ücret alıp almaması onların inisiyatifinde. Siz de yapabilirsiniz bu açma işlemini.
Kapı altlarını yokladım elle. Tahliyeye benzer bir şey bulamadım. Gündüz gözüyle tekrar bakarım. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wimpir;553904
Kapı altlarını yokladım elle. Tahliyeye benzer bir şey bulamadım. Gündüz gözüyle tekrar bakarım. Teşekkür ederim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;553905
Teşekkür ederim hocam ilginiz için. Çok sağolun.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid konusunda eskide kalmış bir paylaşımım vardı, birisi orada video bile paylaşımıştı. Servis bana o fitili bir kaç noktadan kesmem gerekir, bunu kabul ediyorsaniz yaparım demişti

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Maalesef bu rapidlerde kronik bir sorun. Ben halen yaşıyorum. Bazen kendiliğinden akıyor su, bazende kapıyı açtığım zaman akıyor. Önceden hiç akmıyordu. Kapıdaki fitili elimle çektirdim oradaki deliğin önünü açtım, o şekilde bir çözüm buldum.

Çevrimdışı vtecman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu durum genelde sedan rapid'lerde oluyor sanırım ?

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim başıma ilk defa geldi. Daha önce kapı içi değil eşiklere de su dolmamıştı. Eşiklere yine birikmiyor ama kapı içine girmiş işte. Onu da boşaltmaya vakit olmadı henüz.

Çevrimdışı ümit Aziz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.piramitinşaatyapimarket.com
Alıntı yapılan: wimpir;553899

öncelikle merebalar,Servise gidin ve pasif durmayın kullanıcı hatası şu bu kabul etmeyin ve aracı üstlerine atın ,yoksa sizden az çok demiyolar para çıkarmaya çalışıyolar

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kapılarda b u şekilde su doluyorsa kapıdaki hoparlörler de zarar görecektir, ayrıca nem ve rutubetten kaporta da zamanla yıpranacaktır.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;553991
kapılarda b u şekilde su doluyorsa kapıdaki hoparlörler de zarar görecektir, ayrıca nem ve rutubetten kaporta da zamanla yıpranacaktır.

+zamanla cam açma kapamada sıkıntılar yaşanabilir.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şeyleri servisteki ustaya söyledim , kaşlarını havaya kaldırarak hiiiç birşey olmaz dedi :-)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;554001
Aynı şeyleri servisteki ustaya söyledim , kaşlarını havaya kaldırarak hiiiç birşey olmaz dedi :-)
"Olursa delerim tepeni" diyeydiniz keşke.

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı altındaki lastiği çıkarmadan uç noktaya yakın bir yerden aşağı çektim, su boşaldı. Lastiği tamamen sökmedim çünkü uçları sabitlenmiş geldi bana. Ben de zorlamadım. Zaten uca yakın bir yerden aşağı çekince su boşaldı hemen.