škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Michelin Cross Climate 4 Mevsim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu lastiği deneyen var mı?

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rapcep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Forumdonanim.com da genel konusu var memnun olanda var memnun olmayanda herkesin beklentisi farkli istanbulda kar uzun sure yagmadigi icin is gorur ama ankarada doguda  kis lastigi gibi performans beklemeyin

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burda testi  var, bi bak istersen.
Çok güzel bir test. 3,45 dakika sonrası canlı test var.
https://www.youtube.com/watch?v=seq765aXTAw
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2015, 23:06:42 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben kışın araca fazla binmiyorum iş yerine servisle gidip geliyorum aracı sadece belli zamanlarda alışveriş misafirlik vs gibi işlerde kullanıyorum yada keyfi gerçi yazında aynı şekilde benim için yazın yaz lastiği gibi kışınsa yaz lastiklerinden biraz daha iyi olursa diye düşünüyorum yazın yakıt artırımı aşırı yıpranma vs yaparsa zaten hiç almam

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;545663
Ben kışın araca fazla binmiyorum iş yerine servisle gidip geliyorum aracı sadece belli zamanlarda alışveriş misafirlik vs gibi işlerde kullanıyorum yada keyfi gerçi yazında aynı şekilde benim için yazın yaz lastiği gibi kışınsa yaz lastiklerinden biraz daha iyi olursa diye düşünüyorum yazın yakıt artırımı aşırı yıpranma vs yaparsa zaten hiç almam
Yapılan bir teste göre lastik tam da sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Testten bir alıntı:

"The Michelin CrossClimate really is a game changer. There is a compromise, and the compromise is is weaker snow and ice handling but this is fine for the the UK climate. The Michelin CrossClimate offers the same wear and noise characteristics as the class leading Michelin Energy Saver+, and offers identical safety characteristics as full summer and full winter tyres in dry, wet and snow traction and braking."
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Serhatk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;544249
Arkadaşlar bu lastiği deneyen var mı?
Slm.lar

Kullanmakta Olduğum Yeti 1.6 TDİ  aracıma KIŞLIK lastik olarak Mayıs Ayında çıkan Michelin in yeni lastiği olan cross climate ürünü tattırdım . Ankara'ya gidip geldim. Dönüşte Gerede ve Bolu'da kar yağışına yakalandım. Yağışlı ve karlı alanlarda devamlı test ettim. Anılan lastikten memnun kaldım.
Bu Dünya'da ilk defa kar lastik sertifikalı bütün yıl kullanabilen lastik.

1000 tl ye 5 taksitle aldım.

Çok memnunum herkese öneririm.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastiği tam olarak bilmiyorum, kullanmadım, kullanan tanıdığım da yok.

Ama benim için 4 mevsim lastik şu demek: Herşeyden birazcık var ama hiç birinden tam anlamıyla yok.

Islak zemin-kuru zemin-buzlu zemin-karlı zemin de tutunma koşulları o kadar farklı ki. Lastiğin hamuru tutunma sıcaklığı, deseni vb bir sürü parametre işin içine giriyor. Bu nedenle hepsinden birazcık olsun mantığı ile yapılan lastikler maalesef hiç birinde çok iyi perf gösteremiyor.

Eğer büçeniz varsa bir takım kışlık, bir takım da yazlık lastik almak en iyisi.

İstanbul'da kar olmuyor diyenler de oluyor. Kış lastiği illa kar buz da takılmaz. Hava sıcaklığı 7C ve altına düştüğünde optimum tutuş ve fren mesafesi için kışlık lastikler gerekir.

Allah korusun gece acil bir işiniz olsa, soğuk asfaltta kışlık lastik çok daha güvenilir

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Acil bir işim olursa taksi dahda acil ise ambulans komşu vs bende zaten tam bir yaz lastiği performansı verip kışın ise standart yaz lastiklerine göre daha iyi tutunma..

Ender bey testte yazılanlar dediginiz gibi uygun videolardada tam istedigim gibi karda fakat yazın nasıl olur en iyisi kullanan arkadaşlardan cevap beklemek

Eğer bir kış lastiği alırsam jantla beraber almalıyım diye düşünüyorum söküp takmak lastiği yıpratıyor sizler nasıl kullanıyorsunuz?

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;545853
Acil bir işim olursa taksi dahda acil ise ambulans komşu vs bende zaten tam bir yaz lastiği performansı verip kışın ise standart yaz lastiklerine göre daha iyi tutunma..

Ender bey testte yazılanlar dediginiz gibi uygun videolardada tam istedigim gibi karda fakat yazın nasıl olur en iyisi kullanan arkadaşlardan cevap beklemek

Eğer bir kış lastiği alırsam jantla beraber almalıyım diye düşünüyorum söküp takmak lastiği yıpratıyor sizler nasıl kullanıyorsunuz?
İmkân varsa çift takım tabiiki çok güzel olur.Hiç olmazsa kış için orjinal ucuz bi jant alırsınız veya kara jant+jant kapağı takımı yapabilirsiniz.sök takla uğraşmaz sınız...

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;545856
İmkân varsa çift takım tabiiki çok güzel olur.Hiç olmazsa kış için orjinal ucuz bi jant alırsınız veya kara jant+jant kapağı takımı yapabilirsiniz.sök takla uğraşmaz sınız...

Sürekli kullansam hiç düşünmeden alcam çünkü lastikler daha uzun ömürlü olur sökülüp takımadığı için fazla kullanmayıncada boşa masraf olmasın bu Cross climate işimi görür mü diye düşünüyorum

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;545853

İmkan varsa Can'in dwdiği gibi 2 takım jant en iyisi. Lastiği yaz döneminde alip kullanan bayağı bir kullanıcı var, bu noktada donanımhaber'de direkt bu lastikle ilgili popüler bir konu var. Oraya da bir goz atıp kullanıcı yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Michelin Cross Climate '' Kış Lastiği Gibi Davranan Yaz Lastiği '' cevap başlıkta varmış:) Sonuçta yaz lastiği işimi görür

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;545869
Michelin Cross Climate '' Kış Lastiği Gibi Davranan Yaz Lastiği '' cevap başlıkta varmış:) Sonuçta yaz lastiği işimi görür

:) nasıl tercüme ettiniz onu yahu....

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tam Türkiye için bence. Bu arada ticari araçlarda kış lastiği zorunluluğu var hani, kış lastiği sertifikası olduğundan bu lastiği aldığınızda sıkıntı kalmıyor..