škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb tavsiye

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2.el durumundaki yanlis tespiti benden onceki 2 mesajda gzl ce anlatilmis.

Insignia yi ne kdr sevsem de 1.6 cdti bu araca ne perf ne de ekonomi olarak yakismiyor. 136 hp nin gideri iyi degil. Bunun yaninda da tuketimi cok yuksek.

O nedenle dizel alinacaksa kesinlikle superb tdi derim.

Çevrimdışı Kararsiz kazim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Simdi astra j kullaniyorum. Aslinda opelden memnunum ama insignianin ici dariltiyor beni. Ozellikle kendi aracimin da arkasi basik. Her binen sikayet ediyor o yuzden insigniadan vazgectim. Yoksa en ful paket + premium deri koltuk otomatigini tanidik indirimi vs derken 109 bine biraktilar. Bir de insignia kasa degistirecek 2017 de. Superb tabiki genisligi ile cezbetti beni. Ikinci elde sorun olurmu bilemem ama bu araca 5 yil kadar binmeyi planliyorum. O yuzden ne alsam ikinci elde deger kaybi olacak diye dusunuyorum acikcasi.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;543838
2.el durumundaki yanlis tespiti benden onceki 2 mesajda gzl ce anlatilmis.

Insignia yi ne kdr sevsem de 1.6 cdti bu araca ne perf ne de ekonomi olarak yakismiyor. 136 hp nin gideri iyi degil. Bunun yaninda da tuketimi cok yuksek.

O nedenle dizel alinacaksa kesinlikle superb tdi derim.

iki aracın da dizelinin manuel vites fabrika verilerine bi bak istersen:))

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;543824
2. El satış adedi çok ta memnuniyetsizlik göstergesi değil bence. Daha çok satılan model tabiki 2. Elde de daha fazla olacak. Mesela ben volvo v60 vagon kullanırken hiç passant variant 2. El yoktu. Bu ya hiç aracın satılmadığını veya insanlar mı acaba çok memnun da satmıyor anlamazsınız.
Ayrıca sıra olduğu için insanlar alıyor 3 ay binip aynı fiyata satıyor. Hatta fiyatlar arttığı için bindiği km de kar kalıyor.

Elinizde 2015 yılı satış rakamları yok galiba. Yerinizde olsam gider 2-3 bayiye sorarım bu yıl kaç tdi, kaç tsi satılmış.eğer satılan 10 aracın 9 u tdi olsaydı. Size hak verirdim. Ama malesef öyle değil. Gelelim kar etme mevzusuna,eğer gerçekten bu insanlar aldıkları aracı 2-3 ay sonrasına aynı fiyata satıyor ve buna da kar ettim diyorlarsa ben onların aklına şaşarım. Çünkü son 1 yılda döviz kuruna bakmak yeterli. Aslında kar filan edilmiyor. Olan bizim türk lirasına oluyor haberleri yok. o kişilerin parası dolarda kalsaydı, bmw 5.20d in 1 senelik kirası çıkardı. Onlar da passat yerine 1 sene 5.20 ye binerlerdi:)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hersey kaat ustunde oldugu gibi olmuyor maalesef. Bunun en iyi ornegi de 140 lik astra larin 122 lik tsi lari gecememesi

Forumda beni taniyanlar VAG dan cok opelci oldugumu bilirler. Ama insignia oncelikle kasa deistirecek olmasi sonrasinda da 136 lik dizelin vasat tuketim ve perf degerleri ile superb3 un gerisinde kaliyor. 1.6 tdi agirligi ile perf olarak Insignia nin gerisinde kalsa da hacim tuketim teknolojik yenilikler ve tasarim guncelligi bakimindan daha dogru tercih

Arabadan kar edilmez ama soyle bir durum var.

Merakla beklenen, piyasada tutacagi belli ve piyasaya girdiginde muhtemelen uzun bekleme sureleri olacak araclar oluyor. Bu durumda isin ticaretini yapanlar en cok ragbet gorecek donanimda araclari on siparis geciyor. Arac gelir gelmez de ya bayii fiyatindan ya da biraz daha kar koyup satiyorlar.

Burada saticinin avantaji on siparisi ucuza almis olmasi oluyor. Alici ise araci bilmem kac ay bekleyip ustune gelecek olasi zamlari da dusunup hazirdaki bu araclari aliyor.

Passat B8 ciktigi ilk hafta nerdeyse tukendi ve alicilar icin 3-6 aylik siralar oldu. Bazi uyanik kisiler on siparis ile aldiklari araclarini liste fiyati ustune kar koyarak satti.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Opelin bg sütcu beygiri
Vw opeli asla kiyaslanmaz
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2015, 22:17:00 Gönderen: ali729 »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Durum her model icin oyle degil ama. Opel in en buyuk sorunu aktarma. Yoksa motor olarak tsi dan cok daha potansiyeli olan bir motor.

