škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Otomatik viteste ACC kullanımı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar;

Otomatik vites 1.6 Tdi kullanan arkadaşlar,  ACC 0km hıza  düşüyor mu?
Diğer bir ifadeyle, örneğin şehir içinde trafikte, ACCyi aktif yaparak, ışıklarda arabanın kendi kendine öndekini takip etmesini sağlayabiliyor musunuz?
Kendi kendine dur-kalk yapıyor mu?

Çevrimdışı Obi_Y

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Serit takip de olmasi gerekiyor diye birsey okuduğumu hatirliyorum kullanim kılavuz unda o bolume bakin derim.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ACC sadece önündeki hareketli şeylere tepki veriyor. Diyelim ki ışıklarda duran araçlar var ve siz uzaktan yaklaştınız. Hareketsiz oldukları için onları algılamıyor. Ancak içinde bulunduğunuz trafik yavaşlıyor ve hızlanıyorsa algılayıp gerekirse dur kalk yapabiliyor.

Anlayacağınız kontrolü tam vereceğiniz bir sistem değil. ACC'den asıl verimi uzun yolda alırsınız. Ben olabildiğince kullanmaya çalışıyorum.

Şerit takip asistanı direksiyon hareketleriyle ilgili, ACC ile bağlantısı var mı bilemiyorum.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Duran araç kısmını hiç test etmedim ama front assist o işe yaramıyor mu? O zaman kaza yapar.

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben front assist çalışacak kadar araca kontrolü vermedim. Ama bıraksam gidip bindirecek gibi hissediyorum. :)

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;544850
Ben front assist çalışacak kadar araca kontrolü vermedim. Ama bıraksam gidip bindirecek gibi hissediyorum. :)

Ben Volvo'da birkaç kez denemişliğim oldu.. Sıkıntı yok.. :) Ama zorla denemedim..

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bilalduzenli;544824
ACC sadece önündeki hareketli şeylere tepki veriyor. Diyelim ki ışıklarda duran araçlar var ve siz uzaktan yaklaştınız. Hareketsiz oldukları için onları algılamıyor. Ancak içinde bulunduğunuz trafik yavaşlıyor ve hızlanıyorsa algılayıp gerekirse dur kalk yapabiliyor.

Anlayacağınız kontrolü tam vereceğiniz bir sistem değil. ACC'den asıl verimi uzun yolda alırsınız. Ben olabildiğince kullanmaya çalışıyorum.

Şerit takip asistanı direksiyon hareketleriyle ilgili, ACC ile bağlantısı var mı bilemiyorum.

durum bundan ibaret kitapta öyle yazıyor. şerit takiple konunun alakası yok.
bende front asist bir kere devreye girdi. önce uyarı olarak öttü. ben de frenledim aracı. sanırım o da fren yapmak üzeri idi. anayolda trafik durmuştu köprü üstünde araçlar birikmiş 110 la giderken önümüzde 30-40 km hıza düşmüş araçları fark etti araç.