škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Superb 1.4 TSI ACT Yakıt Tüketimi

kolgezer · 217 · 91473

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Siyar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler herkese bi konu hakkında görüşlerinizi almak istiyorm aracım 2010 model 1.4 tsi aracım 140 binde sabahları ilk çalştrdğımda bi ses geliyor zincir sesi gibi ama 30-40 saniye snra kesiliyor bidahada duymuyorm sdece motor soğukken yapıyor bide araç 100 km nin üstüne çıkınca tekleme yapıyor bi fikrin olan varsa yardmcı olursa sevinirim

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeri burası olmamasına rağmen muhtemelen zincir gergin bozuluyor. o değişecek. yağ basıncı ile zinciri geren bir sistem. tekleme ateşleme veya zamanlama (zincir bollaşması-triger) sorunu olabilir.

Çevrimdışı utku_tr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konu bir süredir sessiz kaldı :) 1.4 TSI kullanıcıları güncel yakıt değerlerini paylaşabilir mi?

Aracın Kilometresi:
Yakıt Ortalaması:

Çevrimdışı emirolcay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Erzurum
1.4 TSI 125 BG Manuel
5500 km
6,7 lt/100 km (28-30 km ortalama hız)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi 125 hp
Konya
820 km
6,5 Lt/100km (40km ortalama hız)

İlk doldurduğum depodan kalan menzil 320 km görünüyor ve 820 km yol yaptım. (İlk dolumda depo 74lt benzin aldı). Menzili 66lt lik depo kapasitesine göre hesaplıyorsa bu araç yakıt olarak üzmeyecek beni.

Çevrimdışı tblgn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüketim değerleri paylaşılirken ortalama hız ve trafik durumu da verilirse daha faydalı olacağı kanaatindeyim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Winsome

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;579223
Tüketim değerleri paylaşılirken ortalama hız ve trafik durumu da verilirse daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

Evet Çok Mantıklı bi konuya değinmişsiniz. Her şartlarda bu değerleri yakalamak zor. o yüzden yanlış bilgilendirme gibi oluyor :)

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI aracım için. Sabah Yokuş aşağı Etlik/Konya Yolu/ODTÜ gidiyorum.
Trafik yoğunsa 8; az yoğun yerdem gidersen 5.6-6.5; Çok aşırı yoğunsa 9-10 görüyorum.
Dönüşte ise Yozgat bulvarına kadar çıkıyorum, geç çıkarsam 6 civarı eve varıyorum ama yoğun trafikde 8 oluyor.

Trafiğe/ortalama hıza, dur kalk miktarına bağlı.
TSI motor dur kalk çok yoksa, ort. 30km/s ve üzeri gidiyorsanız çok üzmüyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;579027
yeri burası olmamasına rağmen muhtemelen zincir gergin bozuluyor. o değişecek. yağ basıncı ile zinciri geren bir sistem. tekleme ateşleme veya zamanlama (zincir bollaşması-triger) sorunu olabilir.

Ses triger zincirinden geliyor. Gergi ve zincirin değişmesi gerekiyor..

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi 125 hp aracimin deposunu ikinci defa doldurdum. Ilk doldurdugumda menzil 0 km gorunuyordu. 74lt benzin aldi, bugun lamba yaninca 90km menzil varken fulledim 68,5 lt benzin aldi. Bu aracin deposu 66 lt degilmi neresine aliyor bu fazlaligi. Bu arada tabanca atinca devam ettirmiyorum, genlesme haznesine dolum yapilmiyor.
Ilk depoda tuketimim ise 310 tl ile 1010 km yol yaptim. 300km sehir disi gerisi 40 km ortalamaya sahip trafik ve cok isik olmayan cevre yolu kullanimi.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu deponun 66 litre olması konusu sıkıntılı evet. ışık yanmadan depoyu fulletip 65 litre yakıt aldırdım ben de. 66+ rezerv mi depomuz bu konuda resmi açıklama lazım.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı aldığım kayseriden nevsehire 90 km sabit hızla klima acık şekilde (gayet soğutucu) 70 km yolu 6.2 lt ile geldim.ama sehir içinde kisa mesafe kullandimdan herhalde 8-9lt arası gezınıyor.yıne klıma hep acık ve sogutuyor :)) 1.4 style 150 act manuel aracım

Çevrimdışı maystor

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İlk uzun yol yakıt durumu, araç eco modda acc açık 120 km ayarlı 4 kişi bagaj dolu çoğunlukla otoban araç 1.4 tsi act 150bg

« Son Düzenleme: 20 Haziran 2016, 11:11:37 Gönderen: maystor »

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım manüel 250 km de.nevşehir.31 km lik yolu 44km ortalama hizla 42 dakikada 5.2 lt ile klima az acık şekilde gittim.resim yukleyemedim.