škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 Araç Tesliminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı deathrider

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Serkan16;545065
İsmail bey, Yeni Skod Octavia'mı İstanbul Sultanbeyli'deki Çakıroğlu Skoda'dan satın almış bulunmaktayım; ancak, aracım şu an transfer aşamasında ve 2015 Aralık'ın 2. haftasında (2 hafta sonra) bayiiye gelecek :) En büyük korkum, nakliye esnasında aracımın kaporta/boya aksamında oluşabilecek hasar ! Umarım böyle bir şeyle karşılaşmam ! Yorumlarınız üzerine ben de kesinlikle boya kontrolü yaptıracağım ! Umarım satış temsilcimiz ya da servisteki arkadaşlar bu ricamı kabul edip boya kontrolü yaparlar ! Sizce yapmama durumları olabilir mi ?

servistekilerin istek üzerine böyle bir uyglama yapacaklarını sanmıyorum.. yaptıranlar hep kendi imkanlarını kullanmış...

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Dün aracımı teslim aldım. Orjinal paspas bayi de olmadığı için söyleyecek bişey olmadı. Ancak standart verdikleri kauçuk paspas üzerindeki desenlere göre kesim yaparsam, araca tam olacak yapıda. Kendim kullanmasam bile veririm bir ihtiyacı olan birine diye almamazlık etmedim. Bagaj halısı, havuz kadar olmasa da tatminkar olduğu için ona da birşey söylemedim. Araç tanıtımı konusuna pek girmeyeceğim. Zira ben biraz titiz olduğumdan daha fazla araştırma yapmıştım ve onları sabırla dinledim.

* Fatura bedeli alınan toplam ücretin altında. Bunun sebebi ruhsat vs. gibi işlere koşturdukları için arkadaşlar bunu hizmet bedeli olarak aldıklarını, bunu daha sonra faturalandıracaklarını beyan ettiler.

* Araçla birlikte kutu içerisinde 8GB usb, 1 anahtarlık ve 1 ruhsat koymak için deri kılıf verdiler. Ben olsam o USB içerisine Skoda reklamlarını, iyi günlerde kullanma dilekleri vs. atar, kullanıcıya bir jest yapardım.

* Far yıkamayı test ettirdim, bu arada cam fıskiyelerinin tam ayarlı olmadığını fark edip tekrar ayar çektirdik.

* Araç üzerinde gelen lastikler Continental.

** İlk 1000 km'de 3000 devir üzerine pek çıkmayın diye bir yerde birşeyler okumuştum. Aracın tepkisi gayet güzel. Jetta ile kıyaslarsam, daha sessiz, ancak Jetta'da daha çok koltuğa gömülüyorsunuz ve jetta virajlarda daha güven verici. Yol sesi vs. almıyor. Xenon farların ayrı bir havası var. Hız sabitleyici harika bişeymiş. Yakıt tüketimi ilk kullanımdan dolayı sanırım 5.0 Lt. Ancak 115 - 140 arası kullandığımızı belirteyim.

Telefon tutucu, küllük verildi araçlar birlikte. Kapı yanında olması gereken çöp kutusu standart değil sanırım.

Bolero ekrandaki Smartlink uygulamasının nasıl sonuçlanacağını merak ediyorum. Bu arada Bolero ekranda oynama vs. yok.

*** BOYA kontrolünü kendileri gözümün önünde yaptılar. En yüksek rakam 100. İçim bu konuda rahat ;).

** İyi niyet garantisini sordum, tatmin edici bir cevap alamadım.

İlk izlenimler güzel. Allah herkese istediklerini hayırlı bir şekilde nasip etsin.
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2015, 11:21:41 Gönderen: Developer »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;544839
Hocam sıfır araca boya makinesiyle bakar mıyım bilmiyorum :) 2. el çook arabanın etrafında 1 tur atıp biraz sürdükten sonra notere gitmiş adamım :rm:

Babam bizzat bakıyor abi.Passatı alırken servise çektirip boya makinesiyle 3 tur döndü etrafında:D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mevcut arabamı teslim alırken bayağı amatör davrandığımı fark ettim açıkçası...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı deathrider

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Developer;545122
Merhaba Arkadaşlar,

Dün aracımı teslim aldım. Orjinal paspas bayi de olmadığı için söyleyecek bişey olmadı. Ancak standart verdikleri kauçuk paspas üzerindeki desenlere göre kesim yaparsam, araca tam olacak yapıda. Kendim kullanmasam bile veririm bir ihtiyacı olan birine diye almamazlık etmedim. Bagaj halısı, havuz kadar olmasa da tatminkar olduğu için ona da birşey söylemedim. Araç tanıtımı konusuna pek girmeyeceğim. Zira ben biraz titiz olduğumdan daha fazla araştırma yapmıştım ve onları sabırla dinledim.

