škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb tavsiye

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kararsiz kazim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;544255
Her araba yılda %10 civarı değer kaybeder.. Ama sanki Euro kuru yükseldikçe veya fiyata zam geldikçe siz düşmediğini düşünüyorsunuz..

Ben Kasım 2012'de volvo aldığımda 110bine aldım.. Yani O zamanki kur ile (2,30 TL) yaklaşık 48.000 Euro.. Ama satarken 95bine sattım.. Sanki 15bin zararım varmış gibi gözükse de aslında 45bin TL zararım vardı.. Bu VW'de de başkasında da 3 aşağı 5 yukarı aynı..

Bunlar psikolojik sadece.. Skoda TR'den ben çıkıyorum veya artık satmayacağım demediği sürece veya kronik problemli olmadığı sürece VW, Merso, BMW ile en fazla arasında %1-%2 fark oluşur.. O da 2-3 bin TL eder..

Tabi ki kur enflasyon vs. Hesaplandiginda deger kaybi kacinilmaz. Mesela ben 2012 astrayi 55 e almistim simdi 50 ye satiyorum ama 3 yilda her yil yuzde 10 sadrce enflasyon kaybim var. Yine de digerlerinden cok daha fazla deger kaybi olmasini da istemem. Esasen s60 alsam daha mutlu olurum ama bayii yillik 3000 liraya yakin bakim masrafi olur 30 bin km binerseniz dedi. Onu da citroen motoruna ford yedek parcalarina  ve servisine vermek istemiyorum acikcasi.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kararsiz kazim;544259
Tabi ki kur enflasyon vs. Hesaplandiginda deger kaybi kacinilmaz. Mesela ben 2012 astrayi 55 e almistim simdi 50 ye satiyorum ama 3 yilda her yil yuzde 10 sadrce enflasyon kaybim var. Yine de digerlerinden cok daha fazla deger kaybi olmasini da istemem. Esasen s60 alsam daha mutlu olurum ama bayii yillik 3000 liraya yakin bakim masrafi olur 30 bin km binerseniz dedi. Onu da citroen motoruna ford yedek parcalarina ve servisine vermek istemiyorum acikcasi.
Ben de 2012 classic 3 astramı 41.500'e almıştım.44000 e sattım. sizinkinde hasar filan mı vardı?

Çevrimdışı Kararsiz kazim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;544280
Ben de 2012 classic 3 astramı 41.500'e almıştım.44000 e sattım. sizinkinde hasar filan mı vardı?

Yok astra j benimki ama 80 bin km de. Dizel.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kararsiz kazim;544282
Yok astra j benimki ama 80 bin km de. Dizel.[/QUO

benim ki de dizel ve 60.000 küsürdeydi. demek ki her kasanın piyasası farklı ne diyeyim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam içiniz rahat osun,

2. elde değer kaybetmeyen araba yok. Superb-3 yeni majı ve getirileri ile fazla değer kaybına uğramaz. Uğrasa da her araç kadar uğrar. Hele ki siz çok uzun süre kullancaksanız 2. eli hiç düşünmeyin derim. Çünkü o sürede isterseniz BMW MErcedes vs alın o da uzun süre sonra satarken ilk alım fiatı ile karşılaştırıldığında yok pahasına gidecektir.

Uzun süre kullanım için gönlünüz hangisinde, aklınıza en çok hangisi siniyorsa onu alın.