škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dikkat kumanda pili hakkinda!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cakabey05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kumanda pili bitti uyarısı verdi ve pili cr2025 pil ile değiştirdim. Fakat araç kapıları açmadı. Kumanda ışığı yanmasına rağmen çalışmıyor. Kumandanın orjinalinde panasonic 2025 pil var. Dikkat edin sadece aynı marka model pil kullanmanız gerekiyor. Watt ve volt aynı olmasına rağmen çalışmıyor. Bir kaç marka denedim ilginç ama çalıştırmadı. Başınıza gelebilir.bilginiz olsun istedim....

Çevrimdışı deukampus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
o zaman önceden alalım saolasın bilgi için.. tedbirli olmak lazım

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne komik şey bu yahu!!?? Bravo skoda'ya :lol:

Altı kırmızıyla işaretli şeyleri boşuna yazmamışlar demek ki :heyo:

Çevrimdışı cakabey05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ayrıca bir yıl olmadan pil bitmesinide anlamış değilim!! Araç anahtarsız çalıştırma fakat anahtarı tanımıyor.tanıtmak için gerekli yol şöyle;

şöför kapısındaki tutamak yuvasının altta anahtar giriş yeri var oraya anahtarı sokup yukarı kaldırarak yuvayı çıkarıyorsunuz. daha sonra anahtardan bir tuşa basıp bırakıyor ve anahtarı kapıdaki yuvaya sokarak kapıyı açıyorsunuz. kolu çekili tutuyorsunuz biraz ve bırakıyorsunuz. daha sonra aracınızı çalıştırıyorsunuz.

lakin araç çalışmaz ise burası daha ilginç... ;  kumanda ile start düğmesine basıyorsunuz! (yani parmağınızla değil kumanda ile düğmeye basacaksınız!)

umarım sizlerinde bu kadar kısa sürede başınıza gelmez...

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cakabey05;553510
ayrıca bir yıl olmadan pil bitmesinide anlamış değilim!! Araç anahtarsız çalıştırma fakat anahtarı tanımıyor.tanıtmak için gerekli yol şöyle;

şöför kapısındaki tutamak yuvasının altta anahtar giriş yeri var oraya anahtarı sokup yukarı kaldırarak yuvayı çıkarıyorsunuz. daha sonra anahtardan bir tuşa basıp bırakıyor ve anahtarı kapıdaki yuvaya sokarak kapıyı açıyorsunuz. kolu çekili tutuyorsunuz biraz ve bırakıyorsunuz. daha sonra aracınızı çalıştırıyorsunuz.

lakin araç çalışmaz ise burası daha ilginç... ;  kumanda ile start düğmesine basıyorsunuz! (yani parmağınızla değil kumanda ile düğmeye basacaksınız!)

umarım sizlerinde bu kadar kısa sürede başınıza gelmez...

Evet ya bu yukarıdaki saçmalıklar silsilesini anlamış değilim. Bir sürü para veriyorsun style pakete, özellik diye anahtarsız çalıştırma koymuş ama anahtarsız girişe ayrı para veriyorsun! Bir de araba tanısın diye anahtarla düğmeye basılacakmış! Beceremediğin özelliği arabaya koymayacaksın o zaman:( Çok komik olmuş bence de...

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cakabey05;553411
Arkadaşlar kumanda pili bitti uyarısı verdi ve pili cr2025 pil ile değiştirdim. Fakat araç kapıları açmadı. Kumanda ışığı yanmasına rağmen çalışmıyor. Kumandanın orjinalinde panasonic 2025 pil var. Dikkat edin sadece aynı marka model pil kullanmanız gerekiyor. Watt ve volt aynı olmasına rağmen çalışmıyor. Bir kaç marka denedim ilginç ama çalıştırmadı. Başınıza gelebilir.bilginiz olsun istedim....

Ben 1-2 ay önce 2009 model ROOMSTER  de değişim yaptım, hiç markasına dikkat etmeden 2032 alıp, taktım bir sıkıntı yaşamadım. Yeni nesil farklı mı, yoksa tesadüfen aynı markayı mı almışım!
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, olayın pil ile ilgisi yok...
Pil değişimi yapıldıktan sonra adaptasyon da yapılması gerekiyor,
Kullanım kılavuzunu dikkatle okuyun, kesin yazıyordur...Fabia1 için işlem şöyle:
yanlış hatırlamıyorsam kumandanan açma tuşuna basıp, anahtarı kapı kilidine takıp,  kilitleyin, sonra kilidi açıp anahtarı 1 dakika içinde kontağa takıp aracı çalıştırın.
Belki fabia2 de de böyle olabilir.

PDF de alntı, sayfa 35

Synchonisation of the remote control
If the vehicle cannot be unlocked by actuating the remote control system then it
is possible that the code in the key and the control unit in the vehicle are no lon-
ger synchronised. This can occur when the buttons on the radio-operated key are
actuated a number of times outside of the operative range of the equipment or
the battery on the remote control was replaced.
This means it is necessary to synchronise the code as follows:

Press any button on the remote control.

pressing of the button means that the door will unlock with the key within 1
minute.

Translate ile çevrimi de şu kısaca:

Uzaktan kumanda üzerindeki pil değiştirildi.
Bu kodun aşağıdaki şekilde senkronize edilmesi gereklidir :

Uzaktan kumanda üzerindeki herhangi bir tuşa basın.

