škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda vw nin çakması diyenlere; sizin prestijinize!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
skoda vw nin çakmasıysa vw de audinin çakmasıdır. prestijinizi yesinler sizin vw ciler :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mimar06;545023
skoda vw nin çakmasıysa vw de audinin çakmasıdır. prestijinizi yesinler sizin vw ciler :)

Yani???
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunları niye bu kadar dert ediyorsunuz ki?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunları dert edeiyorsanız VW alacaktınız veye derdinizi vw forumlarında paylaşcaktınız.Biraz yanlış gelmişsiniz:D

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda dünyanın en eski otomobil üreticilerinden biridir. 1895 yılında kurulmuş bir şirket. Zaman içinde bisiklet ve motosiklet üretiminden otomobil üretimine geçmiş ve 100 yılı aşkın süredir otomobil üreten bir markadır.

Volkswagen , Skoda'dan yıllar sonra kurulmuş bir üretici.

Dolayısıyla Skoda'nın Vw nin " çakması " olma gibi bir durum söz konusu değildir.

Mantık çerçevesinde bakıldığında eğer bir marka diğerinin "çakması" olacaksa , Volkswagen  Skoda'nın "çakması" olabilir ancak. Çünkü Skoda Volkswagen'den daha önce otomobil üretmiştir.

Tabi ki hiç biri diğerinin çakması falan değil. Aynı çatı altında üretilen iki farklı otomobil markası ve çok değil bundan 5-10 yıl öncesine kadar gerçekten karakter olarak farklı markalardı.

Belki Skoda çok satmıyordu ama Skoda alan nasıl bir araba aldığını bilerek alıyordu. Skoda kalite ve sağlamlığa ulaşmanın en uygun yolunu sunan markaydı.

Ancak son yıllarda Skoda'yı Volkswagen 'in  "ucuz türevi" haline getirmeye çalıştılar ve başarılı da oldular. Aynı akıbet Seat içinde geçerlidir, Seat'ın başına gelen şeyde budur...

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
halk arasında söylenen bu şekilde.tabi vw forumlarındada.  sadece türkiyede vw markasına inanılmaz bir düşkünlük var. dert ettiğim falan yok ama cevapsızda kalmamalı. audi vw nin diye vw audiden daha mı kaliteli. bu nasıl bir mantık. vw almadım çünkü jettanın en üst donanımlı aracı octavianın en üst donanımlı aracından 10000 tl pahalı idi. aynı araç için biri vw diye bukadar fazla para veren sanki vw babasınınoğlununmuş gibi vw ni savunan skodaya çakma diyen zihniyetedir lafım. ve forumlarında burdaki seviye olmadığı için burda yazdım.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mimar06;545180
halk arasında söylenen bu şekilde.tabi vw forumlarındada.  sadece türkiyede vw markasına inanılmaz bir düşkünlük var. dert ettiğim falan yok ama cevapsızda kalmamalı. audi vw nin diye vw audiden daha mı kaliteli. bu nasıl bir mantık. vw almadım çünkü jettanın en üst donanımlı aracı octavianın en üst donanımlı aracından 10000 tl pahalı idi. aynı araç için biri vw diye bukadar fazla para veren sanki vw babasınınoğlununmuş gibi vw ni savunan skodaya çakma diyen zihniyetedir lafım. ve forumlarında burdaki seviye olmadığı için burda yazdım.

Orası öyle tabi. Ona bakılırsa Passat'ını BMW 5 serisi ile kıyaslayan, aynı kefede gören , hatta Passat'ını , son yıllarda üretilmiş ve bana göre her açıdan kusursuz sayılabilecek nadir otomobillerden biri olan BMW 3 serisinden daha iyi bir araba olduğunu iddaa eden bir sürü adam var...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkesin önceliği, beklentisi, hesabı, kitabı farklı. Yani biz Skoda aldık diye çok akıllıyız, vw alanlar aptal mı dememiz gerekiyor?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;545172
...son yıllarda Skoda'yı Volkswagen 'in  "ucuz türevi" haline getirmeye çalıştılar ve başarılı da oldular. Aynı akıbet Seat içinde geçerlidir, Seat'ın başına gelen şeyde budur...
Škoda iyi-kötü kendi kendine otomobil üretebiliyordu; ancak SEAT' ta öyle bir durum hiç olmadı. Önceleri FIAT lisansıyla -TOFAŞ misali- üretim yaparken sonrasında FIAT ile olan anlaşması bitti ve yenilemediler ve kısa bir süre sonra da VW ile anlaştılar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;545251
Škoda iyi-kötü kendi kendine otomobil üretebiliyordu; ancak SEAT' ta öyle bir durum hiç olmadı. Önceleri FIAT lisansıyla -TOFAŞ misali- üretim yaparken sonrasında FIAT ile olan anlaşması bitti ve yenilemediler ve kısa bir süre sonra da VW ile anlaştılar.

Evet , Skoda gibi değil , kurulduğu yıllardan beri Fıat ile ilişkisi vardı. Vw bünyesine girdikten sonra da güzel modeller çıktı ortaya.

Tabi ki ben burada VW'nin rolünü hiçe saymıyorum , Skoda içinde hiçe saymıyorum. Ama neticede bugün gelinen noktada bu markalara başka bir markanın " yan sanayisi " gözüyle bakmamak gerekir düşüncesini vurgulamak istedim.

Bakıldığında teknoloji Vw teknolojisi , üretildikleri platform aynı, ama marka anlamında en azından tarihlerine saygı duymak lazım. :)

Yazıktır Vw çakması deyip geçilir mi ...:)

Çevrimdışı 06fabia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Wv ciler iyi bir arabaya sahip olduklari halde nedense bi eziklik psikolojisi icindeler (çevremdeki tanidigim insanlardan bahsediyorum sözüm meclisten dışarı)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vw ci ve eziklik mi?...ilginç...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)