škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III (Benzin-Dizel)

ege35 · 23 · 5361

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ege35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

8 yıldır vw golf sahibi olarak sedan araca geçmeye karar verdim ve kararım Yeni Superb oldu ancak;
aklıma çok fazla takılan bir kaç konu var değerli görüşleriniz tecrübeleriniz fikirleriniz benim için çok önemli.

almayı planladığım donanım Superb Prestige 19" Phoenix antrasit+ACC+Sunroof sadece yakıt ve vites konusunda karar veremedim.

sizlerin kullandığı dizel ve benzinli yeni superblerin otomatik/manuel yakıt tüketimlerini paylaşır mısınız?

ayrıca yılda 10.000 Km nin altı benzinli kavramına ne kadar destek veriyorsunuz? aracı aldığımda sanırım jübile yapmış olurum 20 yıl falan kullanırım diye düşünüyorum.

ayrıca her DSG birgün mutlaka arızayı yaşayacaktır şehir efsanesine ne kadar katılıyorsunuz.

değerli cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

saygılar.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özelden de yazdığım gibi. benzinli yeterli olur.dsg ile olursa yaşlandığında vites değiştirmek zor gelecektir daha iyi olur. dsg kulağa hoş geliyor ama arızası konusunda değişik söylentiler var 2011 öncesi sorunluydu artık sorun yok diyenler de var.
7.2 litre manuel tsi tüketimimiz var aynı opsiyonlarla.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bnm aracim 1.4tsi act dsg yakit olarak tam daha olcemedim ama  dsg alin derim buyuk rahatlik. D sinif aracta duz vites azalti artik

Çevrimdışı ege35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;544041
Bnm aracim 1.4tsi act dsg yakit olarak tam daha olcemedim ama  dsg alin derim buyuk rahatlik. D sinif aracta duz vites azalti artik

DSG nin arızası düşündürüyor beni, gerçi şanstır yıllarca kullanıp hiç arıza yaşamayan da var, ilk senesinde arıza yaşayanda. forumda DSG kullanımı ile ilgili tavsiyeler okudum. DSG yi manuel gibi kullanmak ömrünü uzatır denmiş, böyle kullanılacaksa ne gerek var 10000 TL fazla vermeye...

saygılar.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ege35;544042
DSG nin arızası düşündürüyor beni, gerçi şanstır yıllarca kullanıp hiç arıza yaşamayan da var, ilk senesinde arıza yaşayanda. forumda DSG kullanımı ile ilgili tavsiyeler okudum. DSG yi manuel gibi kullanmak ömrünü uzatır denmiş, böyle kullanılacaksa ne gerek var 10000 TL fazla vermeye...

saygılar.
Ben pek bilmiyom dsgyi  alali 15gun oldu onceki aracim duz vites1.6tdi passatti.  iyiki almisim diyorum

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük şehirlerde otomatik vitesi artık zorunlu görüyorum kendi adıma. Manuel vites sıkışık trafikte çekilmiyor. Siz de izmir'de yaşıyorsunuz, bence dsg tercih edin derim. Aracı aldığınızda garantisini uzatırsınız. Aracı yetkili servise götürmeye devam ederseniz garanti bittiğinde de iyi niyetten faydalanabilirsiniz.

20 yıl mübalağa sanırım. Bir yılda yapılacak kilometre ve kulanım ömrü bilgisi verirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ege35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;544046
Büyük şehirlerde otomatik vitesi artık zorunlu görüyorum kendi adıma. Manuel vites sıkışık trafikte çekilmiyor. Siz de izmir'de yaşıyorsunuz, bence dsg tercih edin derim. Aracı aldığınızda garantisini uzatırsınız. Aracı yetkili servise götürmeye devam ederseniz garanti bittiğinde de iyi niyetten faydalanabilirsiniz.

20 yıl mübalağa sanırım. Bir yılda yapılacak kilometre ve kulanım ömrü bilgisi verirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.