* Fatura bedeli alınan toplam ücretin altında. Bunun sebebi ruhsat vs. gibi işlere koşturdukları için arkadaşlar bunu hizmet bedeli olarak aldıklarını, bunu daha sonra faturalandıracaklarını beyan ettiler.

* Araçla birlikte kutu içerisinde 8GB usb, 1 anahtarlık ve 1 ruhsat koymak için deri kılıf verdiler. Ben olsam o USB içerisine Skoda reklamlarını, iyi günlerde kullanma dilekleri vs. atar, kullanıcıya bir jest yapardım.

* Far yıkamayı test ettirdim, bu arada cam fıskiyelerinin tam ayarlı olmadığını fark edip tekrar ayar çektirdik.

* Araç üzerinde gelen lastikler Continental.

** İlk 1000 km'de 3000 devir üzerine pek çıkmayın diye bir yerde birşeyler okumuştum. Aracın tepkisi gayet güzel. Jetta ile kıyaslarsam, daha sessiz, ancak Jetta'da daha çok koltuğa gömülüyorsunuz ve jetta virajlarda daha güven verici. Yol sesi vs. almıyor. Xenon farların ayrı bir havası var. Hız sabitleyici harika bişeymiş. Yakıt tüketimi ilk kullanımdan dolayı sanırım 5.0 Lt. Ancak 115 - 140 arası kullandığımızı belirteyim.

Telefon tutucu, küllük verildi araçlar birlikte. Kapı yanında olması gereken çöp kutusu standart değil sanırım.

Bolero ekrandaki Smartlink uygulamasının nasıl sonuçlanacağını merak ediyorum. Bu arada Bolero ekranda oynama vs. yok.

*** BOYA kontrolünü kendileri gözümün önünde yaptılar. En yüksek rakam 100. İçim bu konuda rahat ;).

** İyi niyet garantisini sordum, tatmin edici bir cevap alamadım.

İlk izlenimler güzel. Allah herkese istediklerini hayırlı bir şekilde nasip etsin.

telefon tutucu ve küllük standart mı acaba araçta??

8 gb lık usb anahtar ve kılıf olayını da ilk sizde duydum.. hoş bi jest olmuş.

2+2 4 yıl 1300 lira bence kesinlikle yapılmalı.. ben 5 yıl 2300 lira onu mu yaptırsam diye düşünüyorum.. km sınırı var mı bilmiyorum bir soracağım km sınırı varsa 4 yıl yaptırabilirim

Ben aracı alınca burdan paylaşırım

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;545128

Hocam açıkçası satış temsilcisi de durumdan rahatsız oldu, ancak çıkıp farklı bir yerde bu kontrolü yaptırsam dediğimde, "bu kapıdan çıktığınızda bu iş bitmiştir" dedi. Dolayısıyla vergiler vs. sebebiyle servet ödediğimiz araçlar için bizim farkındalığımızın artması ve ona göre davranmamız, satıcıların kendilerine çeki düzen vermesine ve hizmet kalitelerini arttırmasına vesile olacaktır.

Forumlarda şunları gördüm deyince, forumlara pek bakmayın diyor :D.

Sonuç: Bir daha araç alsam, aynı fiyata araç farklı bir bayi de olsa ille daha önce satın aldığım bayi diye ısrar etmem. Ancak hizmetinden memnun olduğum farklı işler için, bazen sırf hak ettiklerini düşündüğümden fazla ödediğim ya da ekstradan yol yaptığım oluyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Developer;545145
Hocam açıkçası satış temsilcisi de durumdan rahatsız oldu, ancak çıkıp farklı bir yerde bu kontrolü yaptırsam dediğimde, "bu kapıdan çıktığınızda bu iş bitmiştir" dedi. Dolayısıyla vergiler vs. sebebiyle servet ödediğimiz araçlar için bizim farkındalığımızın artması ve ona göre davranmamız, satıcıların kendilerine çeki düzen vermesine ve hizmet kalitelerini arttırmasına vesile olacaktır.

Forumlarda şunları gördüm deyince, forumlara pek bakmayın diyor :D.

