škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sol far ayar yapmaması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ilk kez bu akşam başıma geldi. Aracı ilk çalıştırdığınızda far kendi kendine ilkinde geniş açılı etrafa ikincisinde dar açılı etrafa ayar yapıp yukarı aşağı yapıyor ya ilk ayar yaparken sol tarafa ayar yapmadı. İkincisinde yaptı. Arabayı iki kere istop edip tekrar denedim gene sol tarafa ayar yapmadı birincide ama ikinci küçük açılıda yaptı. Böyle bir durumu farke eden oldu mu? 45 dklık yoldan sonra tekrar denedim bir sorun olmadı.

Çevrimdışı rapcep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2013 model aracta tek sefer genis aciyla ayar yapiyor
2014 model aracta  tek sefer genis aciyla ve sonrasinda dar aciyla ayar yapiyor
Bahsettiginiz sekilde 2013 ve 2014 araclarimizda karsilasmadim her calistirdigimda ayarliyor far kendisini

Konu disi araca binip gosterge isiklarinin sonmesini beklemeden araci calistirdim airbag ariza lambasi yandi stop edip calistirdim hemen hata vermedi

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anlık bir problem olmuş olabilir biraz takip etmekte yarar var

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mekaniksel bir aksaklık da olabilir, far ayar motorunun içinde...
sağ-sol takaslayıp, ''sağ tarafta böyle birşey olacak mı?'' diye denemek netleştirir bu durumu...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaç gündür videoya almaya çalışıyorum 1 kere yapmadı aksi gibi :)

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı durum bende de var. Ben sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, sanki aracı bırakma şekliyle alakalı gibi. Çünkü oynama yapmasa bile giderken sistem düzgün çalışıyor. Bende genelde aracı direksiyonu yamuk şekilde bıraktığımda oluyor dikkatimi çekti. Hani far dönük kalmış da çalışırken zaten dönük olduğu için dönmüyormuş gibi bir durum var ama tam sebebini bilmiyorum :)

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
direksiyon yönüyle alakalı bi durum.Bazen direksiyon düz değilken tek taraf çalıştırıyor bendede

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sonunda yakaladım ama dediğiniz gibi direksiyonu kontrol etmedim ama yarın onu da kontrol edeyim. videosuda burada şimdiden teşekkürler.
https://www.youtube.com/watch?v=zOu9scwt2do

Çevrimdışı barozel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar
Aracım 2013 mayıs çıkışlı. İlk çalıştırmada sağ far sola göre bazen daha az açı ile ayar yapıp düzeliyor. Sorunmudur değilmidir bilmiyorum. Servise gidince bu durumu sormayı düşünüyorum. Ama her zaman yapmıyor.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;546612
direksiyon yönüyle alakalı bi durum.Bazen direksiyon düz değilken tek taraf çalıştırıyor bendede

Dogru gecen benim de basima geldi bu olay ve o an direksiyon baya ters aciliydi:gut:

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim arabada da oluyor. Temmuz 2015 üretimi araba. Bazen sol far sağ farla aynı yöne hareket ediyor bazen hiç hareket etmiyor. Ama çok nadir oluyor bu olay. Sürüş esnasında çalışmasında bir sıkıntı olmadığı sürece bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum...

Not1: Videoyu şimdi izledim sizinki de sağ farla aynı yöne ufak bir hareket yapıyor. Aynı durumu bazen bizimkide yapıyor. Bir sıkıntı yok şimdilik :)

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ilk harekette sanki sol farınız sağ farla aynı yönde çok az hareket ediyor gibi görünüyor.

Dün akşam park yerinden çıkarken aklıma geldi dikkat ettim önce direksiyon düzken denedim daha sonra direksiyon tam sağ yada tam sol konumda iken denedim düzgün ayar yaptı farlar. Yani sorununuz direksiyon pozisyonuyla ilgili değil gibi gözüküyor.

Benim aracım 2014 model ve sağa-sola bir kere geniş açıda ayar yapıyor. Önce farlar  aşağı iniyor sonra yanlara geniş açıyla hareket ediyor ve son harekette tekrar yukarı kalkıyor. Sizin videoda ki gibi dar açıyla ayar yapmıyor. Modeller arasında fark mı var acaba.

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bizim arabayı ilk aldığımızdan beri var bu durum. Bence sorun yaratacak bişey değil farlar görevini düzgün yapıyor..