škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Autohold ne işe yarar?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar,
Araçlarımızda malumunuz hem autohold var hem de yokuş kalkış desteği, yokuş kalkış desteğini anladık da bu autohold tam olarak ne işe yarıyor ya da bunun en efektif kullanımı nasıldır?klavuz bana çok açıklayıcı gelmedi. bu hususta görüşlerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı Sodurlu88

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracınızda elektronik el freni varsa bu özellik tam olarak şu işe yarıyor;

Özellik açık iken herhangi bir rampa'da aracınız ileri geri kaymıyor. Bir süre sınırı olmadan araç kendisini fren yaparak sabit duruyor. Siz hareket etmek istediğinizde normal prosedürü uyguluyorsunuz, bunu algılayan araç hareketten önce frenleri bırakıyor ve gidiyor.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok gerekli mi emin olamadım bu özelliğe..
Autohold sizin yerinize frene basan bir kişi olarak düşünün.. Ama Özellikle Stop&Start var ise bu durumda araç stop ediyor.. Tekrar gaza basmanız gerekiyor çalışması için.. Bu durumda da eğer gaza basıp çekmezseniz bu sefer de araba hopluyor..

Ama gel görki AutoHold'da arabayı stop ederseniz el frenini otomatik çekiyor.. Autohold yoksa sizin manuel çekmeniz lazım.. Ki bence çok saçma.. Hiçbir aracımda stop ettiğimde el frenini çekmedim.. Belki VAG kodlama ile çözülüyordur ama orjinalinde durum böyle..

Sonuç olarak yokuş yukarı çok duracaksanız veya bir yerde trafikte kaldınız Autoholda basıp ayağınızı frenden çekin.. Böylece ayağınız yorulmaz..

Çevrimdışı Sodurlu88

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Otomobillerde ne kadar işe yarayan, faydalı bir özellik bilmiyorum ama,

Hafif araziye girilen SUV tarzı araçlarda çok işe yarıyor. Tiguan'da örneğin.

Aşırı dik rampalarda durup tekrar kalkmak autohold ile çok kolay. Araç çalışır durumda iken emniyet kemerini çıkarırsanız el frenini devreye sokuyor.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Otomatik vites aracinizla Kırmızı da durdunuz. Ayak frende kalınca yoruluyor. outo hold fonksiyonu aciksa ayağınızı ceksenizde araç hareket etmez.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim araç manuel, hafif eğimli ışıklarda durunca bir kez frene basınca devrede oluyor ve kalkarken de kendiliğinden devre dışı kalıyor. bence çok rahat.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben arkadaşımın Passat'ında denedim. Şöyle bir handikap vardı. S&S'in devreye girmesini istiyorsanız frene basılı tutmanız lazım, Autohold'u açıp ayağınızı frenden çekince motor çalışmaya başlıyor, yani aynı anda hem aracın S&S'si devreye girip motor dursun, hem de Autohold çalışsın gibi bir durum söz konusu olmuyordu.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç dsgli mi acaba? bizde bunlar birbirine engel değil, hem ışıklarda freni kendi basılı tutup hem de motoru durduruyor.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2015, 09:31:19 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;544356
Ben arkadaşımın Passat'ında denedim. Şöyle bir handikap vardı. S&S'in devreye girmesini istiyorsanız frene basılı tutmanız lazım, Autohold'u açıp ayağınızı frenden çekince motor çalışmaya başlıyor, yani aynı anda hem aracın S&S'si devreye girip motor dursun, hem de Autohold çalışsın gibi bir durum söz konusu olmuyordu.

İlk sayfada yazmıştım hocam bunu, araçta auto hold ve s&s devrede iken:

Durduğunuz anda ayagınızı frenden çekerseniz aracı autohold tutuyor ancak motor çalışmaya devam ediyor ancak frene basıp aracı durduğunuzda bir kaç sanıye daha frene basılı tutmaya devam ederseniz bu sefer motor da kapanıyor.

tam tersi arac duruyorken ve motor stop konumunda iken hareket etmeden önce gaz pedalina bas çek yapınca önce motor çalışıyor ancak autoholdda kalmaya devam ediyor, ikinci defa gaza basınca auto hold aracı salıyor.
blg.