Sonuç: Bir daha araç alsam, aynı fiyata araç farklı bir bayi de olsa ille daha önce satın aldığım bayi diye ısrar etmem. Ancak hizmetinden memnun olduğum farklı işler için, bazen sırf hak ettiklerini düşündüğümden fazla ödediğim ya da ekstradan yol yaptığım oluyor.
Ben de dediğim gibi çok amatörmüşüm. Hiçbir hediye alamadım, doğru dürüst talep etmedim zira, usül erkan bilmiyordum. Araca ekspertiz de yaptırmadım, direkt aldım çıktım yani. Artık gözüm açıldı tabii, bir dahaki araç satın alma sürecim çok başka olacak:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;545128
Aynen!:D
Alıntı yapılan: Developer;545145
...Forumlarda şunları gördüm deyince, forumlara pek bakmayın diyor :D...
Hyundai Türkiye, Türkiye' deki Hyundai forumundan belirli sayıdaki kişiyi alıp Kore' deki Hyundai etkinliklerine götürüyor, VW Group bünyesindekiler de "forumları boşverin" diyor. Hyundai forumları takip edip belki de ileriki üretimlerini buna göre şekillendirecek, VW ise ben yaptım alın kullanın mantığına devam edecek gibi geliyor bana.

Kazasız belasız İnşaallah.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Uğur Akar;545151
Aynen!:D

Hyundai Türkiye, Türkiye' deki Hyundai forumundan belirli sayıdaki kişiyi alıp Kore' deki Hyundai etkinliklerine götürüyor, VW Group bünyesindekiler de "forumları boşverin" diyor. Hyundai forumları takip edip belki de ileriki üretimlerini buna göre şekillendirecek, VW ise ben yaptım alın kullanın mantığına devam edecek gibi geliyor bana.

Kazasız belasız İnşaallah.

Emisyon olayı biraz yelkenleri indirme etkisi yaptı gibi gibi ama yine de eski alışkanlıklar kolay terkedilmiyor. Premiumluk taslıyorlar :)

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de aracı teslim ettiler depo boş, menzil 5 km. Onu da bi fıskiye ayarlamaya götürdüler menzil 0'a geldi. Diplerindeki petrol bayisi de mi aynı firmanın anlamadım.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Menzil 0 yazsa da gidiyor araç daha. Onu abartanlar olur nasılsa diye bu şekilde yapmışlar sanırım.

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Boya için internette boya ölçer diye baktığımda bir sürü ürün çıkıyor pahalı olanlar Demir miktarına kadar ölçüyor. 100 mikrona kadar normal 160 mikrona kadar ise firmalar farklı kat boya kullanıyorlar diye açıklaması var bu da normaldir yazıyordu. Zamanında araca birkaç farklı firmadan fiyat alırken tavan 120 çıkarken kalan her yer 90 civarıydı. Kimi firma tavan boyalı kaza mı var dedi bende takla atsam birtek tavanda olmaz demiştim bazı firmalarda normal sıkıntı yok demişlerdi

Çevrimdışı deathrider

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mühendis06;545226
Boya için internette boya ölçer diye baktığımda bir sürü ürün çıkıyor pahalı olanlar Demir miktarına kadar ölçüyor. 100 mikrona kadar normal 160 mikrona kadar ise firmalar farklı kat boya kullanıyorlar diye açıklaması var bu da normaldir yazıyordu. Zamanında araca birkaç farklı firmadan fiyat alırken tavan 120 çıkarken kalan her yer 90 civarıydı. Kimi firma tavan boyalı kaza mı var dedi bende takla atsam birtek tavanda olmaz demiştim bazı firmalarda normal sıkıntı yok demişlerdi

ölçüm yapan alete göre de kalınlık değişiyor.. benim bildiğim 150 ye kadar  nromal.. 150 den 300 arası macunsuz boya gibi .. 300 üstü ise genele macunda oluyor..yine de tam emin değilim.. yanıltmak istemem..

Büyük bi kaza varsa macunsuz araç kurtulamaz onda da kesinlikle 300 ve üzeridir

Çevrimdışı skodosky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu konu çok çetrefilli bir konu olsa gerek,ben aracımı gecen sene bu aylarda aldım,önceki aracım honda civic idi tekrar honda bakarken dikkatimi cekti dolu hasarlı araclarımız var 5000 7000 uygun dediler bazilarının tavanında boya varmıs bazılarının çamurlugunda dolu çökmesine baglı ben cekindim almadık, skodaya bakarken hosumuza gitti aldık ama inanın boya ölcümü yaptırmadım ama kafama takıldı.