20 yıl aslında mübalağa değil :) şöyle ki,

günümüzde üretilen üst sınıf araçlar donanım ve kullanılan malzeme açısından son derece kaliteli. bazı marka ve modelleri kapsamın dışında tutarsak normal bir kullanım ile kaza bela olmadan bizlerin günümüz otomobillerini eskitme şansı pek yok diye düşünüyorum.

namıma konuşacak olursam, bu tür dayanıklı tüketim mallarında son derece istikrarlı olduğumu ve otomobili ihtiyaca cevap verecek şekilde yenisi ile değiştirme taraftarı olduğumu söyleyebilirim. şuan kullandığım aracım golf 4 2004 model ve 2008 yılında satın aldım, bir üst sınıfa geçme isteğim de ailemin büyümesinden kaynaklanıyor. normal şartlarda mevcut aracımı değiştirmeyi düşünmezdim.

yılda yapacağım km zorlayalım 15.000 olsun.
uzun süreli kullanım düşündüğüm için dizel/benzin düz/otomatik konusunda kararsız kaldım.

yakın arkadaşlarım da bu segmentteki bir aracın mutlaka otomatik alınması konusunda hemfikirler ancak bahsettiğim gibi DSG düşündürüyor.

saygılar.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelin potansiyel bakım masrafları gibi uzun sürede çıkabilecek problemlerinden benzinli tercih edebilirsiniz.. Dizel kısa sürede çok km yapanlar için avantajlı durumda..

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım şuan 980 Km de.  1.4 act dsg prestige 18" jant mevcut araç üzerinde. Halen aldığım günkü benzin var içinde. Daha dün ışık yandı.
blg.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin yerinizde olsam -açıklamalarınıza göre- dizel tercih ederdim.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
20 YIL tutacaksanız dizel de olabilir. ama enjektörü turbosu vs 200.000 den itibaren dökülür sırayla.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;544097
20 YIL tutacaksanız dizel de olabilir. ama enjektörü turbosu vs 200.000 den itibaren dökülür sırayla.
Yanlış anlamayın ama turbo dizel aracın turbosu 200.000'de dökülürken turbo benzinli araçlarınki 500.000'de mi bitiyor?

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar, Aracım 14.TSI ACT DSG prestıge+sunroof

1 haftalık kullanımdan sonra arabamın yakıt tüketim değerleri aşağıdadır.
Şehir dışı:6,3 lt (ortalama hız:91 km/s)
Şehir içi: 7,3 lt (ortalama hız: 34 km/s)

Sorunuza gelince, öncelikle D segmenti bir araç mutlaka otomatik şanzıman olmalı.

Gelelim dizel mi benzinli mi. Sizin gibi uzun soluklu ve yılda 25-30 bin km yapanlar için tabiki dizel mantıklıdır. Ancak, Ülkemizde maalesef yanlış bir algı var mesela dizel alanların yüzde kaçı benzinli versiyonu test edip de dizel almaya karar vermiş ben merak ediyorum. meseleye salt yakıt tüketimi açısından bakmamak lazım. benzinlinin sessizliği ve ayağını gaza atınca roket gibi fırlamasının hiç mi değeri yok!!! herkesin fikri farklı olabilir ama ben iki aracı da test ettim, bana dizel özellikle kalkışlarda çok hantal geldi. hem 10000 Tl fazla vericem hem de 150 yerine 120 beygire binecem.
Tdi tercihi yapanlara saygı duyuyorum ama iki aracı da test ettikten sonra karar vermek daha doğru olur diye düşünüyorum.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba;

Ben Ağustos ayından buyana 1.4 TSI Kullanıyorum... Uzun soluklu tüketim değerim 6.5 litre... ve manuel vites kullanıyorum...Ağırlıklı şehir dışı ve yoğun trafiğe girilmeyen kullanıma sahibim... Zaten ACC ile 6. vitese attığınız zaman arabanız mauelden bir anda otomatik vitese geçiyor... kendi frenini yapıyor kendi hızını ayarlıyor.... Cebinizde 10 000 TL kalıyor... ama büyük şehirde sürekli kullanacaksanız, bende otomatik vites şart diyorum.... 15 000 yılda altı kesin benzinlidir... Benzin ile dizel fiyatı gittikçe kapanıyor... 6.5 ortalama da çok iyi değerler...

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zevkli bi kombinasyon olur ama istediğiniz Antrasit jantlar Türkiye opsiyon listesinde yer almıyor, özel getirirler mi bilemiyorum.