Kapı, tuşa basıldıktan 1 dakika içinde anahtar ile açılmalıdır.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2016, 16:07:48 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Engin E. rumuzlu forumdaşın söylediği şeyi denemek lazım. Benim düldülün kitapçığında bu açıklama varmış:

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanma kılavuzu pil değiştirdikten sonra açılmıyorsa önce kumanda üzerinde herhangi bir düğmeye basıp sonra da 1 dakika içerisinde kapıyı anahtarla açın diyor. Ama arkadaşın bahsettiği şey öncelikle pilin bu kadar kısa zamanda bitmesi. Ayrıca anahtarsız çalıştırma olduğu halde senkronizasyonu tanımama ihtimali olması. Yani sizce de mantıksız değil mi?
a) Kumandanın sadece pilini değiştiriyorsun yeniden senkronizasyon istiyor.
b) Kumandayı senkronize etmek için anahtar ile kapı açıyorsun?
c) Yetmezse aracın düğmesine kumandayla basarak çalıştırıyorsun. Bir de not düşüyor anahtarın dili düğmeye doğru bakmalıdır diye!

Oysa aynı kılavuz "sistem anahtarı aracın tavanında bile unutulmuş olsa bile bulabilir, anahtar kaybolabilir hasar görebilir" diyor...
Demek ki neymiş; Kontrolsüz güç güç değilmiş:kiki:
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2016, 17:23:25 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;553591
... arkadaşın bahsettiği şey öncelikle pilin bu kadar kısa zamanda bitmesi. Ayrıca anahtarsız çalıştırma olduğu halde senkronizasyonu tanımama ihtimali olması. Yani sizce de mantıksız değil mi?..

Sadece Engin E'nin söylediklerini desteklemek ve hiç olmazsa 1 kere denenebilir bâbında yazmıştım. Dediğiniz şeyler tabii ki mantıksız olabilir. İlkel teknolojiye sahip bir yeti kullandığım için, anahtarsız çalıştırma gibi konulara fransızım :confused: Arkadaşımızın pilinin kısa sürede bitmesi ise şansızlık :o

Çevrimdışı cakabey05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar sorunu şöyle çözdük.. bir kaç marka denedikten sonra maxell CR2025 litium pili denedik ve uyum sağladı...

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;553594
Sadece Engin E'nin söylediklerini desteklemek ve hiç olmazsa 1 kere denenebilir bâbında yazmıştım. Dediğiniz şeyler tabii ki mantıksız olabilir. İlkel teknolojiye sahip bir yeti kullandığım için, anahtarsız çalıştırma gibi konulara fransızım :confused: Arkadaşımızın pilinin kısa sürede bitmesi ise şansızlık :o

Yok size cevaben yazmamıştım. Genel olarak VAG 'a sitem ettim yani. İkici el bir arabadan şikayet etse o zaman normaldir, deriz ki aradan zaman geçmiş aracın hata verme ihtimali var, pili değişmek ister vs.. Ama sıfır araçta markaya karşı soğumaya yol açar. Hepimiz adına talihsizlik bence. Bunun gibi birkaç şey daha yaşasa adam diyecek Skoda böyle zaten...

Alıntı yapılan: cakabey05;553798
arkadaşlar sorunu şöyle çözdük.. bir kaç marka denedikten sonra maxell CR2025 litium pili denedik ve uyum sağladı...

Sizden rica etsek tekrar uyum sağlamayan pil takıp dener misiniz? O markalara mı allerjisi var, önceki piller mi düzgün değil yoksa aracın tanıması tesadüf ona mı denk geldi sorsuna cevap almak adına yani..
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2016, 13:17:53 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;553800
Sizden rica etsek tekrar uyum sağlamayan pil takıp dener misiniz? O markalara mı allerjisi var, önceki piller mi düzgün değil yoksa aracın tanıması tesadüf ona mı denk geldi sorsuna cevap almak adına yani..

:ok: Aynen! Uyum sağlamayan pille bir daha deneyin lütfen ve gerekirse şu senkronize etme işini de bir uygulayın bakalım. Yoksa böyle uyum sağlayanını bulana kadar ha babam pil satın almak akıl kârı değil :o

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pilde marka model farketmez, önceki piller sorunlu demek ki..Yoksa maxell, panasonik falan farketmez.CR2025 olması da pilin kapasitesini ve kalınlığını belirtir, voltaj özelliği de 2032 ile aynı.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle marka fark etmez, model numarası önemli.
Eğer pil eskimiş ise (siz dükkandan almadan) çalışmaması anormal değil.

Her şeyin bir mantıklı açıklaması var; Kimse sallamasın ve isyan etmesin....!
1. Anahtarsız çalıştırma özelliği olan araçlarda, anahtar kısa peryotlarda aracın yakınlarında olup olmadığını kontrol eder, dolayısıyla daha çok enerji harca, bitmesi normal.
2. Senkronizasyon esnasında ve ya pilin tamamen tükenmesi anında, start düğmesine anahtarın dar kısmı ile basmak gerekiyor, çünki imobilayzer çipi anahtarın dar kısmında yer alıyor. Anahtarsız çalıştırma olmayan standart anahtarların orta kısmında çip yer alıyor, dolayısıyla metal kısmı anahtar yuvasına girince, orta kısım ayne yere denk geliyor.