Bunun yaninda Vw ile Opel cok rahat kiyaslanir. Soyleki 2009 insignia turbo daki perf i ve yol tutusu ben 2015 passat da bulamiyorum. Aralarinda 6 yil olmasina ragmen. Ustelik insignia edition passat highline donanim olmasina ragmen

Sadece buradaki karsilastirma icin insignia cdti yerine superb daha mantikli.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Opelin sorunu ağırlık. benim vectra aracım var. sw. 1650kg sürücüsüz ve boş depo ile. genelde katalog değerleri yazılırken aracın tüm sıvıları dolu, depo %90 dolu 68kg sürücü ve 7kg bagaj hesaplanır. bunları da üstüne koyarsak 1800kg civarı bir sürüşe hazır ağırlık oluyor. (100kgdan fazlayım :) ). bir çok araçta göremeyeceğiniz bir şey daha var opelde. araçta kullanılan şanzuman 330nm ye kadar dayandığından düz viteslerde 370nm olan motor torku 330nm ile sınırlanmış. tüm bunları bir araya koyunca 177bg 330nm otomatik araç 10.5 sn de 0-100 yapıyor. ama ara hızlanmalarda çok çok iyi.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben insignianın içini vectraya göre küçük buldum. bir de opel 2. el olarak kendi aracını almak istemedi buna bozuldum. madem kendi başımayım niye daha iyisi varken insigniayı alayım dedim.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabayi alacagimi soyledigim arkadaslar superbin ikinci elde cok deger kaybedecegini soyleyip vazgecirmeye calisiyorlar. Siz ne dersiniz bu konuda? Araci kaza veya buyuk ariza olmazsa 5 yil satmam gibi. En az 120 bin km olur zaten satana kadar. Tum arabalar kaybeder ama bazisi daha cok kaybediyor siz nedersiniz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kararsiz kazim;544195
Arabayi alacagimi soyledigim arkadaslar superbin ikinci elde cok deger kaybedecegini soyleyip vazgecirmeye calisiyorlar. Siz ne dersiniz bu konuda? Araci kaza veya buyuk ariza olmazsa 5 yil satmam gibi. En az 120 bin km olur zaten satana kadar. Tum arabalar kaybeder ama bazisi daha cok kaybediyor siz nedersiniz.
Sırf 2. el piyasası daha iyi diye aslında içime sinmeyen bir aracı 5 yıl kullanacağıma gider 2. el piyasası görece daha kötü ama içime tamamen sinen aracı alırım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;544231
Sırf 2. el piyasası daha iyi diye aslında içime sinmeyen bir aracı 5 yıl kullanacağıma gider 2. el piyasası görece daha kötü ama içime tamamen sinen aracı alırım.

Ben de aynen böyle düşünüyorum.. 2012 de Volvo alırken yok Volvo alma nikah kıyarsın dediler.. Ama ben sevdiğim için aldım.. Eylülde de evet biraz uzun durdu satışta ama satabildim..Arabaya ne kadar iyi baktığınız ile bu ikinci el değeri bence orantılı.. Ama her araba satılıyor..

Aslında Octavia 2.0 Allroad almak istiyordum.. Ya da eğer çıkarsa Superb Combi 2.0 Allroad.. Ama hem TR'ye getirmiyor oluşu hem de vergi beni istediğim şeyden uzaklaştırdı.. Ama şu anda Superb ile mutluyum.. Sessizliği yeter.. :)

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İzmirde vosmerde vardı 2.0 octavia allroad ağustos sonu idi. beyaz renk idi. :)

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arac tabi ki satilir. Her malin bir alicisi vardir. Ama simdi 110 bin verip 4 5 yil sonra 55 60 bine satmak da hos degil. Yilda 7 8 bin deger kaybedecek araci satin almak yerine uzun donem kiralamak daha mantikli olur o zaman. Hic degilse ekstra vergi bakim lastik vs. Masrafi olmaz.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kararsiz kazim;544253
Arac tabi ki satilir. Her malin bir alicisi vardir. Ama simdi 110 bin verip 4 5 yil sonra 55 60 bine satmak da hos degil. Yilda 7 8 bin deger kaybedecek araci satin almak yerine uzun donem kiralamak daha mantikli olur o zaman. Hic degilse ekstra vergi bakim lastik vs. Masrafi olmaz.

Her araba yılda %10 civarı değer kaybeder.. Ama sanki Euro kuru yükseldikçe veya fiyata zam geldikçe siz düşmediğini düşünüyorsunuz..

Ben Kasım 2012'de volvo aldığımda 110bine aldım.. Yani O zamanki kur ile (2,30 TL) yaklaşık 48.000 Euro.. Ama satarken 95bine sattım.. Sanki 15bin zararım varmış gibi gözükse de aslında 45bin TL zararım vardı.. Bu VW'de de başkasında da 3 aşağı 5 yukarı aynı..

Bunlar psikolojik sadece.. Skoda TR'den ben çıkıyorum veya artık satmayacağım demediği sürece veya kronik problemli olmadığı sürece VW, Merso, BMW ile en fazla arasında %1-%2 fark oluşur.. O da 2-3 bin TL eder..